PDA

Zobacz pełną wersję : HP Photosmart



h2o
21-12-2008, 17:08
HP ma dwie małe drukarki do wydruku 10x15 i 10x15 + 13x18. Trochę mnie martwią 3 kolorowe tusze do tych drukarek. Czy ktoś z Was ma, używał, bądź używa tych drukareczek i może coś o nich powiedzieć?

Mowa o czymś takim http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho/WF05a/18972-18972-3328063-3328077-3328077-3256926.html

a może ktoś coś powie na temat tego?
http://www.epson.pl/internetLive/dctm/content/PL/pl_PL/products/photo_inkjet_printer/POL_Product_Model_R285_PL.inter.jsp cena atrakcyjna ;-)

lewAp7
21-12-2008, 17:40
Jeśli chcesz drukować zdjęcia, to nie polecam drukarek na tusze "kilka w jednym". Są zbyt drogie w eksploatacji - tusze nie zużywają się równomiernie. Sam mam drukarkę na 4 oddzielne pojemniki z kolorowymi tuszami do zdjęć (C,M,Y + Black) + czarny do "normalnych" wydruków i widzę ich zużycie... W ciągu zużycia jednego pojemnika C, potrafi mi się zużyć niemal 2 pojemniki M. Jeśli miałbym wszystkie kolory w jednym, to z jednym kolorem opróżnionym, ZAWSZE wymieniałbym też 2-3 kolory zużyte tylko w 30-70%. NIE OPŁACA SIĘ!

Do druku foto polecane są zwykle Epsony i Canony. Nie wiem jednak jak jest teraz na rynku, bo ja swoją drukarkę (Canon iP4300) kupowałem prawie 2 lata temu.

Z tych 2 ja kupiłbym tego Epsona.

h2o
21-12-2008, 18:11
myślę, że ten mały na 6 oddzielnych pojemników będzie OK. Do tego kosztuje 370 zł a na alledrogo można z przesyłką łyknąć za 300. Wszystkie inne drukarki tego typu już kosztują powyżej 1500 zł. Na dzień dzisiejszy taki wypas mi nie potrzebny ;-)