PDA

Zobacz pełną wersję : Laby w UK



fushiro
03-12-2008, 18:09
Mam proste pytanie: Gdzie zlecacie odbitki? W małych labach, czy w wielkich sieciach jak Snapfish, Photobox? Z dostępem do mniejszych zakładów mam problem, bo mieszkam w małej dziurze, ale może ktoś z Was jest mi w stanie polecić którąś z dużych firm?

Druga sprawa: Jak przygotowujecie pliki? Jeżeli chcecie zamówić 8x10 cali, to czy skalujecie do tych rozmiarów przy odpowiedniej rozdzielczości, czy wysyłacie pełnowymiarowe pliki?

Dotychczas zamawiałem w dwóch w/w firmach skalując odpowiednio pliki i byłem dość zadowolony z efektów (i cen!), ale może coś przeoczyłem, albo o czymś nie wiem?

Wszelkie porady i sugestie mile widziane.

hedgehog
03-12-2008, 18:23
www.peak-imaging.com - najlepiej jak tylko można za w miarę małą cenę. Photobox, Snapfish i reszta dziadostwa nie ma sensu; to, co wysyłasz nigdy nie jest tym, co dostajesz. W Peak czekasz trochę dłużej, ale wysyłają _mniej_więcej_ to, co chciałeś. :)

Wysyłam pełnowymiarowe pliki, bo jestem leniwy. Żaden profi druk i tak to nie jest, więc mi to wisi. :)

fushiro
04-12-2008, 16:14
Dzięki za link Jeżu. Firma robi pozytywne wrażenie. Niebawem coś do nich wyślę. Najbardziej podoba mi się opcja: "Do not optimize" :D Szkoda, że cen nie mają takich jak giganci rynkowi, no ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

Z moich doświadczeń, jeżeli priorytetem ma być cena dobrze wypadł Snapfish. Dość wiernie oddają kolory (ładne zielenie), ale zawsze dostaje się ok 15% więcej kontrastu i ciężko dopatrzyć się szczegółów w cieniach.

Może ktoś inny poda inne laby? Nikt więcej nie drukuje zdjęć?

hedgehog
04-12-2008, 16:17
Dzięki za link Jeżu. Firma robi pozytywne wrażenie. Niebawem coś do nich wyślę. Najbardziej podoba mi się opcja: "Do not optimize" :D Szkoda, że cen nie mają takich jak giganci rynkowi, no ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

Proszę. Nie wypadają tak strasznie, a jakość jednak rekompensuje. Polecam szczerze.

kulten
29-12-2008, 00:37
Właśnie natknąłem się na to Twoje pytanie i z kolei pytanie czy masz na myśli wydruki formatu plakatowego czy coś znacznie mniejszego?

hedgehog
29-12-2008, 00:54
Niezły jest też Lee z www.togsprint.com - tylko... Uprzedam: POWOLNY. :)

fushiro
29-12-2008, 02:46
Właśnie natknąłem się na to Twoje pytanie i z kolei pytanie czy masz na myśli wydruki formatu plakatowego czy coś znacznie mniejszego?

Interesują mnie głównie odbitki 7x5 cali i 8x10cali.

kulten
29-12-2008, 20:54
Zapytałem Cię o to, ponieważ w magazynie Digital Camera mam świetną rozpiskę gdzie i za ile najlepiej wydrukować zdjęcie aczkolwiek dotyczy to minimalnie rozmiaru 24x16 czyli zdecydowanie więcej niż to, czego szukasz. Ale jakby co to napisz to podam :mrgreen:.

mi-hao
11-01-2009, 19:27
Niedawno polecono mi ProAm Imaging z Bradford --> http://www.proamimaging.com/

pzdr