Zobacz pełną wersję : Dekielek do ustawiania balansu bieli
http://www.optyczne.pl/1489-nowo%C5%9B%C4%87-Dekielek_do_ustawiania_balansu_bieli.html
Mnóstwo "podobnych" jest na allegro, taniej, ale jak ktoś napisał, to chyba raczej lipa.
ja używam białej nakładki z dyfuzora (chińskiej podróbki LightSphere), sprawdza się bardzo fajnie :) lepiej niż AWB w puszce w skrajnych warunkach :)
Dokładnie, lepiej zainwestować w RAWa, bo i można ekspozycję uratować, a na przykład w D70 czasem brakuje zakresu (przynajmniej mi :)) i tu sprawę ratują rawy
http://www.optyczne.pl/1489-nowo%C5%9B%C4%87-Dekielek_do_ustawiania_balansu_bieli.html
77mm - 65 USD / szt.
oczywiście że robię w raz ale tam gdzie masz mieszane źródła światła, kolorowy wystrój bywa że każda ekspozycja ma inny WB (przy AWB) i korygować trzeba dla niemal każdej fotki. ustawiając WB na pre przez "dekielek" roboty jest znacznie mniej :) no chyba że ktoś lubi tak sobie suwaczkami suwać żeby wszystkie foty miały podobny WB
no chyba nikt nie lubi, ale moja wywoływarka rawów pamięta przy otwieraniu następnego zdjęcia parametry poprzedniego ,a więc raz ustawiony WB może być ustawiany dla kolejnych
no chyba nikt nie lubi, ale moja wywoływarka rawów pamięta przy otwieraniu następnego zdjęcia parametry poprzedniego ,a więc raz ustawiony WB może być ustawiany dla kolejnych
tak i owszem ale co w sytuacji o której pisałem że WB się nieznacznie różni na każdym zdjęciu? nieco inne odcienie wywołane choćby tym że w kadr wejdzie jakaś pani w różowym albo koleś w zielonym garniturze? :) AWB za każdym razem będzie nieco inne.
przyszyte na sztywno parametry mogą też wpływać nieco na finał pracy, ja wolę Pre niż AWB
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.