PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwone niebo w nocnych zdjęciach



werter85
14-12-2008, 19:27
Jestem początkującym, prosze o wyrozumiałość, szukałem na forum,ale nie znalazłem.
Aby poznać trochę moją pierwszą lustrzankę, wybrałem się wieczorem b pokombinować z nocnymi fotkami.
Czy zawsze przy dłuższym naświetleniu będę miał takie niebo? Jest to do opanowania(ustawienia) czy trzeba obrabiać w programie? Mam nadzieję,że zdjęcia nie są aż tak tragiczne, dodam że była lekka mgła..


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images25.fotosik.pl/304/345fe50222e5b913med.jpg)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images42.fotosik.pl/40/259f5d5fd78dac3fmed.jpg)

autograf
14-12-2008, 19:43
Zafarb/poświata od lamp.

saper
14-12-2008, 19:45
to efekt latarni ulicznych... sodowych, rtęciowych, itd. zrób zdjęcie z dala od miasta, a niebo będzie czarne z licznymi "białymi kropkami" :-D jeśli będzie bezchmurne :) im więcej latarni tym gorzej... a kolor próbuj obrobić czymś

mpwt
14-12-2008, 23:39
Czas przerzucić się z JPG na RAW... :D

asit
16-12-2008, 11:01
pozmieniaj balans bieli w aparacie.

markB
16-12-2008, 18:13
1. Staraj sie robic nocne fotki, kiedy na niebie nie ma niskich chmur i mgły.
2. Najlepiej robić je wieczorem, kiedy jeszcze nie jest zupełnie ciemno.
3. Trzeba poeksperymentować z balansem bieli.