PDA

Zobacz pełną wersję : Mora przy zmniejszaniu do JPG - jak się pozbyć?



philig
04-12-2008, 15:37
Hej,

chciałem wrzucić na swoją stronę fotkę ale nie puszczę zdjęcia z takim błędem.
W oryginale na podglądzie 100% nie mam mory (moire).

Pracuję na CS3 - jak się pozbyć przy zmniejszaniu tego paskuctwa? Jest na to metoda?

Z góry dziękuję za pomoc!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

JK
04-12-2008, 15:52
Sprawa jest dość prosta. Wszyscy zawsze powtarzają, że wyostrzanie zdjęcia to ostatni krok obróbki. Zapewne zmniejszałeś mocno wyostrzone zdjęcie i tak wyszło. To jest dość typowy objaw.

philig
04-12-2008, 16:01
no właśnie nie - prosto z rawa - bez ostrzenia :(

JK
04-12-2008, 16:05
No to zmniesz wyostrzanie tego RAWa, a wyostrz obrazek po zmniejszeniu.

philig
04-12-2008, 16:13
Nie da rady juz bardziej.

Troche pomoglo mega rozmycie duzej wersji, zanim zmniejszylem. Gorna mora zniknela...jednak zostal jeszcze dol.

Chyba sobie odpuszcze to foto.

JK
04-12-2008, 16:15
Wstaw gdzieś tego RAWa, to zobaczymy co się da zrobić.

paparazzo
08-12-2008, 14:46
może to głupie ale mi jak się tak dzieje zmniejszam stopniowo i nie ma tego problemu ;p