PDA

Zobacz pełną wersję : Dragan



m.i.t
16-07-2006, 09:26
Jakies kilka dni temu bylem na stronie andrzejdragan.com i przegladalem zdjecia. Natrafilem na cos bardzo ciekawego i chcialem dzisiaj wam o tym napisac - wchodze na strone i chce to zdjecie odszukac a tu niespodzianka - zdjecia nie ma. Po krotce opisze o co chodzilo:

Bylo to zdjecie wykonane dla firmy Converse - przedstawialo Che ubranego w czerwone buty owej firmy. Gdy kliknelo sie na menu w PG ukazywal sie nam 3 zdjecia przedstawiajace:

1.zwykly fcet w czapce podobnej do Che
2.efekt koncowy
3.posteryzowane zdjecie Che

Jak sie okazalo Andrzej Dragan posluzyl sie tym zdjeciem (3) i calkowicie przerobil twarz modela - tak, ze wygladala jak aktualne zdjecie Che - zmrozilo mnie to troche powiem szczerze. Genialna praca. Ale nie o tym chcialem napisac - dzieki temu zdjeciu zobaczylem jak wygladaja surowe zdjecia wykorzystywane do techniki malowania swiatlem - calkiem blado :) Planowalem zapisac sobie to zdjecie do testow, ale zapomnialem - niestety juz za pozno... :(

Duzo szukalem na ten temat, ale dalej mam pewne niejasnosci. Widzialem gotowe akcje, ktore podawaliscie na tym forum, znalazlem film instruktarzowy, ale nadal efekty mnie nie zachwycaja...

Jezeli ma ktos juz opanowana ta technike, to bylbym wdzieczny za rady.
Szczegolnie mi chodzi o przygotowanie surowego zdjecia - jak to zrobic, jak naswietlac i oswietlac itp. Bylbym wdzieczny.

Pozdrawam,
Maciek

BlingBling
16-07-2006, 09:38
m.i.t, mialem przyjemnosc rozmawiac osobiscie z Draganem. Facet normalny takna oko :D hehe. Mowi ze nie ma specjalnej instrukcji na tejego fotki. Z tego co opowiadal idzie przez zmiasto, jeslispodoba musie jakas twarz, zacheca dana osobe do wspolpracy. Pozniej robi fotke i masakrycznie obrabia ja w PS :) Z tego comowil to wyostradznie, skaowanie itd. Nie pokazywal mi zdjec przedobrobkaale mysle ze nie sa tak rewelacyjne jak po:) Mialem gdziesinstrukcje jakzrobic cos w stylu a'la dragan nazywalosie to dragan's style alenie pamietam gdzie mialem ten adres... jak znajde, wrzuce:) pzodro

Czornyj
16-07-2006, 11:29
Technika Dragana oparta jest wg. mnie na Burn/Dodge/Sponge/Color Brushach z PS. Trzeba jednak b. sprawnie się nimi posługiwać by osiągnąć podobne rezultaty

m.i.t
16-07-2006, 12:16
Czornyj a mozesz mi pokazac jakas fotke odpowiednią do obrobki? Tamta co widzialem byla bardzo blada i nijaka - wyszlo ostre, kontrastowe i wyrazne cudo :)

[ Dodano: Czw 27 Lip, 2006 ]
O prosze doszukale sie tego o czym wczesniej pisalem...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img521.imageshack.us/img521/4012/draganmn4.jpg)