PDA

Zobacz pełną wersję : rozjasnianie dolu zdjecia ?



zaza67
03-12-2008, 22:08
jak poprawnie rozjasnic dol zdjecia ? próbuje tego w capture nx 2 i za cholere mi nie wychodzi . Mysle ze to trzeba by zrobic lassem ale nie wychodzi , jak zaznacze i rozjasniam to widac gdzie bylo rozjasniane
moze ktos mi to wytlumaczy na tym programie :(

Przemek Paśnik
03-12-2008, 22:22
użyj gradientu o łagodnym przejściu do zaznaczenia dołu zdjęcia, potem popraw naświetlenie :)

fjerzy
03-12-2008, 22:27
Albo, po zastosowaniu lassa, daj duże wtapianie

JK
03-12-2008, 22:30
Fotkę by trzeba zobaczyć, bo bywa, że lasso nadaje się rewelacyjnie, ale do czegoś innego. :wink:

zaza67
03-12-2008, 22:51
rozumiem ze do kazdego zdjecia nadaje sie co innego . Ja teraz ucze sie opanowac tego nx-a2 i juz prawie wszystko mi wychodzi / no powiedzmy / tylko nie moglem sobie poradzic z rozjasnianiem . W gradient to te przejscia reguluje sie tymi trójkącikami gradient range ?
a jak w lassie ustawic duze wtapianie bo tego nie moge znalezc

JK
03-12-2008, 23:06
Masz tam takie suwaczki: Base Mask i Paint & Fill Mask.

Marcin T
03-12-2008, 23:17
A Pointów to ty używał? też się da rozjaśnić to i owo.
Można jeszcze rozjaśnić całość a potem przy użyciu Selection Brush cofnąć efekt narzędzia służącego do rozjaśnienia tam gdzie jasności sobie nie życzysz.


Masz tam takie suwaczki: Base Mask i Paint & Fill Mask.
Gdzie to jest?