Zobacz pełną wersję : 5 lat gwarancji na Tamraca
Lowepro na swoje wyroby daje dożywotnią gwarancję, a Tamrac "tylko" 5 lat. Jak to jest z tym Tamrac-kiem, czy po pięciu latach plecak nadaje się do wyrzucenia??
Lowepro na swoje wyroby daje dożywotnią gwarancję, a Tamrac "tylko" 5 lat. Jak to jest z tym Tamrac-kiem, czy po pięciu latach plecak nadaje się do wyrzucenia??
LowePro odkad przerzucilo produkcje do Chin, to ponoc jest tak duzo zwrotow, ze ludzie wycofuja sie z dystrybucji. Od Tamrac'a zwrotow praktycznie nie ma, wiec nie martwilbym sie tymi 5 latami ;)
Polsar74
22-12-2008, 22:34
ciekawe gdzie "tłuką" Tamraca ? :-P Pewno w nanufakturce na Manhattanie :mrgreen:
LowePro odkad przerzucilo produkcje do Chin, to ponoc jest tak duzo zwrotow, ze ludzie wycofuja sie z dystrybucji. Od Tamrac'a zwrotow praktycznie nie ma, wiec nie martwilbym sie tymi 5 latami ;)
Hmm, Nikon większość produkcji tez ma w Chinach, a mimo to z jakością chyba nie jest tak źle. Sigma całą produkcję ma w Japonii a co do jakości obiektywów to można sporo sobie poczytać na różnych forach, nie tylko na tym.
Chciałbym żeby o jakości Tamraców napisał ktoś, kto od kilku lat używa wyrobów tej firmy. Ja od 6 lat mam Minitrekkera, przejechał ze mną kawałek świata, co nieco przeszedł i prawie nie nosi śladów zużycia. Noszę się z zamiarem zakupu większego plecaka tylko dlatego, że w stary nie mieści sprzętu, który szczęśliwie mi się przez kilka lat pomnożył. Zastanawiam się między Lowepro Verex 200 a Tamrackiem Expedition 7x. Trudny wybór.
LowePro odkad przerzucilo produkcje do Chin, to ponoc jest tak duzo zwrotow, ze ludzie wycofuja sie z dystrybucji. Od Tamrac'a zwrotow praktycznie nie ma, wiec nie martwilbym sie tymi 5 latami ;)
Zastąpienie osprzętu metalowego (zaczepy, karabińczyki, itd.) plastikowymi lub użycie gorszych materiałów wierzchnich (np. w serii Nova) nie ma nic wspólnego z miejscem wytwarzania. :twisted:
Polsar74
22-12-2008, 22:54
Zastąpienie osprzętu metalowego (zaczepy, karabińczyki, itd.) plastikowymi lub użycie gorszych materiałów wierzchnich (np. w serii Nova) nie ma nic wspólnego z miejscem wytwarzania. :twisted:
mądrze gada !
Zastąpienie osprzętu metalowego (zaczepy, karabińczyki, itd.) plastikowymi lub użycie gorszych materiałów wierzchnich (np. w serii Nova) nie ma nic wspólnego z miejscem wytwarzania. :twisted:
ja mowie tylko ze pojawila sie duza liczba reklamacji, ktorych wczesniej nie bylo praktycznie w ogole.
Chciałbym żeby o jakości Tamraców napisał ktoś, kto od kilku lat używa wyrobów tej firmy.
1. Mam od 18 lat dużą torbę Tamrac 612. Niestety, jakieś 8 lat temu (czyli 10 lat dość intensywnego noszenia) puścił szew z boku i przestałem jej używać. Zastąpiłem ją dwa lata temu nowym Tamrakiem Pro12. Prawdę pisząc wolę wnętrze Tamraków od Lowepro, jakoś lepiej można tam poustawiać sprzęt. Mam też około 3-4-letnie torby Tamrac Pro 8 i 5. Używam na razie bez żadnych problemów. Używam też plecaka Tamrac Expedition 5. Plecak jest mniej wygodny na plecach od Lowepro Mini Trekkera AW, ale mimo to często go noszę. Dlaczego: bo mieści mi się w nim D3. I to pomimo, że teoretycznie głębokość obu plecaków jest taka sama. Jednak z Lowepro D3 mocno wystaje, a w Tamracu prawie zupełnie się chowa. Oprócz tej sprutej torby 612, reszta się trzyma i nie psuje.
Prawdę pisząc wolę wnętrze Tamraków od Lowepro, jakoś lepiej można tam poustawiać sprzęt.A do czego sa przegrodki mocowane na velcro? Przeciez w LowePro srodek nie jest "skonfigurowany" na stale...
