PDA

Zobacz pełną wersję : najlepsze zdjęcie dokumentujące przygotowywanie lub spożywanie posiłku w podróży



mckornik
20-12-2008, 15:48
Od kilku lat prowadzę fanowską stronę o podróżach kulinarnych Roberta Makłowicza. (http://kuchnia.mckornik.com/) Do tej pory zorganizowałem kilka konkursów. Teraz proponuje konkurs fotograficzny.

Wszystkich fanów Roberta Makłowicza i miłośników gotowania zapraszam do udziału w świąteczno-noworocznym konkursie fotograficznym na najlepsze zdjęcie dokumentujące przygotowywanie lub spożywanie posiłku w podróży.

# Prace można nadsyłać od 11 grudnia 2008r. do 4 stycznia 2009r.

# Każdy uczestnik może przysłać maksymalnie trzy zdjęcia.

# szczegóły konkursu fotograficznego z nagrodami od Roberta Makłowicza (http://kuchnia.mckornik.com/robert_maklowicz_konkurs_fotograficzny.php)

Serdecznie zapraszam :mrgreen:

sailor
20-12-2008, 17:34
abstrahujac od wartosci nagrod (jak dla mnie pan Maklowicz autorytetem w kuchnii nie jest, duza czesc tego co przyrzadza na wizji nie nadaje sie do spozycia, choc moze przez pare lat nauczyl sie, ze nie nalezy sypac pol kilo soli do garnka z makaronem ;). mimo to jest swietnym bajarzem i milo go posluchac, jak opowiada o kuchniach swiata) radzilbym jeszcze raz przeredagowac regulamin konkursu. Wiele w nim dziur, z powodu ktorych autorzy konkursu moga miec potem problemy.

pilon
20-12-2008, 18:32
Szczerze mówiąc, bardziej bym się rwał do konkursu pod wezwaniem (biorąc pod uwagę tych, co się pokazują na wizji) Jamiego Olivera, Ainsleya Adamsa, Garyego Rhodsa, Antoine'a Bourdain. Anthonyego Thompsona, Nigelli Lawson. Jakoś styl i smak bardziej mi pasuje, Makłowicza lepiej się słucha (ale też bez rewelacji) niż ogląda (można sobie darować wtedy patrzenie na oblizywanie rąk po łokcie i kładzenie ich potem w produkty i potrawy). I fakt, regulamin nieco mydlany miejscami... Ale co tam, może spróbuję ;)

fushiro
20-12-2008, 19:18
Szczerze mówiąc, bardziej bym się rwał do konkursu pod wezwaniem (biorąc pod uwagę tych, co się pokazują na wizji) Jamiego Olivera, Ainsleya Adamsa, Garyego Rhodsa, Antoine'a Bourdain. Anthonyego Thompsona, Nigelli Lawson. Jakoś styl i smak bardziej mi pasuje, Makłowicza lepiej się słucha (ale też bez rewelacji) niż ogląda (można sobie darować wtedy patrzenie na oblizywanie rąk po łokcie i kładzenie ich potem w prodkty i potrawy). I fakt, regulamin nieco mydlany miejscami... Ale co tam, może spróbuję ;)

Myślę, że trochę się zagalopowałeś. Nigella Lawson, Jamie Oliver, czy Antony Worrall Thompson to nie są nazwiska zbyt poważane w kulinarnym świecie. Z gotowania na ekranie, to oni są znani, fakt, ale kunsztu, czy talentu to mają niewiele... Zresztą to konkurs fotograficzny, więc mnie jest wszystko jedno kto go sponsoruje.

pilon
20-12-2008, 19:29
(biorąc pod uwagę tych, co się pokazują na wizji)


Myślę, że trochę się zagalopowałeś. Nigella Lawson, Jamie Oliver, czy Antony Worrall Thompson to nie są nazwiska zbyt poważane w kulinarnym świecie. Z gotowania na ekranie, to oni są znani, fakt, ale kunsztu, czy talentu to mają niewiele... Z resztą to konkurs fotograficzny, więc mnie jest wszystko jedno kto go sponsoruje.

