PDA

Zobacz pełną wersję : Bibble Pro 4 - program do RAWów znacie ?



krzysztof jot
20-01-2005, 02:52
trafiłem na taki program:
http://www.bibblelabs.com/products/bibble/specs.html
pracował ktoś na tym ? napisali ze C1 i NC to cieniasy przy ich sofcie ?
a nie moge teraz zainstalowac triala....

Campo
20-01-2005, 11:20
Fajnie, ze nie zapomnieli o innych Nikonach niz Dxxx...
Zaczynam sie zastanawiac co ja kupilem, skoro nie dosc, ze trudno nim zrobic zdjecie, to jeszcze potem musze sie meczyc z obrobka, bo wiekszosc softow nie obsluguje NEFow od Coolpixow, a NC robi to tak tragicznie, ze sie uzywac go nie da.
Nie ma to jak NIkon....

Rave
20-01-2005, 12:41
ja duzo czytalem o tym sofcie ale ile w tym prawdy? jedni krzycza o c1 ze poprostu cud miod i orzeszki a inni o tej biblii.
Sciagam, zobacze co to za cudo.

krzysztof jot
20-01-2005, 15:46
Sciagam, zobacze co to za cudo.

przetestuj i daj znac co i jak - 99 $ za PRO jako plugin do PSa to obecnie nie majatek...

Tr0n
20-01-2005, 16:35
Sciagam, zobacze co to za cudo.

przetestuj i daj znac co i jak - 99 $ za PRO jako plugin do PSa to obecnie nie majatek...

Hmmm ale 99$ za coś co jest za free (plugin do PS) to jednak duzo ;)

chalzen
20-01-2005, 16:52
Zainstalowałem i o dziwo działa. Pierwsze wrażenie pozytywne. Jest w miarę szybki i co najważniejsze jpg-i mozna obrabiać jak Nef-y czyli WB i ekspozycja z "palca" jest dostępna.
Póki co mi przypadł do gustu. Co dalej zobaczymy.

krzysztof jot
21-01-2005, 16:56
Zainstalowałem i o dziwo działa. Pierwsze wrażenie pozytywne...

No i jakie dalsze odczucia ?

Rave
21-01-2005, 17:48
mnie natomiast program rozsmieszyl... mam athlona XP 2000+ i program po instalacji sie nie uruchamia i mnie informuje ze do dzialania wymaga conajmniej pentium III lub procesor klasy athlon XP ktore to maja SSE II bodajze i ze sie nei uruchomi... lol .. pomijam ze sie nie uruchamia.. fotoszop stanal i niechcial otwierac mi TIffow .. blad wyskakiwal. odinstalowalem dziada i spoko.

chalzen
21-01-2005, 18:28
Zainstalowałem i o dziwo działa. Pierwsze wrażenie pozytywne...

No i jakie dalsze odczucia ?
Przyznam że coraz bardziej pozytywne.Jedna rzecz co mnie wkurza trochę, to jakby drobne zacięcia. Nie wiem jak to dokładnie opisać,ale drobny brak płynności działania obserwuję.
Poza tym działa wszystko jak narazie dobrze. Mało go jeszcze ekspoloatowałem, więc może coś wyjdzie.

Do Rave

U mnie chodzi na Athlonie XP 1700+ i 768 Ramu

wisa
09-10-2008, 10:55
Ośmielam się podnieść ten wątek :)
Zainstalowałem sobie wersję testową Bibble 4 proi moje wrażenia są co najmniej pozytywne. Super możliwości, działanie szybsze od CNX1.3 , ale.... mam pewien problemik... Otóż: mam skalibrowany monitor kalibratorem display2. W photoshopie i CNXie kolory są odwzorowywane prawidłowo na ekranie - oczywiście po odpowiednim skonfigurowaniu tych programów. Natomiast w Bibble... kolor jest zdecydowanie za bardzo nasycony, nie pokazuje tego, co wcześniej podane programy. Odbitki z "szopa" i CNXa wychodzą dobrze, a więc po skorygowaniu ich w Bibble na właściwie wyświetlane na monitorze - na papierze będą blade. Czy zetknął się ktoś z czymś takim?
Pozdrawiam

Paulus
09-10-2008, 13:41
Zainstalowałem sobie wersję testową Bibble 4 proi moje wrażenia są co najmniej pozytywne. Super możliwości, działanie szybsze od CNX1.3

O to dziwne ..... Ja też się do niego przymierzałem jakiś czas temu i mulił mi komputer zdecydowanie bardziej niż np. Lightroom.

darzur
15-10-2008, 10:31
Ja jakis czas bawłem się trialem, ale w stosunku do CNX2 wypluwał bardzo zaszumione pliki. Był to zresztą jedyny program z którego miałem takie szumy, chociaż kolorystycznie pasował mi najbardziej. Wypluwał pliki prawie takie same jak CNX2.