PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie obiektywów.



mirwil
24-07-2006, 11:26
Czy macie jakieś dobre metody przenoszenia obiektywów "gdzieś na sobie"? Zazwyczaj cały sprzęt noszę w plecaku (i tak zostanie) - jednak w bardzo często potrzebuję zmieniać szkła - zdejmowanie plecaka za każdym razem jest mało wygodne, kieszenie spodni mało pojemne. Czy jest jakaś możliwość, żeby obiektywy np. nosić na pasku od spodni? Proszę o opinie w zakresie szybkiego i częstego zmieniania szkieł.

Czornyj
24-07-2006, 11:44
Osobiście używam swing-packa Tamrac Velocity9 - jest to usrojstwo będące czymś pomiędzy plecakiem a torbą, co mi szalenie odpowiada. Z innych wynalazków to np. w ofercie Lowepro masz wiele rozwiązań - paski i kamizelki do których dostępne są doczepiane pokrowce o wielkościach dostosowanych do obiektywów o różnych gabarytach.

phantomek
24-07-2006, 21:03
Kamizelka foto.
Mieszcze 3 sztuki 70-200, lampe, databank, konwertery, karty pokrywki i jeszcze jest troszke miejsca :)

Wozik
25-07-2006, 13:17
Kamizelka foto.
Mieszcze 3 sztuki 70-200, lampe, databank, konwertery, karty pokrywki i jeszcze jest troszke miejsca :)

Po co nosić 3 sztuki takiego samego szkła przy sobie?

PaSkal
25-07-2006, 13:50
Po co nosić 3 sztuki takiego samego szkła przy sobie?

To się nazywa redundancja :D
Jeden ci skroją, drugi wpadnie do jeziora, a ty jeszcze robisz zdjęcia.

Kiedyś czytałem w National G. o facecie, który płynął kajakiem z przylądka Horn na Antarktydę. Miał 12 (dwanaście) zapasowych aparatów, każdy załadowany kliszą. Tłumaczył, że tak rzuca, że często wypadają za burtę, a kliszę też trudno zmieniać w takich warunkach...

darsedz
25-07-2006, 13:53
pasy do mocowania roznego rodzaju pokrowcow ma w ofercie LowePro, alf ma chyb taki (lub podobny)

phantomek
26-07-2006, 13:34
Nie powiedzialem ze nosze 3 takie same szkla, tylko mowie ile sie zmiesci w kieszeniach kamizelki...
Na takim przykladzie chyba sobie jest najlatwiej wyobrazic co i jak.

aries.mehehe
26-07-2006, 23:39
E tam... spodnie "bojówki" z porządnymi kieszeniami... No tyle tylko, że ja mam Tamrona 55-200 i Nikkora 18-55, a one są małe, ale i tak mam luz w kieszeniach (właściwie w kieszeni, bo przecież coś jest przyczepione do body).

Karl Johansson
26-07-2006, 23:44
E tam... spodnie "bojówki" z porządnymi kieszeniami... No tyle tylko, że ja mam Tamrona 55-200 i Nikkora 18-55, a one są małe, ale i tak mam luz w kieszeniach (właściwie w kieszeni, bo przecież coś jest przyczepione do body).
Prawda to:)
Fuji s5600 mieści się spokojnie.Jupiterek 200mm też:]
Zenita nie udało się wpakować,ale byłem blisko:]
Podejrzewam,że 300 jakąś też bym wsadził.
Polecam:]

jurgen
26-07-2006, 23:56
kamizelka taktyczna
dopniesz wszystko, amunicję do granatnika też

Sedin
27-07-2006, 02:49
Oprocz calej serii LowePro, o ktorej wspomnial Czornyj, jest jeszcze http://thinktankphoto.com/ ale nie wiem jak z dostepnoscia w Polsce.
Ja czasem pakuje dodatkowy obiektyw w taka pasek-torebke co maja sprzedawcy na targowiskach do wydawania kasy. W lumpeksie dostepne za 5zl. I to mi wystarczy obecnie, bo przewaznie musze miec pod reka wszystko i wtedy latam z cala torba.

mirwil
28-07-2006, 10:11
Ja czasem pakuje dodatkowy obiektyw w taka pasek-torebke co maja sprzedawcy na targowiskach do wydawania kasy.

I chyba to rozwiązanie będzie dla mnie najlepsze - wystarczy, że wejdzie jeden obiektyw i fotobank. Na kamizelki i bojówki nie mogę sobie pozwolić bo zazwyczaj fotografuję w garniturze. Pasy lowepro wyglądają zupełnie przyzwoicie ale cena trochę nieprzyzwoita. Dzięki wszystkim za podzielenie się doświadczeniami.

cypherdid
01-08-2006, 19:10
ja obiektywy wsadzam sobie w......[domysły].......torbę przyczepioną do pasa biodrowego od plecaka