PDA

Zobacz pełną wersję : Zrobić upgrade d3 czy czekać?



Phoenix
08-12-2008, 10:46
Mam ostatnio bardzo mało czasu na czytanie forum, ale z tych informacji, które tu przeczytałem nie potrafię wyciągnąć wniosku czy ściągnąć sobie nowy soft, czy pozostać przy fabrycznym..proszę doradzcie mi w tej sprawie (pamiętam oczywiście o tych kartach itd..ale też i pamiętam o lepszym AF i co jeszcze ważniejsze idealnie skorygowanym punkcie ostrości dla np. 85/1.4 :)
z góry dziękuję :)

papajpo
08-12-2008, 10:56
Ściągnij sobie firmware 2.0 ze stronki nikon polska.

samek
08-12-2008, 12:15
Mam ostatnio bardzo mało czasu na czytanie forum, ale z tych informacji, które tu przeczytałem nie potrafię wyciągnąć wniosku czy ściągnąć sobie nowy soft, czy pozostać przy fabrycznym..proszę doradzcie mi w tej sprawie (pamiętam oczywiście o tych kartach itd..ale też i pamiętam o lepszym AF i co jeszcze ważniejsze idealnie skorygowanym punkcie ostrości dla np. 85/1.4 :)

D3 mam rok - soft aktualizowałem zawsze na bieżąco. Jedna jedyna uwaga - bardzo świerza. Sprzed paru zaledwie dni. Chyba dopadł mnie problem z kartą - ale nie mogę stwierdzić na pewno. Bo to był jeden raz. Podczas fotografowania z lampą na sankach i paroma innymi w clsie. Przestał reagować. Kartę wyjąłem i zostawiłem tylko jedną - przesunąłem tę pustą z drugiego slotu do pierwszego. W domu zgrałem foty z obu kart i jak zwykle sformatowałem. Działa. To jedyny przypadek czegoś dziwnego, który mi się przydarzył.

stig
08-12-2008, 13:21
Co do problemow z kartami, to moge powiedziec tylko tyle, ze po dwoch czy trzech przypadkach ktore mnie spotkaly (w ciagu kilkunastu dni po instalacji nowego firmware), od tego czasu nie spotkalem sie z tym ani razu.

piotrnas
08-12-2008, 13:26
Mi sie problem z kartami dalej czasem przytrafia i to tylko z obiektywem AF 85 1.4.... mam karty sandisk extreme III 30mb

stig
08-12-2008, 13:28
Mi sie problem z kartami dalej czasem przytrafia i to tylko z obiektywem AF 85 1.4.... mam karty sandisk extreme III 30mbNo mi tez to sie przytrafilo najpierw z 85 1.4 -- na kartach Sandisk Ducati.

samek
08-12-2008, 13:28
Co do problemow z kartami, to moge powiedziec tylko tyle, ze po dwoch czy trzech przypadkach ktore mnie spotkaly (w ciagu kilkunastu dni po instalacji nowego firmware), od tego czasu nie spotkalem sie z tym ani razu.

Czy te karty, przy których miałeś te przypadki, używasz dalej? Bo ja mam podejrzenia co do karty - że to może po prostu ona nawala? Używam tylko SanDisków Extreme III 4giga. Żałuję, że nie oznaczyłem tej, na której się mi to trafiło.
Edit:
U mnie to było przy 50 1.4. Tyle, że to najczęściej używany przeze mnie obiektyw - i co - teraz naraz się trafiło?

stig
08-12-2008, 13:31
Czy te karty, przy ktorych miałeś te przypadki, używasz dalej? Bo ja mam podejrzenia co do karty - że to może po prostu ona nawala?Tak. Uzywam nadal tych samych kart. Kupilem je kilka dni przed instalacja 2.0, wiec nie mam ciagotek do ich wymiany.

samek
08-12-2008, 13:33
Tak. Uzywam nadal tych samych kart. Kupilem je kilka dni przed instalacja 2.0, wiec nie mam ciagotek do ich wymiany.

E tam - więc olewam to. Tyle, że jeśli się znów trafi, to już zapamiętam na której karcie - może to coś da. Wrzucę ją np w D300 i będę śledził dalej.

piotrnas
08-12-2008, 14:39
to sie pojawia przy dlugim uzywaniu obiektywu AF 85..... moze dotyczy ogolnej wspolpracy ze szklami AF?

stig
08-12-2008, 14:52
to sie pojawia przy dlugim uzywaniu obiektywu AF 85..... moze dotyczy ogolnej wspolpracy ze szklami AF?Cos w tym moze byc. Na AF-Sach mi sie nie przytrafilo.

Phoenix
08-12-2008, 15:50
Dzięki Koledzy, mam teraz wyjazd na pare dni...nie będę więc ryzykował ale jak wrócę pod koniec tygodnia to sobie wgram...co mi tam :)
pozdrówka