PDA

Zobacz pełną wersję : D70 i zasilanie



ddMON
11-07-2004, 13:36
Pomyślałem sobie, że można by trochę wymienić się uwagami na powyższy temat.
Zaraz po zakupie próbowałem różne warianty robienia zdjęć, w tym żeby było weselej zdjęcia seryjne (np. dziecka jak robi przewroty na materacu, wychodzi z tego fajna animacja - no wiem, że TAKI Aparat do tego nie służy ale jest to dobry sposób na przekonanie rodzinki, że to był dobry wybór).
Po zrobieniu długich ujęć zdjęć seryjnych w pewnym momencie aku mi siadło. Robiłem przedtem trochę fotek i dużo bawiłem się z ustawieniami więc ap. pracował prawie cały czas. Wydaje mi się jednak, że aku rozładowało się trochę za szybko.
Było to po drugim ładowaniu z 3 godz. przeładowaniem.
Może zdjęcia seryjne mają to do siebie, że ap. pobiera więcej prądu? Chociaż z drugiej strony to chyba to samo co pojedyncze robione szybko? Tak mi się wydaje.
Powyższe zdarzenie skłoniło mnie do pogrzebania w necie i znalazłem info na temat podróbek aku (sprawdziłe, moje wygląda na oryginal) sprawdźcie jak z waszymi:
http://www.dpreview.com/news/0311/03112501imitationnikonbatteries.asp
Dajcie znać jakie macie doświadczenia z aku.
A swoją drogą Drogi Adminie, wydaje mi się, że w jednym z postów pisałeś, że kupiłeś aku za 80 PLN. Możesz podać namiary (bo jeżeli to oryginał, to super tani).
Pozdro! :wink:

sailor
11-07-2004, 13:53
ufff obejrzalem swoj baaardzo dokladnie i odetchnalem z ulga... choc musze stwierdic ze wystapil u mnei podobny problem jak u ciebie .. naladowany do pelna aku, pstrykniete kolo setki fotek (jesli nie mniej) i na sam koniec kilkanascie w serii. aku nagle pokazal ze jest na wyczerpaniu :( po przeczytaniu twojego posta wyjalem go aby sprawdzic (na szcescie oryginal) i po wlozeniu z powrotem aku pokazuje ze jest prawie pelen. niewiem .. moze zapragnal pooddychac swiezym powietrzem ale zaprawde dziwne to wszytko ...