PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Mietall



montylka
05-01-2009, 13:07
takie próby z portretu



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/01/1735573-1.jpg
źródło (http://plfoto.com/zdjecia_new2/1735573.jpg)

montylka
07-01-2009, 14:16
może jakieś konstruktywne uwagi??

aneheli
07-01-2009, 14:22
Wyostrzyłaś po zmniejszeniu? Szkoda uciętego czubka głowy i brody, to przy takim kadrze raczej nie wypada najlepiej, mnie logo bardziej przyciąga niż twarz i jej szczegóły

kabal
07-01-2009, 15:40
Hmmm...
po pierwsze - jest za dużo prawej strony i logo (niepotrzebne?) przyciąga uwagę.
po drugie - odruchowo mój wzrok zatrzymuje się gdzieś między uchem, a nosem. Zamysłem pewnie było kierować uwagę na oko.
po trzecie - przycięta broda. Przycięcie włosów tak nie przeszkadza, ale broda... ja pokazałbym nawet szyję - może to zamiast przycinania zdjęcia z prawej zrównoważyłoby kompozycję.
po czwarte - jest nieostro. Wysokie ISO? Wygląda jakby również to przyczyniło się do utraty szczegółu.
po piąte - myślę, że przydałoby się więcej kontrastu na twarzy.

Tak na szybko to chyba tyle.

Pozdrawiam

nonnatus
07-01-2009, 22:52
to zdjęcie twarzy, czy logo?
wygląda mi na brawurowe ratowanie nieudanej fotki, poprzez jej pół-wyciecie :)

montylka
08-01-2009, 08:07
wcale jej nie musiałam ratować ;)
cięcie nie jest przypadkowe, tak mi najbardziej pasowało i jest dużo ciekawsze niż miałabym wstawić tu cały portret...
co do loga, wystawiając gdziekolwiek jakieś moje foto zawsze je podpisuje...

Sebastiann
08-01-2009, 10:11
Trochę mało portretu w tym portrecie. Reszta uwag odnośnie już takiego kadru ~ jak wyżej.
Pozdrawiam

montylka
08-01-2009, 10:19
a kto powiedział, że porteret musi być całym popiersiem??

stock
08-01-2009, 10:23
alez nikt nie mówi o popiersiu...

montylka
08-01-2009, 10:31
Trochę mało portretu w tym portrecie

ja to tak zrozumiałam.....

nonnatus
08-01-2009, 13:21
dobra, powiem prościej
portret, to nie zdjęcie twarzy...
to pokazanie jakiejś emocji, czegoś... z samego dna duszy portretowanego...
a tu jest zdjęcie pana, słabo konwertowane, nieostre, bezemocjonalne...
może gdyby była cala twarz, to było by widać jakieś emocje, tu jesli już cokolwiek widac, to... pólemocje :)

pozdr.

aneheli
08-01-2009, 21:01
Musisz chłodniej oceniać swoje prace, może jest to ktoś Tobie bliski i po prostu dla ciebie jest to ciekawa praca a dla innych nieznających modela jest J.W.

Kalmar
09-01-2009, 10:53
Do autorki fotki,
mnie nie przeszkadza obcięta twarz, widziałem gorsze wizerunki, i w tej fotce gdyby mi się tylko chciało to próbowałbym znaleźć argumenty na jej wartość artystyczną, na jej głębię intelektualną itp. ale niestety nie mogę się skoncentrować bo mnie logo rozprasza.

montylka
09-01-2009, 14:51
powtarzam po raz któryś...logo będzie i nic tego nie zmieni.... jeżeli Was rozprasza, to trudno ;)

Kalmar
09-01-2009, 14:59
powtarzam po raz któryś...logo będzie i nic tego nie zmieni.... jeżeli Was rozprasza, to trudno ;)

ok' masz do tego prawo.
Może w takim razie któryś z fotografów lub fotoamatorów w drodze wyjątku podejmie się na naszym fotograficznym forum zrecenzować logo koleżanki. :)
Ja odpadam. :-|

Sebastiann
09-01-2009, 16:58
a kto powiedział, że porteret musi być całym popiersiem??

Nikt tak nie mówi, ale jak dla mnie zbyt mało w tym portrecie osoby jako takiej. 80% kadru to tło, które jakoś dla mnie nie jest "atrakcyjne". Sam skrawek osoby która została przez Ciebie pokazana , imo nie jest też jakimś "szaleństwem". Cięcia jak i sposób samej obróbki mi nie podchodzą. Pozdrawiam

autograf
09-01-2009, 18:27
[SIZE="5"]bo mnie logo rozprasza.

http://www.aparaty.wolne.info/

badi
10-01-2009, 08:15
nie lezy mi. troche mniej zostawilbym z lewej i z prawej. zdecydowanie za malo kontrastu. myslalas moze o kolorze?


to pokazanie jakiejś emocji, czegoś... z samego dna duszy portretowanego...


nieostre, bezemocjonalne...

czyli w sumie zadanie spelnione, bo oddaje tworczosc tego grajka ;]

aneheli
11-01-2009, 00:35
To powiedz czemu ma służyć to logo i dlaczego ono tu musi być a na innych pracach np na digarcie go nie wstawiasz?
Tak na marginesie to wycięcie takiego loga to 30 sekund pracy jak by chciał ktoś to zdjęcie ukraść więc naprawdę nie mam pojęcia po co ?

montylka
12-01-2009, 09:38
To powiedz czemu ma służyć to logo i dlaczego ono tu musi być a na innych pracach np na digarcie go nie wstawiasz?
Tak na marginesie to wycięcie takiego loga to 30 sekund pracy jak by chciał ktoś to zdjęcie ukraść więc naprawdę nie mam pojęcia po co ?

Chciałeś powiedzieć, że nie na wszystkich zdjęciach jest... a to jest ogromna różnica... starsze fotki nie mają loga z prostego względu, bo wtedy jeszcze nie istniało...

Badi: kolor zdecydowanie nie jest najlepszy dla tej foty...

aneheli
12-01-2009, 13:02
Ja mam radę jak już musisz dawać to logo to zmniejsz je sporo i dbaj co by miało zawsze neutralny kolor co by nie rzucało się pierwsze w oczy i nie przeszkadzało w odbiorze