PDA

Zobacz pełną wersję : Pokrowiec na D700.



wasilewk
28-11-2008, 18:43
Założyłem nowy post, bo nie znalazłem odpowiedzi na moje (bardzo na czasie na tym Forum) pytanie:

Jaki pokrowiec kupić do D700 i N24-70 ?

Nie dawno kupiłem Lowepro TLZ1 - niestety za mały: D700 z tym obiektywem nie mieści się, nawet po zdjęciu osłony. Większe TLZ-y (25, 50, 75) są okropnie brzydkie !

Potrzebuję pojedyńczy pokrowiec na komplet D700 z Nikkorem 24-70/2.8, z którym spokojnie można się wybrać na mały spacerek, bez zabierania pozostałych klamotów. Musi być ładny, bo sprzęt jest śliczny !

Jeśli ktoś pochwaliłby się swoim wyborem, to byłbym wdzięczny.

Pzdr.

kh29228
28-11-2008, 19:21
mam nadzieję, że autor się nie pogniewa, jesli podepnę się pod wątek.

chętnie bym nabył jakiś pokrowiec na D300 z gripem + N28-70 (nieco grubszy niż 24-70).

ma ktoś jakieś doświadczenia?

marekm
28-11-2008, 23:22
...Potrzebuję pojedyńczy pokrowiec na komplet D700 z Nikkorem 24-70/2.8, z którym spokojnie można się wybrać na mały spacerek, bez zabierania pozostałych klamotów. Musi być ładny, bo sprzęt jest śliczny !

Jeśli ktoś pochwaliłby się swoim wyborem, to byłbym wdzięczny....

TLZ2 (http://www.lowepro.com.pl/Products/Toploading/classic/Topload_Zoom_2.aspx) - pasuje idealnie. Polecam. :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.lowepro.com.pl/images/products/large/TL_2_4.jpg)

wasilewk
28-11-2008, 23:46
TLZ2 - pasuje idealnie. Polecam. :)



Tak,tylko zapiękna nie jest. W Saturnie w Jankach: tylko zielona ! W sieci: różnie, ale ogólnie szkoda mi takiego wymarzonego sprzętu do takiego pojemnika ładować.

Myślałem jeszcze o Samsonite Trekking lub Biskaya (Colt 70) - też brzydota.

Pzdr.

marekm
28-11-2008, 23:59
Czarny TLZ 2 jest OK.

wasilewk
29-11-2008, 00:18
Czarny TLZ 2 jest OK.

Muszę przymierzyć, bo to zupełnie inny wygląd niż TLZ1.

Dzięki.

Pzdr.

grudzinsky
30-11-2008, 19:53
http://products.lowepro.com/product/Off-Trail%202,1981.htm
ja uzywam tego z D300 + grip, jak mialem S 135-400 to razem sie wszystko miescilo

Bonthyc
30-11-2008, 20:02
A może mały plecak w stylu micro trekkera 100/200?

wasilewk
30-11-2008, 21:00
http://products.lowepro.com/product/Off-Trail%202,1981.htm
ja uzywam tego z D300 + grip, jak mialem S 135-400 to razem sie wszystko miescilo

No właśnie: czy można odczepiać te boki ?
Wtedy sam pokrowiec byłby ok.

Pzdr.

wasilewk
30-11-2008, 21:07
A może mały plecak w stylu micro trekkera 100/200?

Mam coś takiego na rower:

http://www.cyfrowe.pl/aparaty/samsonite-safaga-daypack.html

Dlatego szukam jakiegoś pokrowca, równie funkcjonalnego do krótkich spacerów.

Pzdr.

mswilk
30-11-2008, 21:45
Polecam Mekko Top-Load TL30

grudzinsky
30-11-2008, 21:55
tak mozna odczepic pokrowce. jest mozliwosc zaczepienia mniejszych lub wiekszych, kto co lubi. ja mam zaczepione, te, ktore sa w zestawie. miesci mi sie zawsze dodatkowe szklo i lampa. jesli nie bierzesz lampy lub zapasowego szkla to zawsze mozna dwie puszeczki wrzucic co by bylo milej na spacerku :D torba swietna, uzywam od dwoch lat :) zadnych problemow :) godna polecenia!

robin102
30-11-2008, 22:56
Nie wiem dla czego pokrowiec, czyli co kabura jak na analogowe lustrzanki ?
Sporo już tych torebek, torebeczek, futeralików miałem. Na taki zestaw idealna jest torba na ramię TENBA S3 czy S4 symbolu nie pamiętam. Jakość pierwsza klasa, leciutka, wygodna w używaniu i bardzo bezpieczna dla aparatu. Na spacery wprost stworzona. Używa Wchodzi do niej D700 czy D300 z zoomem 70-210 tak na styk. Na górze nad szkłem wzdłuż tubusu jeszcze błyskacz wejdzie. Mam parę toreb tego producenta i lepszego wykonania nie znalazłem. Poszukaj w sieci fotek tego produktu.

xMAREKx
30-11-2008, 23:00
No właśnie: czy można odczepiać te boki ?
Wtedy sam pokrowiec byłby ok.

