Zobacz pełną wersję : LOWEPRO DRYZONE ile w nie wchodzi?
Witam,
Właśnie zastanawiam się nad kupnem wodoszczelnego plecaka z serii LOWEPRO DRYZONE tylko, że nigdzie nie mogłem go w Warszawie znaleźć i obejrzeć. Może ktoś z Was ma któryś z plecaków z tej serii i mógłby mi napisać ile się w nich mieści? Najbardziej pasował by mi Lowepro Dryzone Rover ale na zdjęciach komora sprzętowa wygląda na strasznie małą, a może to tylko złudzenie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Polsar74
27-12-2008, 22:28
Witam,
Właśnie zastanawiam się nad kupnem wodoszczelnego plecaka z serii LOWEPRO DRYZONE tylko, że nigdzie nie mogłem go w Warszawie znaleźć i obejrzeć. Może ktoś z Was ma któryś z plecaków z tej serii i mógłby mi napisać ile się w nich mieści? Najbardziej pasował by mi Lowepro Dryzone Rover ale na zdjęciach komora sprzętowa wygląda na strasznie małą, a może to tylko złudzenie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Kliknij TUTAJ (http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.digitalcamerareview.com/assets/5172.jpg&imgrefurl=http://forum.digitalcamerareview.com/showthread.php%3Ft%3D469&usg=__xx3nsl31bZ0J3lLyfX3t708LNJE=&h=474&w=400&sz=49&hl=pl&start=12&um=1&tbnid=JKsiCBfNCg0aYM:&tbnh=129&tbnw=109&prev=/images%3Fq%3DLowepro%2BDryzone%2BRover%26um%3D1%26 hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN)
Faktycznie - nie za bogato to wygląda. Ale pojemność to chyba jednak drugorzędna sprawa przy kupowaniu TAKIEGO plecaka. On ma pomoc Ci przemieszczać się np w tropikach, bądź w ciepłych krajach po jakiejś wyspie gdzie to tu to tam trzeba przepłynąć jakąś rzeczkę itp... Do innych priorytetów (czytaj osłona przed deszczem czy piaskiem pustyni) wystarczy system AW.
Pzdrw
Dzięki za link, co prawda coś podobnego już widziałem ale i to się przyda.
A co do drugiej części Twojej wypowiedzi to jednak sądzę, że pojemność to podstawowa sprawa, po prostu cały mój sprzęt musi mi się zmieścić, a po za tym będę go używał dokładnie w takich sytuacjach jak napisałeś
PS chodzi mi jednak raczej o praktyczne rady osób które ten sprzęt używają
możesz w wawie "podotykać" np tutaj http://torbylowepro.pl/
ja kupiłem Lowepro DryZone Rover (http://torbylowepro.pl/plecaki/lowepro-dryzone-rover,395s)
dosyć ciężki, trudno otwiera się wodoszczelny zamek i szybkie wyciąganie sprzętu jest bardzo utrudnione.
Wodoszczelność się sprawdza, zabieram go ze sobą zawsze na kajaki.
Mój znajomy stosuje plastikową wodoszczelną walizkę do której wkłada d200 i 2 obiektywy.
Jeżeli chodzi o szybki dostęp do aparatu to dużo lepsza, natomiast na dłuższe wycieczki jednak chwale sobie plecak
pozdro
możesz w wawie "podotykać" np tutaj http://torbylowepro.pl/
ja kupiłem Lowepro DryZone Rover (http://torbylowepro.pl/plecaki/lowepro-dryzone-rover,395s)
dosyć ciężki, trudno otwiera się wodoszczelny zamek i szybkie wyciąganie sprzętu jest bardzo utrudnione.
Wodoszczelność się sprawdza, zabieram go ze sobą zawsze na kajaki.
Mój znajomy stosuje plastikową wodoszczelną walizkę do której wkłada d200 i 2 obiektywy.
Jeżeli chodzi o szybki dostęp do aparatu to dużo lepsza, natomiast na dłuższe wycieczki jednak chwale sobie plecak
pozdro
Dzięki za link, może się tam wybiorę.
A przy okazji spytam jeszcze ile się do niego mieści (podejrzewam, że sprzęt który masz w stopce nie wejdzie)? I jeszcze jedna bardzo ważna dla mnie rzecz jak wygląda w praktyce mocowanie statywu, jest wygodne i czy da się nosić duży statyw?
A co do skrzynki to zupełnie inna sprawa przydaje się w zupełnie innych sytuacjach, ja potrzebuję czegoś do chodzenia w ciężkim terenie.
Torba jest bardzo duża (zdjęcia tego nie oddają), spokojnie wchodzą 2 max.3 obiektywy (zależy od wielkości) + body z obiektywem i lampa + trochę bateri...
Ja najczęściej noszę n.17-55 + sigma 12-24 + n70-300 + lampa sb800
W razie czego coś jeszcze można upakowac do górnej komory.
Mocowanie do statywu jest bardzo solidne (klamry + elastyczna linka)
pzdr
ja mam Rover Plus AW ktory ma zblizone wymiary i naprawde duzo mozna do niego zmiescic - nosze w nim D80 z T17-50, T12-24, N70-300 i SB800, ze statywem jedyne problemy jakie mialem to waga calego zestawu (dodatkowo jeszcze po zaladowaniu gornej komory) oraz miejsce ile zajmuje bo jak gdzies chodzilem to ciagle kogos tracalem z tylu plecakiem ;-)
do DZ Rovera wchodzi na dół D700 z zapiętym 20-35/2.8, obok 50/1.4 i 85/1.8 oraz na wcisk sabina 800 i S70-200/2.8 (ale to już poważny wcisk). Góra zostaje wtedy pusta.
Ogólnie napaliłem się na ten plecak 2 lata temu, a jak już go miałem to się okazało, że wielki i średnio poręczny.
System nośny super, ale suwak chodzi powoli. Trzymam go na okoliczność żagli albo innych mokrych rozrywek.
Był kupowany z myślą o nartach, ale się średnio do tego nadaje, bo odstaje 25 cm od tułowia, co daje wrażenie, że się spada z wyciągu krzesłkowego, a poza tym lekko się gubi balans na deskach.
Szukam czegoś płytszego teraz...
Maciejek
06-01-2009, 23:54
Rzuć okiem tutaj: http://www.cambags.com
Nie wiem czy jest tam model, którego szukasz, ale jest wiele plecaków i toreb różnych firm ze zdjęciamu z upchanym w nich sprzętem.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.