PDA

Zobacz pełną wersję : Dekielek do ustawiania balansu bieli



Calme
05-01-2009, 14:26
http://www.optyczne.pl/1489-nowo%C5%9B%C4%87-Dekielek_do_ustawiania_balansu_bieli.html

baqers
05-01-2009, 15:46
Mnóstwo "podobnych" jest na allegro, taniej, ale jak ktoś napisał, to chyba raczej lipa.

life
05-01-2009, 15:54
ja używam białej nakładki z dyfuzora (chińskiej podróbki LightSphere), sprawdza się bardzo fajnie :) lepiej niż AWB w puszce w skrajnych warunkach :)

morzon
05-01-2009, 18:20
RAW nie tańszy ? ;)

baqers
05-01-2009, 22:34
Dokładnie, lepiej zainwestować w RAWa, bo i można ekspozycję uratować, a na przykład w D70 czasem brakuje zakresu (przynajmniej mi :)) i tu sprawę ratują rawy

marekm
06-01-2009, 01:44
http://www.optyczne.pl/1489-nowo%C5%9B%C4%87-Dekielek_do_ustawiania_balansu_bieli.html

77mm - 65 USD / szt.

life
06-01-2009, 03:38
oczywiście że robię w raz ale tam gdzie masz mieszane źródła światła, kolorowy wystrój bywa że każda ekspozycja ma inny WB (przy AWB) i korygować trzeba dla niemal każdej fotki. ustawiając WB na pre przez "dekielek" roboty jest znacznie mniej :) no chyba że ktoś lubi tak sobie suwaczkami suwać żeby wszystkie foty miały podobny WB

baqers
06-01-2009, 10:50
no chyba nikt nie lubi, ale moja wywoływarka rawów pamięta przy otwieraniu następnego zdjęcia parametry poprzedniego ,a więc raz ustawiony WB może być ustawiany dla kolejnych

life
06-01-2009, 11:11
no chyba nikt nie lubi, ale moja wywoływarka rawów pamięta przy otwieraniu następnego zdjęcia parametry poprzedniego ,a więc raz ustawiony WB może być ustawiany dla kolejnych

tak i owszem ale co w sytuacji o której pisałem że WB się nieznacznie różni na każdym zdjęciu? nieco inne odcienie wywołane choćby tym że w kadr wejdzie jakaś pani w różowym albo koleś w zielonym garniturze? :) AWB za każdym razem będzie nieco inne.

przyszyte na sztywno parametry mogą też wpływać nieco na finał pracy, ja wolę Pre niż AWB