PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z NC i Picture Project



Shihan
13-07-2006, 23:16
Słuchajcie, programy do obróbki (Nikon Capture i Picture Projekt) wyświetlają mi wszystkie zdjęcia na szaro i niebiesko, dwa kolory trochę jak - negatyw.
Małe zdjęcia są poprawne, ale po powiększeniu już nie. Co trzeba zrobić, żeby to poprawić?

miedziu
01-08-2006, 22:47
Jako ze jest to mój pierwszy post Witajcie Szanowni Forumowicze !

Miałem ten sam problem co Ty, jednak udało mi się go rozwiązać. Przyczyna leży po stronie profilu ustawień monitora, który w jakiś sposób powoduje że wyświetlany obraz ma złe kolory. Ja z tym problemem poradziłem sobie następująco:

1. Zainstalowałem program RawShooterEssentials (RSE), który również wyświetlał kolory nieprawidłowo
2. Otwierając "Preferences..." z menu RSE dowiedziałem się że używany profil monitora to sm763mb (SAMSUNG SyncMaster 763MB)
3. Skasowałem plik sm763mb.icm z katalogu WINDOWS\system32\spool\drivers (nie było łatwo go skasować ale moduł "Usuwanie Zablokowanych Plikow" darmowego polskiego programu Odkurzacz 10 Pro wywalił go bez problemu)
4. Dla pewności wywaliłem wszystkie inne pliki znajdujące się na dysku, które miały nazwę sm763mb bez względu na rozszerzenie
5. Restart Windows-a i wszystko gra

Shihan
13-08-2006, 17:01
Miedziu - Dzięki pomogło.

miedziu
13-08-2006, 21:17
Bardzo się ciesze, że pomogło. Może to monitory, a raczej profile kolorow dla Samsunga robią takie cyrki z kolorami. Czy ty też masz monitor Samsung ?

Krisu
14-08-2006, 21:39
3. Skasowałem plik sm763mb.icm z katalogu WINDOWS\system32\spool\drivers (nie było łatwo go skasować ale moduł "Usuwanie Zablokowanych Plikow" darmowego polskiego programu Odkurzacz 10 Pro wywalił go bez problemu)
4. Dla pewności wywaliłem wszystkie inne pliki znajdujące się na dysku, które miały nazwę sm763mb bez względu na rozszerzenie
5. Restart Windows-a i wszystko gra
a mozna tak prosto - Pulpit PPM - wlasciwosci - Okno "Wlasciwisci Ekranu" zakladka "Ustawienia" przycisk "Zaawansowane" - zakladka "Zarzadzanie Kolorami" - tu wybieramy odpowiadajacy nam profil i mamy klopot z glowy - wszystkie profile zostaja - a wybieramy ten ktory bedzie dzialal - najczesciej jest to sRGB troszke zadziej AdobeRGB

miedziu
14-08-2006, 22:19
a mozna tak prosto - Pulpit PPM - wlasciwosci - Okno "Wlasciwisci Ekranu" zakladka "Ustawienia" przycisk "Zaawansowane" - zakladka "Zarzadzanie Kolorami" - tu wybieramy odpowiadajacy nam profil i mamy klopot z glowy - wszystkie profile zostaja - a wybieramy ten ktory bedzie dzialal - najczesciej jest to sRGB troszke zadziej AdobeRGB

Właśnie kiedyś pamiętałem że można zrobić to prościej ale gdzieś mi wyleciało z głowy, dzięki Krisu za przypomnienie.