PDA

Zobacz pełną wersję : [statyw] juz go mam :)



hesja
19-01-2005, 14:22
taaaa
dlugie i czeste przymiarki do caaalej rzeszy statywow
ten za delikatny, ten za niski, ten ma za slaba glowice, ten nie ma niezaleznych nog
w koncu znalazlem!
drogo bo drogo ale taki jaki naprawde szukalem
chodzi o Manfrotto 055PRO i glowica 486RC2

do tego wszystkiego ma rewelacyjna sprawe a mianowicie
glowice mozna zamontowac poziomo!
fotki pionowo w dol, nad stolem...
no i minimalna wysokosc to ok. 11cm
maksymalna wiecej niz ja potrzebuje (a mam 194cm)

cena choc nie mala
to i tak bardzo niska
dla zainteresowanych ok. 660zł
nowy, faktura

Ewusia
19-01-2005, 14:27
WOW! Super. Gratuluje. Też mam Manfrotto ale nie tak ambitny. Przede wszystkim po złożeniu ma jakieś 40 cm.

O co chodzi z tym poziomym montażem? Moją można tylko zamontować do góry nogami - znaczy od spodu. A tak w ogóle to dobrze zakładam, że to kulowa?

Gamling
19-01-2005, 14:33
Wszystkie (chyba) statywy Manfrotto z serii pro maja mozliwosc zamocowania centralnej kolumny zarowno pionowo z glowica na gorze lub dole, oraz poziomo. Bardzo przyjemny patent tylko czasem trzeba sie niezle nakombionowac zeby potem zajrzec w wizjer aparatu ;)

Tr0n
19-01-2005, 14:38
Hesja bądź człowiekiem - daj jakies linki żebym szukac nie musiał ;)

No dobra juz znalazłem - to jest lepsza czy gorsza glowica od np 410

a i pytanie Hesja czy to juz cena z Twojej oferty ?? :mrgreen:

hesja
19-01-2005, 14:39
kulowa kulowa ;)

a z tym patrzeniem w wizjer z glowica do gory nogami to rzeczywiscie jest jazda! ;)
Ewusia, w obudowie jest specjalne jarzmo do wsuniecia kolumny poziomo

[ Dodano: Sro Sty 19, 2005 2:46 pm ]
na stronce:
http://db.manfrotto.com/product/midscreen.php

w search'u trza wpisac 055PRO dla statywu i 486RC2 dla glowicy :)

Pawel Pawlak
19-01-2005, 14:56
Hesja, a gdzie można go nabyć ?

vuki
19-01-2005, 15:02
Gratuluje, ale wczoraj to raczej by mi sie monopod przydal bo od stania (3h)
w miejscu, wiszacy D70 + KIT lub Sigma+ SB 800 (kurcze ile to wazy) to szyja
jeszcze mnie dzis boli. Na statyw nie bylo miejsca.

hesja
19-01-2005, 15:07
nabyc u mnie oczywiscie :)

napisz na sklep@imfoto.pl

Pawel Pawlak
19-01-2005, 15:12
Hesja, jesli możesz to wrzuć to na jakąś kuchenną wage i sprawdź ile cłaość waży. Czy nie przegnie mn ie jak to wezmę w góry podpięte do plecaka...

Ewusia
19-01-2005, 15:26
My niestety nie mamy takich bajerów. Statyw 190, głowica 357. Ale z drugiej strony do zastosowań całkowicie nieprofesjonalnych starcza. Zresztą narzekać się nie da -w końcu to Manfrotto.

Pietrus
19-01-2005, 19:13
Hesja, jesli możesz to wrzuć to na jakąś kuchenną wage i sprawdź ile cłaość waży. Czy nie przegnie mn ie jak to wezmę w góry podpięte do plecaka...
na tej stronie http://www.foto.w3.com.pl/manfrot.html waga statywów i głowic Manfrotto

kyllan
19-01-2005, 20:03
Wagowo nie jest, aż tak źle bo ma to trzy kilo. Co prawda w górach to jest aż trzy kilo niezbyt potrzebnego sprzętu.
Problemem większym jak dla mnie jest jednak rozkład masy, trzeba wziąć pod uwagę długość po złożeniu, która wraz z głowicą wynosi 75cm. Przyczepiony do bocznych troków cholernie przeszkadza. Dobrym wyjściem wydaje się patent Lowepro chociaż i oni nie uniknęli konieczności dużej ilości troków co by to żelastwo nie latało na boki.
Tak to wygląda, o ile się załaduje obrazek, albo kiedy się załaduje.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.alizon.neostrada.pl/ForumN/DZ200.jpg)
Jak zwykle coś za coś, byle podmuch wiatru aparatu nie tylko nie przewróci ale nie poruszy. A system montażu centralnej kolumny jest genialny i cholernie wygodny. Minimalna wysokość 11cm dotyczy najwężej ustawionych nóg statywu, wystarczy szerzej je rozstawić i otrzymujemy zero. No chyba że bierzemy pod uwagę miejsce na głowę. ;)

ALF
19-01-2005, 20:20
sławku, a jak tam wieści o mim SS?

piotr05
20-01-2005, 05:12
fajny :) powiedzcie teraz prosze co mam zrobic: mialem slik pro-330DX, ale mialem :evil: gdzies sie zapodzial w drodze, i juz nie mam, byl lekki, prosty, wygodny, wiec myslalem jeszcze raz to samo. manfrotto jest zdecydowanie ciekawszy, warto???

