PDA

Zobacz pełną wersję : Szumy 8800



Bolek
20-01-2005, 15:42
Witam,
jestem nowym forumowiczem jak i nowym użytkownikiem Coolpix'a 8800. Mam pytanie dotyczące szumów. Nie tych widocznych na zdjęciu, ale tych słyszalnych w aparacie. Czy to normalne, że ten model w czasie pracy wydaje z siebie słyszalny dźwięk w postaci szumu? W serwisie Nikona nic nie wiedzieli na ten temat, poradzili popytać innych użytkowników. Poradźcie, czy to normalne czy mam reklamować?

Tr0n
20-01-2005, 16:03
Ale jakie szumy ?? moze to silniczek obiektywu jak zmieniasz ogniskową?? A zdjęcia robi ?? Jak tak to jest ok ;)

Irvine
20-01-2005, 16:24
Tez mam 8800 i ten szum tak jakby wiatraczka jest zupelnie normalny.

Tr0n
20-01-2005, 16:36
Tez mam 8800 i ten szum tak jakby wiatraczka jest zupelnie normalny.

Wiatraczka :?: :?: Procesor ma chłodzony :?: :?:

Bolek
20-01-2005, 17:21
Nie jest to szum pracy silniczka obiektywu, ten wydaje zupełnie inny dźwięk, tylko w czasie zmiany zoomu i to jest ok. Niepokoi mnie natomiast ciągły delikatny i cichy szum, bardziej związany z matrycą nie z procesorem, bo w trakcie ustawienia trybu pracy na podgląd zdjęć szumu nie ma. Może tak ma być, bo aparat działa bez zarzutu.

Irvine
20-01-2005, 21:43
Nie przejmuj sie tym.
Jak znasz angielski to tu znajdziesz odpowiedz:

http://www.stevesforums.com/forums/view_topic.php?id=39912&forum_id=21

Bolek
21-01-2005, 13:30
Dziękuję za linka.

Oto wnioski:
- angielski serwis potwierdza, że to rzecz normalna;
- serwis sprawdził kilka nowych modeli – wszystkie tak mają;
- kilkunastu użytkowników potwierdza szum w swoim aparacie, mój więc nie jest wyjątkiem;
- nie jest to szum pracy silniczka obiektywu;
- nie jest to szum pracy mechanizmu VR;
- szum w żaden sposób nie wpływa na pracę aparatu;
- zasugerowano, że jest to związane z pracą matrycy i procesora, który dokonuje obliczeń w czasie rzeczywistym;
- ktoś zaproponował użycie WD-40.

mario
21-01-2005, 17:09
Witam


zasugerowano, że jest to związane z pracą matrycy i procesora, który dokonuje obliczeń w czasie rzeczywistym;


Dla mnie to tekst miesiąca :lol: :lol: :lol:
(pewnie elektrony tak szumią miotając się wewnątrz procesora w tą i zporotem)

A czy pamiętacie dyskusję na p.r.f.c na temat mrówek wewnątrz Fuji S602 :lol:
to była dopiero jazda....

ALF
21-01-2005, 17:16
no to jest "lol"miesiąca :shock: :roll: :mrgreen:

aldus
21-01-2005, 18:00
(pewnie elektrony tak szumią miotając się wewnątrz procesora w tą i zporotem)
To nie same elektrony. To elektrony gżą (od gzić) się z dziurami - jak to w półprzewodniku :P :P :P
A bardziej poważnie: może w aparacie jest jakaś przetworniczka napięcia - tego typu urządzenia czasami szumią.