Pozwoliłem sobie na wstępie się zacytować... A jeśli oni nie mają za wiele kunsztu czy talentu, to tym bardziej uczestnictwo w Makłowiczowskim konkursie jest w takim razie dla mnie blamażem na skalę całego życia. I nie sądzę, że się zagalopowałem :)

Teraz z kolei się zagalopuję :D W konkursie fotograficznym "Wilcze Zęby Tuska i Owsiak antychryst" sponsorowanym przez Rydzyka też byś wziął udział, bo wszystko Ci jedno kto sponsoruje? ;)

fushiro
20-12-2008, 19:56
Teraz z kolei się zagalopuję :D W konkursie fotograficznym "Wilcze Zęby Tuska i Owsiak antychryst" sponsorowanym przez Rydzyka też byś wziął udział, bo wszystko Ci jedno kto sponsoruje? ;)

A dobrze płacą?

PS. Są na ekranie tacy co mają talent i dobre imię wśród zawodowych kucharzy.

mckornik
20-12-2008, 23:29
moja strona i cały konkurs to 100% hobby = mój wolny czas
zaczęlo sie 8 lat temu i tak to prowadzę do dziś

a co do Roberta - poszukajcie go i zapytajcie co myśli o sobie?
mi Robert powiedział tak:
- Ja nie jestem kucharzem, co najwyżej jestem krytykiem kulinarnym
a w moich programach oprócz pokazania kawałka świata chodzi o to,
żeby pokazać, że jeżeli ktoś taki jak ja co ma dwie lewe ręce może czasem coś
ugotować to każdy potrafi :mrgreen:

pilon
20-12-2008, 23:53
(...)
a co do Roberta - poszukajcie go i zapytajcie co myśli o sobie?
mi Robert powiedział tak:
- Ja nie jestem kucharzem, co najwyżej jestem krytykiem kulinarnym
a w moich programach oprócz pokazania kawałka świata chodzi o to,
żeby pokazać, że jeżeli ktoś taki jak ja co ma dwie lewe ręce może czasem coś
ugotować to każdy potrafi :mrgreen:
więc szacunek za samokrytykę, co oczywiście nie zmienia mojej opinii o guście i umiejętnościach kulinarnych Pana Makłowicza :)

Witusch
25-12-2008, 21:37
moja strona i cały konkurs to 100% hobby = mój wolny czas
zaczęlo sie 8 lat temu i tak to prowadzę do dziś

a co do Roberta - poszukajcie go i zapytajcie co myśli o sobie?
mi Robert powiedział tak:
- Ja nie jestem kucharzem, co najwyżej jestem krytykiem kulinarnym
a w moich programach oprócz pokazania kawałka świata chodzi o to,
żeby pokazać, że jeżeli ktoś taki jak ja co ma dwie lewe ręce może czasem coś
ugotować to każdy potrafi :mrgreen:

I to mu sie udaje, nie jestem jakims wielkim fanem, ale od czasu do czasu lubie sobie jego program obejrzec.

jery
29-12-2008, 15:01
Zabawne...
Krytykujecie, a chciałbym zobaczyć co potraficie ugotować sami.

Paweł M
29-12-2008, 18:10
ja tam co do gotowania Makłowicza się nie wypowiadam, bo nie próbowałem, ale jego programy lubie oglądać a i sam Robert wydaje się sympatyczny ...

fushiro
29-12-2008, 18:26
Zabawne...
Krytykujecie, a chciałbym zobaczyć co potraficie ugotować sami.

Nikt nie krytykuje Makłowicza jako persony, nawet nie chodzi o gotowanie. Ja zwróciłem tylko uwagę, że wielu tele-kucharzy nie prezentuje sztuki kulinarnej a jedynie prowadzą świetne "show". Taniec znanych osób w programie rozrywkowym, to nie esencja tańca a występy młodych śpiewających talentów z innego programu to nie mistrzostwo sztuki wokalnej. Show, ot, co.

Program pana Makłowicza uważam za ciekawy. Ugotować co nie co też potrafię. Gotuję od lat i spędziłem trochę czasu serwując dania innym.