Pzdr.

Boki się odpinają. Ciut większa i fajniejsza jest Off-road ale żadne body z gripem nie wejdzie (chyba nie, bo wnioskuje po wymiarach podanych przez producenta)

wasilewk
01-12-2008, 20:59
Nie wiem dla czego pokrowiec, czyli co kabura jak na analogowe lustrzanki ?
Sporo już tych torebek, torebeczek, futeralików miałem. Na taki zestaw idealna jest torba na ramię TENBA S3 czy S4 symbolu nie pamiętam. Jakość pierwsza klasa, leciutka, wygodna w używaniu i bardzo bezpieczna dla aparatu. Na spacery wprost stworzona. Używa Wchodzi do niej D700 czy D300 z zoomem 70-210 tak na styk. Na górze nad szkłem wzdłuż tubusu jeszcze błyskacz wejdzie. Mam parę toreb tego producenta i lepszego wykonania nie znalazłem. Poszukaj w sieci fotek tego produktu.

Pewnie masz rację, ale ja sobie wymyśliłem, że na krótkim spacerze (np. po parku, po ulicy) muszę mieć 'gotowy do strzału' aparat. Czyli najlepiej, gdyby w pokrowcu był D700 z założonym N24-70 z osłoną. Nagle coś mnie zaintryguje: wyjmuję i cyk ! Ważne, żeby nie był okropnie brzydki: żaden khaki, czy żółty albo zielony ! Ma być ładny i nie rzucający się w oczy.

Mam (jeszcze z lat 70-ch ubiegłego wieku) taką torbę ( z błyszczącego plastiku i suwakiem na górze po środku), w której mieścił się PentaconSix ze 120-ką (bez osłony). Ale używanie jej z nowoczesnym wymarzonym Nikonem - to obciach !

Na 'planowane' (czyt. 'przemyślane') wycieczki, to w zasadzie mam plecak.

Pzdr.

P.S.
Do tej pory używałem TLZ1 do D80 i było git. Zakup 700-ki to zaburzył.

marekm
01-12-2008, 22:42
Osłona odwrócona - TLZ 2

Osłona w pozycji "do pracy" - TL 75 AW

Używam obu. :-D

wasilewk
01-12-2008, 22:48
Osłona odwrócona - TLZ 2

Osłona w pozycji "do pracy" - TL 75 AW

Używam obu. :-D

TLZ 75 AW - oj tak, ale żeby był 'choć trochę' ładniejszy... ... to nie manewry !

Dzięki i pozdrawiam.

grudzinsky
02-12-2008, 10:40
jesli zadna torba nie spelnia wymagan to pozostaje noszenie aparatu na pasku ;)

wasilewk
02-12-2008, 17:16
jesli zadna torba nie spelnia wymagan to pozostaje noszenie aparatu na pasku ;)

Ja tak szybko się nie poddam !
Coś znajdę, najwyżej to trochę potrwa.

Pzdr.

P.S.
Gdyby odpowiedź była prosta i szybka, to tego wątku by nie było.

marekm
03-12-2008, 12:52
Zainspirowany post'em Robin102 zajrzałem na stronę Tenba (http://www.tenba.com/) i po krótkich rozważaniach zamówiłem torbę Messenger - small (http://www.tenba.com/pc-963-12-messenger-small.aspx) w kolorze czarnym w firmie Tre.pl (http://www.tre.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tenba.com/images/PRODUCT/medium/963.jpg)

Torba wygląda jak mała teczka (nie przypomina torby foto), a mieści się w niej D700 z podpiętym N24-70, jeden obiektyw typu N35/2.0 oraz dwa obiektywy w rozmiarze N14-24 lub 70-300VR ewentualnie jeden taki obiektyw i lampa SB-900. Do tego nieduży notebook i drobiazgi, w tym dokumenty w rozmiarze A4. Napakowana po brzegi, jest zapewne ciężka i mało wygodna, ale po wrzuceniu D700 z N24-70 i N70-300VR idealnie nadaje się na spacer.

Jakość wykonania jest OK. Za torbę zapłaciłem zaledwie 133 PLN + 25 PLN za kuriera. Cena na stronie producenta to 108,95 USD.

robin102
03-12-2008, 17:56
Chytry wynalazek wynalazleś :). Podróżujesz po świecie to chyba będzie dla Ciebie właściwy. Produkty TENBY jak dla mnie to wzorzec przemyślanych konstrukcji, estetyki i trwałości. Ale coś nie znajduję na tej stronie modeli które posiadam S3 i S4, a szkoda bo proste i świetne.