PDA

Zobacz pełną wersję : Zapis o prawach autorskich do zamieszczonych zdjęć na serwisie internetowym



b202
17-12-2008, 17:23
Witam!
Poszukuję (ale nie znalazłem nic właściwego) adnotacji o prawach autorskich do zamieszczonych fotografii, którą mógłbym wykorzystać na serwisie www. Szukałem takich rzeczy na innych serwisach, na forach itp. ale nie znalazłem. Chodzi dokładnie o informację, którą umieścił bym w Polityce prywatności serwisu. Mam tylko takie coś jak: "Zdjęcia, grafiki i nagrania zamieszczane na serwisie to utwory chronione prawami autorskimi. Osobiste prawa autorskie przysługują wyłącznie twórcy." Trochę to za mało i chciałbym żeby znalazły się tam wszystkie ważne informacje. Jeśli ktoś jest biegły w tym temacie prosiłbym o sformułowanie takiego tekstu do wykorzystania. W razie pytań proszę o kontakt. Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.

pX
17-12-2008, 18:07
Za mało do czego?

b202
17-12-2008, 18:09
za mało jako informacja informująca o prawach, o konsekwencjach, o zakazach nieprawnego wykorzystania fotografii

pX
17-12-2008, 18:22
Spojrzałem na tę stronę ze stopki i informacje są moim zdaniem wystarczające. Wszystkie ważne informacje już tam zawarłeś. Jak chcesz możesz dodać, że za nieuprawnione wykorzystanie grozi odpowiedzialność cywilna i/lub karna, ale to się już trochę śmieszne robi.

asmo71
17-12-2008, 18:31
wystarczy zdecydowanie, nie musisz przepisywać całej ustawy z orzecznictwem i literaturą, żeby działało :D

b202
17-12-2008, 18:32
:) ale nie chodzi o żadną z tych stron, które mam w stopce, chodzi o zamieszczenie tego w portalu nad którym właśnie pracuję, będzie tam sporo fotografii zarówno moich jak i użytkowników zewnętrznych, autorów reportaży, fotoreportaży czy artykułów, każde ze zdjęć jest "zagrożone" bezprawnym użyciem do materiałów promocyjnych; tematyka w zakresie turystyki, więc niedoinformowani urzędnicy czy inni podobni chcący zamieścić w swoich materiałach "ładne zdjęcie" nie będą się przejmować jak nie będzie takiej adnotacji, niestety wiem to z doświadczenia

pX
17-12-2008, 18:36
To przepisz to co masz - jest wystarczająco obszerne, jasne i dosadne.
To nie powstrzyma bezprawnego kopiowania. Nawet jak zrobisz kilka podstron tekstu orzeczeń sądowych. Jak ktoś nie będzie chciał zrozumieć prostej reguły to nic go nie przekona.

b202
17-12-2008, 18:38
hmmm no zobaczę, jak na razie mam sporo czasu przed "premierą" serwisu więc do tego czasu może jeszcze coś gdzieś znajdę lub wyczytam :)

Paweł M
17-12-2008, 18:47
+ znak wodny z adresem portalu...

b202
17-12-2008, 18:49
no to właśnie zamierzam wprowadzić, bardzo mi się podoba rozwiązanie na zdjęciach zamieszczonych na www.bieszczady.pl