Albo trafiam na tandetne modele - ale już w drugiej torbie Lowepro przetarł mi się pasek. (ta miekka wyściółka na ramieniu)... A jakos nie zajeżdżam tej torby (rok czasu) :(
ja również słyszałem o dużej ilości reklamacji Lowepro (rzecz dotyczy mniej więcej produkcji z ostatnich 2 lat), ale nie doświadczałem tego na własnej skórze. Mam plecak Tamrac i tylko o nim mogę powiedzieć że jego jakość jest b.wysoka.
A do czego sa przegrodki mocowane na velcro? Przeciez w LowePro srodek nie jest "skonfigurowany" na stale...
Tylko torby Tamrac mają system bridge, który akurat mi podchodzi, bo aparat ze szkłem fajnie na tym leży i łatwo się go wyjmuje. Tego nie ma w Lowepro.
Tylko torby Tamrac mają system bridge, który akurat mi podchodzi, bo aparat ze szkłem fajnie na tym leży i łatwo się go wyjmuje. Tego nie ma w Lowepro.Pokaz to cudo... Jak to wyglada?
To schematycznie wygląda tak: http://www.tamrac.com/i_lensbridge05.htm
To schematycznie wygląda tak: http://www.tamrac.com/i_lensbridge05.htmMyslalem, ze pstrykniesz fotke wnetrza swojej torby, zeby latwiej to bylo ocenic. Po tym schemacie, to wnosze jedynie:
1. ze ma to sens wtedy, kiedy uzywa sie kompozycji scianek przewidzianej przez producenta, bo kazde "przemeblowanie" stwarzac moze sytuacje, ze akurat ten kawalek scianki nie przypasuje pod obiektyw,
2. chec wykorzystania tego ficzera ciagnie tez za soba malo ekonomiczne zagospodarowanie wnetrza torby.
Ale oczywiscie moge sie mylic, chociazby przez bledna interetacje tego schematu. :)
Akurat nie mam torby pod ręką, ale mogę pstryknąć i wrzucić po świętach.
Tylko torby Tamrac mają system bridge, który akurat mi podchodzi, bo aparat ze szkłem fajnie na tym leży i łatwo się go wyjmuje. Tego nie ma w Lowepro.
Nieprawda, coś takiego ma CaseLogic:
http://www.caselogic.com/slr_computer_backpack/product_detail/index.cfm?modelid=57080
No i znienawidzone Lowepro w modelu:
http://products.lowepro.com/product/Lens-Trekker-600-AW-II,2118,14.htm
mam expedition8 jakies pół roku i jestem super zadowolony...
co do trwałosci ro dopiero wyjdzie za jakis czas, ale mysle że będzie naprawdę dobrze, bo juz kilka wypraw przeszedł, a dalej móglby stac na półce w sklepie jako nowy.
kilka dni temu przyfruneły do mnie z usa dodatkowe boczne kieszenie i tez jestem super zadowolony
oraz pasek , żeby powiesic aparat na systemie nośnym plecaka
i tu ciekawostka:
podają wytrzymalość paska 1500 funtów...!
oraz pasek , żeby powiesic aparat na systemie nośnym plecaka
i tu ciekawostka:
podają wytrzymalość paska 1500 funtów...!nie wiem jak to wyglada, ale jesli to typowy gesty splot nylonowych (albo nawet i lepszych) wlokien, to calkiem normalne. Nic w tym nadzwyczajnego.
nie wiem jak to wyglada, ale jesli to typowy gesty splot nylonowych (albo nawet i lepszych) wlokien, to calkiem normalne. Nic w tym nadzwyczajnego.
no całkiem możliwe, nie znam sie na tym, ale "na oko" bym mu tyle nie dał....
:)
...i tu ciekawostka:
podają wytrzymalość paska 1500 funtów...!
Jak fotki udane, fotograf wiesza aparat, w przeciwnym wypadku, wieszają fotografa. Pasek musi być wytrzymały. :wink:
mam expedition8 jakies pół roku i jestem super zadowolony...
co do trwałosci ro dopiero wyjdzie za jakis czas, ale mysle że będzie naprawdę dobrze, bo juz kilka wypraw przeszedł, a dalej móglby stac na półce w sklepie jako nowy.
kilka dni temu przyfruneły do mnie z usa dodatkowe boczne kieszenie i tez jestem super zadowolony
oraz pasek , żeby powiesic aparat na systemie nośnym plecaka
i tu ciekawostka:
podają wytrzymalość paska 1500 funtów...!
Największy plecak z serii. Jak się go używa na co dzień? Nie jest za ciężki? Nie wyglądasz w nim jak byś miał szafę na plecach?
Nieprawda, coś takiego ma CaseLogic:
http://www.caselogic.com/slr_computer_backpack/product_detail/index.cfm?modelid=57080
No i znienawidzone Lowepro w modelu:
http://products.lowepro.com/product/Lens-Trekker-600-AW-II,2118,14.htm
Nie znam firmy CaseLogic. Jeżeli jednak ma takie przegródki, to musiała albo wykupić patent (bo system Lens Bridge jest przez Tamraka opatentowany), albo nielegalnie podrabia.