ALF
20-01-2005, 05:17
na pewno warto...nie jest lekki - i to jego zaleta, jest za to stabilny, więc podpięcie szkła 500mm nie jest problemem...seria 190 jest niższa i lżejsza, seria 055 wyższa i cięższa - szczególnie można polecić odmiany 055 - PRO, NAT, SS De Luxe

hesja
25-01-2005, 18:14
ALFie kochany, codziennie ich mecze ale dzis... MAM MIEC SZCZEGOLOWY CENNIK NA WSZYSTKIE MANFROTTO :)
a statyw ma 11cm w minimalnym rozlozeniu nog!
to 11cm to glowica :)

kyllan
29-01-2005, 21:33
a statyw ma 11cm w minimalnym rozlozeniu nog!
to 11cm to glowica :)

Dzisiaj mi się przypomniało, że trzeba to sprawdzić :lol:. 15,5 cm bez głowicy przy minimalnym rozłożeniu nóg. Po założeniu głowicy 5cm. Co i tak daje prześwi w który aparat nie wejdzie. :wink:

sailor
30-01-2005, 00:17
a ja i tak sie bede upieral ze slik pro 700 jest lepszy od M 55. ale jak wiadomo rzecz gustu. co zas do mocowania lowepro to jest ono wygodne przy malych statywach. przy takim bydleciu jak 55tka staje sie malo przyjazne dla noszacego :> tak mi sie przynajmniej zdawalo jak probowalem minitrekkera ze 190tka manfrotto zeby sprawdzic co to warte.

Gamling
30-01-2005, 00:34
co zas do mocowania lowepro to jest ono wygodne przy malych statywach. przy takim bydleciu jak 55tka staje sie malo przyjazne dla noszacego :> tak mi sie przynajmniej zdawalo jak probowalem minitrekkera ze 190tka manfrotto zeby sprawdzic co to warte.

Zgadzam sie calkowicie, mam wlasnie M 190 Pro i minitrekkera AV i nie uzywam w nim mocowania statywu bo jest bardzo malo stabilny, wole nosic na pasku na ramie.

ALF
30-01-2005, 01:08
jak już dostanę go w swoje łapy i odbędę wszystkie spotkania 3-go stopnia, to zdam szczegółową relację :wink:

kyllan
30-01-2005, 01:39
Nie zauważyliście różnicy pomiędzy DrayZone 200, którego przykład podałem a Mini Trekker o którym mówicie.
Pomijam kwestię ceny bo przy cenie sprzętu jaki do tych plecaków można włożyć jest ona mniej istotna.
Pomijam też kwestię nieprzemaklaności wymienianych konstrukcji chociaż jeśli mowa o górach powinno się ją wziąść pod uwagę.
Istotny w naszej dyskusji jest sposób przytroczenia statywu. Jeśli dodatkowo rozważamy przytroczenie MF 055 Pro, którego waga oraz długość są dość znaczące, bardzo szybko wyjdą na jaw różniece.
Po pierwsze sam system nośny plecaka w DZ mamy szeroki pas biodrowy i usztywniane szelki, pas biodrowy w MT jest mizerny, a szelki miękie. Powiedzmy że tu jeszcze nie ma aż tak dużych różnic. Chociaż sami oceńcie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://estcarp.pro24.pl/forumn/sndzmt.jpg)

Natomiast sposób przytroczenia statywu pomiędzy DZ, a MT to już przepaść. Biorąc pod uwagę rozmiar obu plecaków (wysokość) MT 40,5 cm, DZ 48,8 cm oraz miejsce w którym
kończą się troki (od góry) to MT do noszenia MF 55 Pro to porażka. Myślę, że najlepiej zilustrują różnice zdjęcia.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://estcarp.pro24.pl/forumn/dzmt.jpg)

Zresztą sam sailor mówisz, że jest ono wygodne przy małych statywach. A 055 Pro mały nie jest ;), więc nie wystarczy Mini Trekker

Acha dla tych co mają wątpliwości DZ to ten mniejszy mimo iż jest większy :lol: , zdjęcia są niestety w różnej skali.

sailor
30-01-2005, 03:05
Macku, z racji zeglowania swego czasu patrzylem na DZ, ktory jest niczym innym jak mini trekkerem wsadzonym w pelni wodobeszczelne opakowanie, duzo ladniejsze wygodniejsze i solidniejsze przyznaje. choc szelki i tak wole od tamraca :) sa lepiej wyprofilowane. a statyw da sie bardo ladnie doczepic z boku, zarowno na standardowych szelkach jak i na systemowych gadzetach SAS. DZ to fantastyczny plecaczek. jednakze jeszcze w gorach do zastosowan ekstremalnych bo przemoczyc lowepro aw jest dosc trudno, no chyba ze sie go po pijaku na deczczu zostawi. w zeglarstwie DZ bylby swietnym rozwiazaniem .. ale cena ponad 1kpln lekko mnie do niego zniechecila.

aldus
31-01-2005, 15:28
No i przyjechał - Manfrotto 055PRO z głowicą 141RC - od Sławka (Hesji). Statyw jest the best, Sławek też! Wszystko odbyło się bardzo szybko, cena u Hesji jest chyba nie do pobicia. Jeśli ktoś jeszcze nie wie gdzie kupić sprzęt - tylko u Sławka!
Pozdrawiam

ALF
31-01-2005, 15:32
ja już kupuję...pod koniec tygodnia bedzie (mam nadzieję) u mnie...ino wersja 055SSB + 468RC...zaraz lecę do banku kręcić kasę...opsss zapomniałem kałasza :mrgreen: