Zobacz pełną wersję : Statyw Velbon Ultra LUX-i L
Poszukuję niedrogiego statywu dla Nikona D90 z obiektywem 18-105mm. Ponieważ zależy mi aby był on możliwe jak najmniejszy po złożeniu a wysoki po rozłożeniu zainteresowałem się modelem Velbon Ultra LUX-i L. Jakie jest Wasze zdanie na temat tego modelu ?
wyglada mało zachęcająco...a po rozłożeniu wcale nie jest wysoki...szukaj dalej!
wyglada mało zachęcająco...a po rozłożeniu wcale nie jest wysoki...szukaj dalej!
Nie znam sie za bardzo ale z tego co widziałem to jest jeden z wyższych. Możesz rozwinąć swoją wypowiedź "wygląda mało zachęcająco" ?
obciążenie 2kg mówic ci to coś? masz kompakt?
no sorry ale body waży samo 0,6kg plus szkło a jak kupisz jeszcze lampe to kiszka...nie mówie zebys kupował Gitzo :) ;) ale poszukaj coś o większym udzwigu...
obciążenie 2kg mówic ci to coś? masz kompakt?
no sorry ale body waży samo 0,6kg plus szkło a jak kupisz jeszcze lampe to kiszka...nie mówie zebys kupował Gitzo :) ;) ale poszukaj coś o większym udzwigu...
Maksymalne obciążenie tego statywu to 2,5 kg. Aparat+obiektyw to dokładnie 1 kg. Lampa waży 0,3 kg. Więc max w moim przypadku to 1,3 kg.
Jeśli niedrogi, kompaktowy i jednocześnie wysoki to może Manfrotto 785B MODO MAXI.
złożony 43 cm, max wysokość 150 cm, cena 250 zł.
miałeś go w rekach? mnie przeraża informacja że ma 5 sekcji nóg czyli chybotka będzie...ale życze ci powodzenia...
miałeś go w rekach? mnie przeraża informacja że ma 5 sekcji nóg czyli chybotka będzie...ale życze ci powodzenia...
Nie miałem go w rękach. 5 sekcji to cena za małe rozmiary po złożeniu a na tym mi bardzo zależy. Możesz coś polecić dobrego co po złożeniu będzie miało 40 cm.
Jeśli niedrogi, kompaktowy i jednocześnie wysoki to może Manfrotto 785B MODO MAXI.
złożony 43 cm, max wysokość 150 cm, cena 250 zł.
Tylko że ten statyw ma maksymalne obciążenie do 1 kg.
dobra żeby nie było że tylko krytykuje to poświęciłem się dla ciebie ;) i poszukałem i znalazłem taki http://www.foto-net.pl/sklep/produkt21011-statyw-Benro-A-550EX--g%C5%82owica-BH-1.html
dobra żeby nie było że tylko krytykuje to poświęciłem się dla ciebie ;) i poszukałem i znalazłem taki http://www.foto-net.pl/sklep/produkt21011-statyw-Benro-A-550EX--g%C5%82owica-BH-1.html
Ło matko, to i takie uniwersalne głowice mają? :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.foto-net.pl/sklep/obrazki/benro_wytrzymalosc.jpg)
Sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać :D
Te małe velbony luxi to naprawdę solidnie wykonane statywiki. Bardzo lekkie, kompaktowe i wytrzymałe. Kolega ma takowego do D80 z różnymi szkiełkami i nigdy go nie zawiódł. Sam chciałem sobie takowego sprawić do wycieczek w góry ale trafiła mi się okazja zakupu w MM (!) Sherpa Pro CF-545 za 399zl. Poszukaj, można dostać ciekawsze pozycje za podobne pieniążki...
Ło matko, to i takie uniwersalne głowice mają? :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.foto-net.pl/sklep/obrazki/benro_wytrzymalosc.jpg)
Sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać :D
dziewczyny nie są w zestawie... ;)
Velbon 803 jest w podobnej cenie.
kolega napisał, że chce mały statyw, który po złożeniu ma ~40cm. Ten ma ponad 60cm i jest dużo cięższy. Doradzając warto chociaż przeczytać o jaką poradę prosi kupujący...
Dzisiaj nabyłem statyw Velbon Ultra LUX-i. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Mam nadzieje, że będę zadowolony.
Dziękuje Wam za poświęcony czas.
Dzisiaj nabyłem statyw Velbon Ultra LUX-i.
troche szkoda bo ten z mojego linku lepsiejszy był choc po złożeniu ma 48cm bodajże i pewnie dlatego ci nie przypasował... powodzenia!
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.