PDA

Zobacz pełną wersję : Dynamika obrazu D3 i D700



dominik77
17-12-2008, 16:36
Według testu Zoom dynamika obrazu Nikon D3 jest dużo lepsza od tego co powstaje w D700. Prawda, fałsz, prowokacja? ;-) Na forum spotkałem się z opiniami, że jakość obrazowania w obu puszkach jest identyczna.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/12/58843-1.jpg
źródło (http://g1.pcworld.pl/news/thumb/5/8/58843)

Maryj
17-12-2008, 16:39
to jasne, mimo tego że się mówi że to te same aparaty tylko jeden jest szybszy nie jest tak.

fIlek
17-12-2008, 16:44
to jasne, mimo tego że się mówi że to te same aparaty tylko jeden jest szybszy nie jest tak.

Mam podobne odczucia - w tych samych warunkach fotografowałem obydwoma korpusami i różnice w obrazowaniu widać. Być może jest to realizowane software'owo, ale jednak jest.

saturnus1981
17-12-2008, 17:21
W sumie to dziwne by było jeśli obrazowanie byłoby takie samo bo w końcu profesional to nie to samo co semiprofi

pX
17-12-2008, 17:40
Na stronie http://www.dxomark.com/ możesz zobaczyć jakie są różnice pomiędzy D3 i D700 (i nie tylko) w dynamice (i nie tylko) numerycznie.

Jacek_Z
17-12-2008, 18:22
Nie pamiętam w jakich testach to było, ale D3 i D700 miał niemal identyczną dynamikę w RAW, natomiast naprawdę spora różnica była w jpg (oczywiście na korzyść D3).

prz3mo
17-12-2008, 18:27
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale z kolei w teście gazety Fotokurier wyszło im, że D700 w jakiejś kwestii (nie pamiętam właśnie czy rozpiętość czy szum) jest lepszy... I bądź tu mądry :lol:

danielkrol
17-12-2008, 19:57
Z tego co napisali to w d700 soft jest bardziej pod studio i ma podobno lepsze wyniki przy świetle błyskowym niż D3, to jeśli chodzi o szumy. Natomiast, jeśli chodzi o zakres dynamiki to piszą że jest on podobny w obydwu korpusach.
Masz rację prz3mo, bądź tu mądry.

kichu
17-12-2008, 20:07
Z tego co napisali to w d700 soft jest bardziej pod studio i ma podobno lepsze wyniki przy świetle błyskowym niż D3, to jeśli chodzi o szumy. Natomiast, jeśli chodzi o zakres dynamiki to piszą

Polecam lekture - strona 19 czyli zalinkowana nizej i 20 - nastepna.

http://www.dpreview.com/reviews/nikond700/page19.asp

Pisza wyraznie, ze konwersja do JPG robiona w puszce rozni sie od tej robionej przez D3, natomiast
RAWy sa miod malina :)

The best result we could achieve was 11.6 EV which is almost 5 (!) stops more than the default JPG output.

robin102
17-12-2008, 20:23
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale z kolei w teście gazety Fotokurier wyszło im, że D700 w jakiejś kwestii (nie pamiętam właśnie czy rozpiętość czy szum) jest lepszy... I bądź tu mądry :lol:Chodziło o szumy. Człowiek który używa dwóch korpusów znaczy się ma dwa bo D700 służy jako zapas :) i czasem w studio do ślubniaków twierdzi, że poziom szumów przy świetle błyskowym takim prawdziwym studyjnym jest jakby niższy albo są ładniejsze. Panowie z FK też do tego wniosku doszli
he he he reporterski aparat miał być, w wyszedł studyjniak :) ;)
Moim zdanie według mnie po duuurnemu by było gdyby te aparaty obrazowały identycznie. Tańszy powinien być "gorszy".

Czornyj
17-12-2008, 20:39
Na stronie http://www.dxomark.com/ możesz zobaczyć jakie są różnice pomiędzy D3 i D700 (i nie tylko) w dynamice (i nie tylko) numerycznie.

Praktycznie identyczne wyniki na stronie DXO potwierdzają moje obserwacje. W tym teście z "Zooma" musieli chyba porównywać jpegi.

Maryj
17-12-2008, 21:05
Nie sugerujcie się testami internetowymi, dopiero widzi się tą różnicę jak się spędzi z tym i z drugim aparatem trochę czasu

pX
17-12-2008, 21:13
My nie interesujemy się ani fotografią, ani nawet aparatami. Nas interesują wyłącznie internetowe testy.

Czornyj
17-12-2008, 22:55
My nie interesujemy się ani fotografią, ani nawet aparatami. Nas interesują wyłącznie internetowe testy.

O-to-to - sama fotografia jest potwornie mozolna a rozczarowująca. Trzeba wyjść z domu, jechać gdzieś, szukać miejsc, zwierząt, ludzi, namiętnie nakłaniać kobiety do tego, by się rozebrały i znosić ich rozczarowanie, gdy się potem okazuje że nie chcemy ich uwieść i chodziło nam wyłącznie o zdjęcia...

A same zdjęcia i tak potem wyjdą nudne, wtórne i takie jak tysiące innych, bo ludzie kupili już sobie miliardy aparatów i każdy widoczek, domek, ptaszek, cyc i dupa są obfotografowane na milionpięćsetstodziewięćset sposobów, wszystko już było, fotografia zjada swój ogon, a fotografujący tylko w koło macieju klepią tą samą mantrę, brną w epigonerię i sztampę...

wojteh
17-12-2008, 23:58
chyba zapisze sobie to co powiedziałeś Czornyj - dodałbym jeszcze ze sport też jest zawsze taki sam - ciągle tak samo okrągła piłka - obiektywy i body kolekcjonujemy jak znaczki pocztowe - nie by je naklejać na listy (bo po co one komu jak jest GG, mail) ale by wkładać do klasera ....

arachiusz
18-12-2008, 00:10
hehe niezłe fraszki :)

fotomarek_k
21-12-2008, 11:37
Nie mogę jakoś wyszukać porównania jpg z D3 i D700-wspomożecie linkiem do info w rodzimym języku? A może własnymi doświadczeniami i refleksjami nt. różnic jpg w tych sprzętach się ktoś podzieli?:)

Pozdrawiam Świątecznie