PDA

Zobacz pełną wersję : Manfrotto 190 Pro ?? czy warto ??



michal22
12-07-2006, 12:43
czy warto kupic Manfrotto 190Pro plus nowa głowica 840RC2 ??? Jestem amatorem więc nie potrzebuje cudów. Ten statyw ma maksymalna wysokośc 145 cm z wyciągnięta kolumną. Ja mam 180cm więc czy ta wysokośc wystarczy ??? i czy z wyciagnieta kolumna jest nadal bardzo stabilny ????

paskud
12-07-2006, 13:24
nie wiem co to za głowica 840RC2 ale ja mam 486RC2 i jak wysunę kolumnę na max w górę to głowicę mam na wysokości oczu (wzrostu mam 170cm) więc myślę, że to Ci wystarczy.
stabilnie jest!!!

Mamrot
13-07-2006, 01:27
stabilnie jest!!!
A z tym bym polemizował :!:


Głowica 804 RC2 jest dużo lepsza od 141, jeśli ktoś preferuje głowice 3D.
Niewiele droższa, dużo bardziej ergonomiczna, ma poziomicę.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.e-cyfrowe.pl/zdjecia/mini/9919.jpg)

Kornut
13-07-2006, 10:35
Chyba chodzi o głowice 804RC2, bo na stronie manfrotto nie ma takiej głowicy jak 840 RC2 .

michal22
13-07-2006, 12:37
tak tak 804 a nie 840, pomyłka

spl
03-08-2006, 12:20
Mam stara 190tke [nie pro - taka jeszcze z motylkami, ktore wbijaja sie w plecy podczas noszenia] + 141RC. Po wysunieciu glowicy mam muszle ok. wysokosci oczu (175cm), ale statyw robi sie mniej stabilny (odczujesz to korzystajac np. z dlugich ogniskowych). Jak dla mnie 190tka ma korzystny stosunek ceny do jakosci i na razie nie zamienilbym jej na nic innego (no chyba, ze na cos z wlokna weglowego :P).

Roki
04-08-2006, 21:02
Ja bym ci jednak polecał 055 Pro cena niewiele większa ,a jak szkoda ci kasy
to pojawił się taki wynalazek goldphoto podobno to manfrotto 055 w chińskiej skórze(chyba)
http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/goldphoto-yh321-statyw-p-4384.html?skad=ceneo

RAF
04-08-2006, 21:42
Jaka jest właściwie różnica pomiędzy wersją Basic a Pro, poza ceną oczywiście, korzystniejszą w przypadku tego pierwszego?

Al Bundy
04-08-2006, 21:43
Roki, czy czegoś nie pomyliłeś? 190 jest droższy bo i większy. 055 jest zbyt niski jak dla niektórych... no chyba że ja coś pomieszałem...

spl
04-08-2006, 21:45
Roki: 055 jest dluzszy i ciezszy.
RAF:Mozliwosc poziomego ustawienia kolumny i zdaje sie, odrkecana jej czesc. Podobno przydatne w makro - podobno, bo ja makro nie robie a i kolumny poziomo ustawic nie moge :)

Roki
04-08-2006, 21:52
Roki: 055 jest dluzszy i ciezszy.
Dlatego ten polecam dla kogoś kto ma 180cm wzrostu ja mam 178cm
i statyw 055 pro + 488RC0 jest idealny

Kundzior
04-08-2006, 21:54
mam 175 cm i 190ProB + głowica kulowa Goldphoto modelu nie pamietam i jak wysune kolumne centralną wizjer aparatu jest około 3 cm ponad poziom moich oczu gdy jestem wyprostowany. Statyw staje się delikatnie mnie jstabilny z wysuniętą kolumną ale jest dość szywny.

055 jest wyższy od 190.

mswilk
04-08-2006, 22:20
A czy ma ktoś statyw GoldPhoto YH321 z głowicą kulową GoldPhoto YH430 - jak to działa ?
Ponoć zestaw wzorowany na MN.

Roki
04-08-2006, 22:30
Dla mnie najważniejsza była stabilność + wygoda dlatego dobrałem statyw z głowicą
o takiej wysokości aby po rozstawieniu statywu mieć wizjer aparatu nieznacznie
poniżej wysokości oczu bez wyciągania kolumny centralnej

pebees
04-08-2006, 22:48
Al Bundy, pomieszałeś, jest odwrotnie. 055 jest większy.

