PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z focusem w 18-70, pomożecie?



delfin
14-12-2008, 02:51
Witam,
Przedwczoraj robiłem zdjęcia na koncercie moim D40. Pod koniec zaczął szwankować focus - przestał ustawiać automatycznie ostrość. Przełączanie trybów (M/A, M; włączenie/wyłączenie zasilania) aparatu czasowo pomogło, lecz dalej czasem miewał "czkawki". Wczoraj już kompletnie siadł. Kolega sprawdzał na swoim D200 i to samo. Nic nie pomaga. Przeczyściłem styki, przedmuchałem gruszką - nic. Czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Co może być tego przyczyną?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady.

carl00s
14-12-2008, 09:37
no wszystko pieknie, ale wiesz - nikt tutaj nie zajmuje sie wrozeniem... Chodzimi o to, ze skoro przeczysciles styki, przedmuchales gruszka itd. a nadal nie dziala, to jest jeszcze xx powodow dla ktorych moze nie dzialac, a ktorych nikt tutaj przeciez znac nie moze.
ponadto podales malo precyzyjnie - co to znaczy ze ma czkawke? Co to znaczy ze kompletnie siadl? Jak to sprecyzujesz, to moze cos uda nam sie powiedziec wiecej.

delfin
14-12-2008, 13:47
miewał "czkawki" w sensie, że raz działał, raz nie. nie mniej jednak skłaniam się chyba ku temu, iż silniczek nawalił...