PDA

Zobacz pełną wersję : 18-135mm czy 18-70mm ??



szulif
11-12-2008, 03:33
witam
niedawno, m.in. po sugestiach forumowiczow http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=80195 zdecydowalem sie na zakup Nikona D80.

teraz po raz kolejny zwracam sie z prosba o pomocy przy wyborze.. tym razem obiektywu ;]

z finansowego punktu widzenia najlepsza opcja wydaje sie kupno body + kit wiec mam do wyboru:
# Nikkor AF-S DX 18-135 mm f/3.5-5.6G ED-IF
# Nikkor AF-S DX 18-70 mm f/3.5-4.5 IF-ED

ktory z tych obiktywow jest lepszy/bardziej uniwersalny?? jakie maja plusy i minusy?? fotografuje glownie architekture, pejzaze i ludzi...
a moze jakis inny w sloik do Nikkora np ze stabilizacja do ok 800zl ??

z gory dzieki za pomoc

velaskez
11-12-2008, 04:32
Wiem, że to co napiszę kłóci się z ogólnie panującą teorią. Osobiście mam 18-135. Wiem, wiem, jest plastikowy, po roku używania pojawiły mi się malutkie luzy. W sumie to nie mam nic do zarzucenia temu szkiełku. Sprawuje się dobrze, zrobiłem nim naprawdę dużo zdjęć. Figuruje u mnie jako spacerowy zoom. Jest ostry. Światło jest trochę do bani, ale do tego się idzie przyzwyczaić. Generalnie gdybym miał wybierać drugi raz, wybrałbym to samo. Mnie była z początku, i dalej jest potrzebna, tak ogniskowa. Dużą część robię przy pomocy długiego końca, więc uważam, że dobrze wybrałem. Może, to co mówię zostanie odebrane jako herezja, ale ja tam lubię swoje 18-135:-P

wasylek
11-12-2008, 08:03
Ja polecam Ci 18-105 VR. W tej cenie to jest super obiektyw ! Zresztą poczytaj test na optyczne.pl

Articool
11-12-2008, 15:57
Ja polecam N18-70 ze względu na światło niespotykane w innym kicie i metalowy bagnet. Uważam że za te pieniądze najlepszy stosunek cena/jakość

Pozdrawiam

Bienias
12-12-2008, 20:00
Wiem, że to co napiszę kłóci się z ogólnie panującą teorią. Osobiście mam 18-135. Wiem, wiem, jest plastikowy, po roku używania pojawiły mi się malutkie luzy. W sumie to nie mam nic do zarzucenia temu szkiełku. Sprawuje się dobrze, zrobiłem nim naprawdę dużo zdjęć. Figuruje u mnie jako spacerowy zoom. Jest ostry. Światło jest trochę do bani, ale do tego się idzie przyzwyczaić. Generalnie gdybym miał wybierać drugi raz, wybrałbym to samo. Mnie była z początku, i dalej jest potrzebna, tak ogniskowa. Dużą część robię przy pomocy długiego końca, więc uważam, że dobrze wybrałem. Może, to co mówię zostanie odebrane jako herezja, ale ja tam lubię swoje 18-135:-P

W pełni się zgadzam i polecam w tej klasie cenowej, Też miałem to szkiełko, ale pokusiłem się na 18-200VR.

Sowulus12
12-12-2008, 20:07
18-70 - było o tym pisane dziesiątki razy!!!!! Szukaj!