A tu są obiecane zdjęcia wnętrz toreb Tamraka z przegródkami typu Lens Bridge:
Pro612
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img148/612asz8.jpg/1/)
Pro612
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img148/612bln0.jpg/1/)
Pro8
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img168/25214082ob1.jpg/1/)
Jak widać też można regulować ich ułożenie za pomocą rzepów.
Największy plecak z serii. Jak się go używa na co dzień? Nie jest za ciężki? Nie wyglądasz w nim jak byś miał szafę na plecach?
przepraszam nie widziałem wcześniej twojego pytania
na codzień....?
no cóż... to nie jest plecak na codzień.
używam go na plenery, pokazy lotnicze, generalnie większe, dalsze wyprawy....
jak na swoje wymiary jest lekki, jak napakujesz pełen to juz gorzej....
ale skoro dałem radę w brnie majac go pełnego na plecach nieść jeszcze drabine kilka kilometrów to znaczy ze mozna...:)
jest to zasługa świetnego systemu nośnego.
a co do wielkości... no jest kawał dziada... ale przynamniej można do niego spokojnie przypiąc manfrotto 055PROB i jest to stabilne i nie wygląda tez idiotycznie...
jeszcze raz powtórzę:
jestem bardzo zadowolony
Tamrac dziaduje na materiale do rzepów na krótkich bokach torby. W Lowepro cały wsad łapie rzepy, a u Tamrac'a tylko środkowy pasek. Jeżeli masz obiektyw o dużej średnicy, np. N14-24 lub "doniczkę" Gary'ego Fong'a, to masz problem, ponieważ u Tamraca asymetryczny podział jest niemożliwy. :(
Tamrac dziaduje na materiale do rzepów na krótkich bokach torby. W Lowepro cały wsad łapie rzepy, a u Tamrac'a tylko środkowy pasek. Jeżeli masz obiektyw o dużej średnicy, np. N14-24 lub "doniczkę" Gary'ego Fong'a, to masz problem, ponieważ u Tamraca asymetryczny podział jest niemożliwy. :(
Chyba na długich bokach, bo to czarne to tylko rzep. Faktem jest, że 14-24 nie mieści się w mniejszej torbie w bocznych przegródkach, ale w Pro12 wchodzi bez problemu. To jest wielka torba.
Motorniczy
02-01-2009, 20:30
Lowepro na swoje wyroby daje dożywotnią gwarancję, a Tamrac "tylko" 5 lat. Jak to jest z tym Tamrac-kiem, czy po pięciu latach plecak nadaje się do wyrzucenia??
Tak , poniewaz po 5 latach bedziesz mogl zarobic na 50 takich plecakow.
Tamrac dziaduje na materiale do rzepów na krótkich bokach torby. W Lowepro cały wsad łapie rzepy, a u Tamrac'a tylko środkowy pasek. Jeżeli masz obiektyw o dużej średnicy, np. N14-24 lub "doniczkę" Gary'ego Fong'a, to masz problem, ponieważ u Tamraca asymetryczny podział jest niemożliwy. :(
chyba mam jakiegos dziwnego tamraca w takim razie bo u mnie ten problem nie wystepuje. :D
edit: sorry pisalem to odnosnie plecaka a nie torby ..
co do 5letniej gwaracji .. to mi minela jakis czas temu a plecak (expedition5) moze nie wyglada jak nowy ale swoje przeszedl i zjezdzil pol europy poplywal po morzach i oceanach i jakos nadal nic mu nie dolega poza drobnymi otarciami.
Chyba na długich bokach, bo to czarne to tylko rzep. Faktem jest, że 14-24 nie mieści się w mniejszej torbie w bocznych przegródkach, ale w Pro12 wchodzi bez problemu. To jest wielka torba.
Nie !
W Tamrac'u, na krótkich bokach masz tylko wąski pasek (umieszczony centralnie) do którego możesz przyczepić przegrodę, więc podział jest wyłącznie symetryczny.
W torbach Lowepro przegrodę można przymocować w dowolnym miejscu, ponieważ cały materiał wnętrza łapie rzepy.
Sorry, nie zrozumiałem słowa "dziaduje".
Tak , poniewaz po 5 latach bedziesz mogl zarobic na 50 takich plecakow.
Ale na samym tylko posiadaniu Tamraca się zarabia? 50 plecaków przez 5 lat to daje 10 plecaków na rok, to daje ok. 84% plecaka na miesiąc. Pytałem o Expedition 7x, który kosztuje ok. 600 pln, to daje ok 500 pln miesięcznie. Na same tylko plecaki. Grubo... Akcja toczy się w Polsce?
Motorniczy
03-01-2009, 22:06
No to 47,7 placakow :P Prawda jest taka , ze kazda porządna firma produkujaca torby i plecaki jest godna uwagi , poniewaz kazda z tych firm ma w swoim asortymencie produkty na najtrudniejsze warunki.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.