G.A.
04-08-2006, 23:05
nie wiem, czy temat jeszcze aktualny, ale do d70 myśle, że lepszy bedzie 055, znacznie stabilniejszy, szczególnie pro dobrze mieć czasem możliwość położenia kolumny, minimum to głowica (mówimy o kulowych prawda? ale do makrofotografii kulowych nie polecam) na 6kg znacznie przyjemniej się nią pracuje niż mniejszą. proponuję ze złączką.

patrycjusz
04-08-2006, 23:10
nie wiem jak 190, ale 055 prob wart jest swojej ceny. Ustawienie kolumny w poziomie daje niezwykłe mozliwości... wielokrotnie pomogło mi to w zdjęciach.

Kundzior
04-08-2006, 23:20
Ja mam głowice YH430 właśnie zerkłem, jest masywna, soludna ale pasowania są luźniejsze niz w MN. Spełnia swoje zadanie znakomicie.....

055 ProB i 190 ProB to są z mocowaniem kolumny w poziomie PROB. 190 jest prawie tak samo sztywna jak 055 i stabilny, jedynei przy zamocowaniu kolumnie w poziomie 190 wykazuje lekką niestabilność, wystarczy nóżki przestawić tak aby jedna była równo z kolumną i sie nie giba. Tego zjawiska nie ma w 055.

RAF
06-08-2006, 21:29
Mam przy okazji tego topicu takie pytanie. Kupiłem ostatnio lampę, muszę jednak kupić również statyw, a chciałbym trochę zaoszczędzić. Czy ma sens takie skrzyżowanie: statyw goldphoto+głowica mf, lub na odwrót: statyw mf 190 basic i głowica gp. W obu wariantach wychodzi taniej, niż zakup całego zestawu mf. Proszę o argumenty w tej sprawie. Pytałem Alfa na pm. On osobiście był przeciwny takiemu łączeniu.

vuki
06-08-2006, 22:29
wiesz, biednych nie stac na tanie rzeczy :D
zaoszczedzisz 200 zl i byc moze jednak bedziesz musial kupic MF
mialem 4 statywy, teraz mam MF i wiem, ze juz nic nie bede zmienial
a czy 190 czy 055 to zalezy od wzrostu jaki masz (055 dla wielkoludow)

RAF
07-08-2006, 02:05
vuki: dlatego kombinuję, czy nie kupić mf przynajmniej w połowie :)
co przemawia przeciwko takiemu połączeniu?

Kundzior
07-08-2006, 02:15
Statywy GoldPhoto to podróbki MF. Funkcjonalnie są identyczne, różni je jakość wykonania, na korzyść MF. Identycznie jest z głowicami.

Z własnych doświadczeń powiem ze GP są solidne.

Nawet przechodzi mi przez mysl taka opcja że to MF jaką swoją drugą marke, tańszą alternatywe robi GP, rozwiązania techniczne są identyczne. A z tego co się oriętuje niektóre patenty ma MF. Skoro GP robi takie same rozwiązania nei ponosząc konsekwencji to jawnie nad tym pracuje MF.

eko-mar
11-08-2006, 00:59
Nad zakupem statywu zastanawiałem sie ponad miesiąc i w końcu zdecydowałem się na MF 055MF4 + MN329RC4 , zasięgałem też rady innych użytkowników MF i wszystko mi się sprawdza i podoba oprócz ceny. Używam go od ponad miesiąca i uważam, ze część tej ceny kazali sobie zapłacić za logo.

Sedin
12-08-2006, 14:10
czy warto kupic Manfrotto 190Pro plus nowa głowica 840RC2 ??? Jestem amatorem więc nie potrzebuje cudów. Ten statyw ma maksymalna wysokośc 145 cm z wyciągnięta kolumną. Ja mam 180cm więc czy ta wysokośc wystarczy ??? i czy z wyciagnieta kolumna jest nadal bardzo stabilny ????

Ja mam 187cm i 190tka jest za niski, kupilem 055PRO z glowica kulowa i jest ok. Co do kolumny to w porownaniu z innymi statywami jest bardzo stabilny. Nie biore pod uwage Gitzo, ktory nie ma kolumny srodkowej w trosce o stabilnosc :)

szymony
12-08-2006, 16:10
A czy ma ktoś statyw GoldPhoto YH321 z głowicą kulową GoldPhoto YH430 - jak to działa ?
Ponoć zestaw wzorowany na MN.
On jest tak samo wzorowany, jak większość systemów operacyjnych pewnej firmy, zainstalowanych na komputerach w pomroczności jasnej :mrgreen: