PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za profil kolorów?



Locutus
28-11-2008, 11:32
Witam,

Są to zdjęcia moich znajomych ze ślubu. Pytanie do Was, co to za profil kolorów? Wygląda to na połaczenie sepii z kolorową fotką, ale nie znam fachowego określenia. Fotki były robione na Canonie 5D, chciałbym coś podobnego zrobić na moim Nikonie D300.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kasprzakleonard.home.pl/wordpress/CONTENT/2008/11/ANIA+MACIEJ/WWW/pictures/picture-6.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kasprzakleonard.home.pl/wordpress/CONTENT/2008/11/ANIA+MACIEJ/WWW/pictures/picture-12.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kasprzakleonard.home.pl/wordpress/CONTENT/2008/11/ANIA+MACIEJ/WWW/pictures/picture-4.jpg)

Z góry dziękuję za pomoc

heffi
28-11-2008, 11:39
obrobka nie profil kolorow :) kombinuj, moze Ci sie uda :)
mi to troche przypomina styl Radzik'a z forum, troche.

konrat
28-11-2008, 11:40
Hmm drugie zdjęcie to nawet taka obróbka pod profile D300 :):):)
No żarcik taki ;)

nikkorek
28-11-2008, 11:41
Canon, a nie Nikon i tu jest różnica. Canon robi inne kolory (cieplejsze, tonalniejsze) i tu nie ma się co oszukiwać.

Locutus
28-11-2008, 11:42
obrobka nie profil kolorow :) kombinuj, moze Ci sie uda :)
mi to troche przypomina styl Radzik'a z forum, troche.

Widziałem to już u wielu fotografów więc ten styl chyba jest popularny. Ciągle mi się wydaje, że to jest prosto z puszki robione bez obróbki.

konrat
28-11-2008, 11:45
cieplejsze, tonalniejsze ... ?? :)

Jak dla mnie, to matryca Canona zawsze dawała "chłodniejszy" obrazek. Ale ostatnio widziałem kilka ładnych galerii zdjęć wykonanych topowymi lustrzankami Nikona i Canona i jakoś nie widać było spostrzeżenia kolegi :)
Ale ja się nie znam ;)


i tu nie ma się co oszukiwać :)

Locutus
28-11-2008, 11:50
Jeśli to Canon robi takie fotki to jest to charakterystyka wszystkich aparatów Canon czy konkretnie modelu 5D ? I czy napewno nie da sie uzyskać takiego lub bardzo podobnego efektu na D300 po wgraniu zmodyfikowanego profilu?

heffi
28-11-2008, 12:21
a ja dalej obstaje przy swoim ze to obrobka :)) chociaz moze latwiej uzyskac cos takiego z canona niz nikona.

nobco
28-11-2008, 12:32
Takich cudów to nawet w canonie nie wymyślili, żeby w puszce od razu dodawać nakładki. Na 100% to jest obróbka, zresztą autorem zdjęć jest Adam Kasprzak i na jego blogu lepiej widać, jak to obrabiał. Może po prostu zapytaj jego jak to zrobił.

Locutus
28-11-2008, 13:04
Dziękuję za wszystkie sugestie i rady

heffi
28-11-2008, 14:00
Takich cudów to nawet w canonie nie wymyślili, żeby w puszce od razu dodawać nakładki. Na 100% to jest obróbka, zresztą autorem zdjęć jest Adam Kasprzak i na jego blogu lepiej widać, jak to obrabiał. Może po prostu zapytaj jego jak to zrobił.

i pewnie poprowadzi Cie za raczke... zebys tez mogl takie same zdjecia sprzedawac :)

Locutus
28-11-2008, 14:59
Dobre to, że teraz jestem 100% pewny że to efekt przeróbek a nie ustawień w aparacie. Anyway jestem blisko osiągnięcia podobnego efektu :)

mpwt
28-11-2008, 15:09
Zdejmij kolorku, zwiększ kontrast...

heffi
28-11-2008, 15:24
Dobre to, że teraz jestem 100% pewny że to efekt przeróbek a nie ustawień w aparacie. Anyway jestem blisko osiągnieńcia podobnego efektu :)

wklej jak Ci sie uda :) zobaczymy

Locutus
28-11-2008, 15:31
wklej jak Ci sie uda :) zobaczymy


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://weddingcolours.pl/test/1_1.jpg)

Może nie identyczne, ale podobne jak dla mnie... :)

ArtX
28-11-2008, 15:36
sposobow na osciagniecie tego jest setki, mozesz sprobowac chocby czesciowa (60-80%) konwersje BW (gradient map/mikser kanalow/BW od CS3+ czy cokolwiek tam lubisz), na to balans kolorow i dodajesz czerwieni i zolci.. mozesz ten balans dac w trybie soft-light, bedzie fajnie :) Mozesz tez nad warstwe BW dodac oryginal w mieszaniu soft light i dopiero pozniej balans... bedzie jeszcze fajniej...
pozdr.
Art.

mpwt
28-11-2008, 21:38
Masz może NEFa tego zdjęcia?

Locutus
28-11-2008, 23:01
Masz może NEFa tego zdjęcia?

Tak

swider
29-11-2008, 12:06
To wrzuc - bedzie zabawa :D

Locutus
29-11-2008, 20:30
To wrzuc - bedzie zabawa :D

Hmm tylko bez komentarza, że fotka jest niedoświetlona... moja dziewczyna ją robiła, a trzymała lustrzanke może dwa razy w życiu :)

http://weddingcolours.pl/4fun/DSC_3627.nef

swider
01-12-2008, 01:02
Ok, jak tylko znajde troche czasu to sie pobawie, ale to pewnie pod koniec tygodnia :)

mpwt
01-12-2008, 13:51
Zrobione na szybko w 10 sek. w ACR. Coś w tym guście miało być?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/fotos/fotokolornp.jpg)

Locutus
01-12-2008, 15:32
Zrobione na szybko w 10 sek. w ACR. Coś w tym guście miało być?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/fotos/fotokolornp.jpg)

Niezłe, choć wydaje mi się, że jego fotki wpadają bardziej w sepie, są cieplejsze i kolory czerwieni są bardziej... hmm jak to określić :> ? krwiste? Generalnie autor tych zdjęć ma fajny styl tych kolorowych fotografii.

mpwt
01-12-2008, 15:46
Kwestia ustawienia suwaczka od WB trochę w lewo...

Trevor
01-12-2008, 19:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img70.imageshack.us/img70/5121/dsc3627fx7.jpg)

Krzywa luminancji: blokujemy cienie jak są, a podbijamy pół-tony i światła w zadowalającym stopniu. Tutaj delikatnie żby nie było przepałów. wb delikatnie w żółć (w RawTherapee: nie tylko minimalnie zwiększyć temperaturę i minimalnie w stronę zieleni. przedtem spot WB na obrusie).

Locutus
04-12-2008, 00:42
Im wiecej info tym lepiej, więc jeszcze raz thanks

paatrys
04-12-2008, 10:21
Mnie wyszlo cos takiego :

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://triton.imageshack.us/Himg212/scaled.php?server=212&filename=nfth4.jpg&xsize=578&ysize=480)

trrr
07-12-2008, 15:51
najlepsze mpwt moim zdaniem, może opowiesz co zrobiłeś;>?

mpwt
12-12-2008, 17:10
najlepsze mpwt moim zdaniem, może opowiesz co zrobiłeś;>?

Poprawić WB, zwiększyć kontrast, zdjąć koloru, rozjaśnić... tak w skrócie i uproszczeniu.

W domu tylko zauważyłem, że trochę przepaliłem, ale robiłem na firmowym monitorze a on trochę słaby jest.

siedemczwartych
12-12-2008, 17:51
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.siedemczwartych.pl/nikon/nikon1.jpg)

Locutus
13-12-2008, 14:47
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.siedemczwartych.pl/nikon/nikon1.jpg)

rewelacja, użyłeś podobnych technik co koledzy wyżej ?

siedemczwartych
15-12-2008, 09:26
nie...
Mam GIMP'a + wtyczka National Geographic Script for GIMP 2.4
http://registry.gimp.org/node/9592