PDA

Zobacz pełną wersję : D80 - wężyk spustowy (ew. pilot).



DarekD80
04-12-2008, 14:01
Jaki wężyk spustowy do D80 polecacie ? Myślę o ofercie sklepów internetowych i Alledrogo - http://www.allegro.pl/search.php?string=w%C4%99%C5%BCyk+d80&search_type=1&location_radio=1&selected_country=1&distance=1&category_radio=1&st=gtext&listing_sel=2&listing_interval=7&order=d

Myślałem o pilocie, ale ponieważ trzeba celować (podczerwień) do odbiornika z przodu - więc myślę że pilot odpada, nie wygodny, a znów radiowy - zbyt drogi (ok. 130-150 zł).

Jaki wężyk polecicie ? Jaka firma/model ? (najlepiej za 30-50 zł)

swistakbmx
04-12-2008, 14:52
Bierz pilota z tym celowaniem to bez przesady nie musisz idealnie w odbiornik IR używam pilota od czterech lat najpierw do D50 teraz do D80 nigdy mnie nie zawiódł kupiłem go na Alledrogo za jakieś grosze.

Maciek R
04-12-2008, 14:59
Miałem okazję z moim D60 zastosować jakiś noname pilot z alledrogo. Działa bezproblemowo. Z tym celowaniem, to nie udało mi się nie trafić. ;)

Ziołek
04-12-2008, 21:33
Ja kupiłem niedawno "wężyk" Phottix za 29 PLN - dostępny na allegro.
Jest w pełni zgodny z oryginałem, jakość wykonania też jest w miarę dobra (także w środku).

Piloty JJC na podczerwień, za kilkanaście złotych też dają radę. Nie wiem na ile różni się ich zasięg w stosunku do oryginału, ale na pewno są większe.

mizerek
05-12-2008, 14:41
WItam. Podobnie jak "Ziołek" kupiłem zamiennik i jestem zadowolony. 90 cm wężyk, blokada Bulba. WYkonanie w porządku. o coś takiego:
http://fripers.pl/product_info.php/info/p363_Wezyk_90_cm_do_Nikon_D70s_D80_zamiennik_MC_DC 1.html. pozdrawiam

tomasz24
05-12-2008, 15:12
Ja także uzywam pilota, jak dotąd nie miałem z nim ani jednego problemu, i nie ma problemu z celowaniem, ja nawet z boku wyzwalam bez problemu. Pilot i tylko pilot.

mmmak
05-12-2008, 15:59
bierz pilota. ja kupiłem za 15 zł nówke i smiga super

pafelek
06-12-2008, 09:43
mam pilota do D50 i uzyczylem go bedac ostatnio na plenerku ze znajomym (D80). On jest napalony na niego a mi go i tak szkoda oddac mimo ze sporadycznie uzywam D50 i jest to jakis zamiennik ale daje rade :)

Do D300 szkoda mi bylo kasy na pilota i wzielem wezyk spustowy. Po jednym plenerku mimo ze chodzil ok i tak dokupilem pilota. Wezyk teraz lezy - zbedny zakup :-?

Bierz pilota :)

mateo912
06-12-2008, 10:59
Ja również mam pilota z allegro za 20zł z wysyłką i jestem bardzo zadowolony :)
o wiele większy zasięg od wężyka i o wiele łatwiej go schować w ręce podczas zdjęć grupowych czy autoportretów :D

wasilewk
06-12-2008, 11:03
mam pilota do D50 i uzyczylem go bedac ostatnio na plenerku ze znajomym (D80). On jest napalony na niego a mi go i tak szkoda oddac mimo ze sporadycznie uzywam D50 i jest to jakis zamiennik ale daje rade :)

Do D300 szkoda mi bylo kasy na pilota i wzielem wezyk spustowy. Po jednym plenerku mimo ze chodzil ok i tak dokupilem pilota. Wezyk teraz lezy - zbedny zakup :-?

Bierz pilota :)

A jak robisz bracketing z pilotem ? :-D

trrr
06-12-2008, 13:14
bierz wężyk dużo lepsze rozwiązanie, wężykiem pod oszczysz a pilotem tylko palniesz. ci co doradzają najprawdopodobniej nie maja wężyka..

pafelek
07-12-2008, 01:10
A jak robisz bracketing z pilotem ? :-D

przeciez mam wezyk :mrgreen:



ok ok wez wezyk i pilota to na pewno bedzie dobrze :-D

PAK
13-03-2009, 18:35
A ja kupiłem wężyk phottix RS N2 i mam problem. Po podpięciu do gniazda, aparat (D80) łapie ostrość i poprawnie zwalnia migawkę, ale.... następnego zdjęcia już nie da się zrobić. Aparat tylko „ostrzy” ale ani z wężyka, ani ze spustu migawki zwolnić się nie da. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu aparat robi tylko 1 fotkę i to zaraz po delikatnym naciśnięciu spustu lub przycisku wężyka. Na dodatek w czasie gdy podpięty jest wężyk nie działa monitorek - nie ma dostępu do menu i nie wyświetla się ostatnio zrobione zdjęcie. To już drugi wężyk z którym mam problem. Może miał ktoś podobne przygody? Może usterki należy szukać po stronie aparatu?
Niestety nie mam możliwości sprawdzenia na innym body D80.

gulekt
18-03-2009, 11:24
Ja kupiłem na allegro zamiennik pilota MQ-RC2 na tej aukcji http://www.allegro.pl/item565355415_pilot_nikon_d80_d70_d70s_d60_d90_d40 _d40x_ml_l3.html Działa bez najmniejszych problemów z moim d80. Ostatnio jednak znalazłem oryginalnego pilota Nikon za 33zł (z przesyłką 48zł) na tej aukcji http://www.allegro.pl/item581590273_nikon_ml_l3_pilot_super_cena_orginal ny.html