PDA

Zobacz pełną wersję : Usuwanie winiety



mariusx
14-12-2008, 02:00
Jak w temacie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img222.imageshack.us/img222/3066/dsc3133kopiaru5.jpg)
może ktoś krok po kroku napisać jak usunąć taką winiete jak powyżej?

sinolog
14-12-2008, 02:13
Photoshop:

Filter -> Distort -> Lens correction -> Vignette i jedziesz z suwakami...

mariusx
14-12-2008, 04:49
Nie mam tych opcji:(

ArtX
14-12-2008, 12:48
nowa warstwa, wypelniasz cala na bialo, mieszanie na soft light, potem albo
- dodajesz maske do tej warstwy, wybierasz czarny kolor, okraglym miekkim pedzlem o bardzo duzej srednicy (bliskiej dluzszego boku kadru) malujesz koleczko
- ..albo malujesz neutralnym szarym na swojej bialej warstwie w sposob identyczny jak powyzej
na koncu stopniem krycia warstwy dostrajasz wszystko zeby gralo..

mozesz tez uzyc pluginow, sa ich miliony, chocby megapak pluginowy 55mm, zrobic to w LR ktorego mozesz na miesiac sciagnac za freee, zrobic to samo w ACRe (otwierajac w nim zwyczajnie jpg).. sposobow sa tysiace ;)

Art.

mmmak
14-12-2008, 21:43
w Ps Cs3 pzry wywolywaniu Raw jest taka mozliwosc - super sprawa

samek
14-12-2008, 22:43
Nie mam tych opcji:(

Proponuję zacząć od podania informacji na temat posiadanego softu.

mariusx
15-12-2008, 02:37
Soft:
CaptureOnePro 3.7.6, Photoshop 6.0 CE

samek
15-12-2008, 16:23
Soft:
CaptureOnePro 3.7.6, Photoshop 6.0 CE

Nie znam CaptureOne - ale to chyba stara wersja?
Funkcje pomagające w sposób trochę zautomatyzowany w usuwaniu np. winiety nie sięgają tak daleko jak PS 6 - ręczna 'retuszerska robota' pozostaje.

FajaR
15-12-2008, 18:13
Darmowy RawTherapee w wersji 2.4+ - zakładka transformacje, korekcja winietowania i "suwaczkujesz" siłę działania narzędzia oraz promień korekcji.

mariusx
17-12-2008, 20:38
Ooooo, znalazłem Adobe Photoshop Lightroom 2.1 Final, "spadnięty z TIRa" - ale ta winieta jest zbyt widoczna, zostaje retuszowanie, fotka zrobion 18-200 VR.