PDA

Zobacz pełną wersję : konfiguracja D70



Żółtodziób
23-01-2005, 13:20
Mam D70 od miesiąca, będę robił zdjęcia na śniegu w lesie. Wiem że idę na łatwiznę ale proszę mi pomóć skonfigurować aparat( ISO,Af area mode, naświetlenie itp.)

sailor
23-01-2005, 13:48
idzesz na latwizne. polecam jkas dobra ksiazke o fotografii. a jak jzu pytasz to skonkretyzuj co w tym lesie bediesz fotografowal i jaka pogode ustaliles. bo to dwie zupelnie rozne rzecy fotografowac zajaca zasuwajacego po naslonecznionym sniegu a np osniezona sosne stojaca w cieniu lasu

Argymir Iwicki
23-01-2005, 19:19
Najlepiej samemu experymentować z ustawieniami. No i je zapamiętać!

c2h5oh
23-01-2005, 19:55
Najlepiej samemu experymentować z ustawieniami. No i je zapamiętać!

cyfra duzo ulatwia w tej kwestii - z zenitem musialem prowadzic notatki odnosnie warunkow robienia kazdego zdjecia, a tu mam exifa :D

Ponury_Kosiarz
23-01-2005, 22:15
Mam D70 od miesiąca, będę robił zdjęcia na śniegu w lesie

A jutro będziesz robił zdjęcia gdzie indziej, o innej porze dnia i w innych warunkach. Dla swojego dobra nie idź na łatwiznę, poczytaj, opanuj terminologię - w niedługim czasie sam będziesz wiedział co do czego. Nie ma jednej recepty. Ja zmieniam ustawienia co kilka, lub nawet przy każdej ekspozycji. To nie takie trudne, serio :-)

Pozdrawiam i udanych ujęć życzę !

jarry
25-01-2005, 15:28
A ja nie będę taki i ci wszystko powiem co i jak. Więc po pierwsze to co mówili przedmówcy w ogóle nie jest ważne, czyli czy fotografujesz zająca w biegu czy sosnę w stójce to właściwie korzystasz z tych samych nastaw. Odszukaj na aparacie pokrętło do wyboru trybu focenia. Będzie tam zielony znaczek z napisem Ford. Innych znaczków ci nie powiem jakie były bo od razu je u siebie wydrapałem żeby czegoś nie przestawić, wtedy wychodzą GORSZE zdjęcia. Oczywiście pomaga też zflashowanie aparatu najnowszym softem. Link to http:\\www.nikon.com\D70\flash\changeD70toidiotcam era.bin Trzeba to przegrać na kartę flash i odpalić. Po upgradzie co prawda nie będzie można ręcznie wybierać żadnych ustawień ale za to wszystkie zdjęcia będą piękne.


A, i proszę nie gniewaj się że nieco sobie pożarciłem ale mam dobry humor dzisiaj i tak mnie coś naszło :lol:

PS. Ford to takie Auto...

ALF
25-01-2005, 21:38
łojjj..jerry, jerry...jak małe dziecko :wink: jak bym miał konfigurowac D70 swoim fordem, to musiałbym dłuuugo chodzić na siłownię 1250kg podnieść i trafić we własciwe pokrętło :?: :roll: :mrgreen:

jarry
25-01-2005, 21:54
Alf foczką pomykasz? :)

ALF
26-01-2005, 00:13
Alf foczką pomykasz? :)

ścierką giha kombi na 120 qniach :wink: