Zobacz pełną wersję : Co to za profil kolorów?
Witam,
Są to zdjęcia moich znajomych ze ślubu. Pytanie do Was, co to za profil kolorów? Wygląda to na połaczenie sepii z kolorową fotką, ale nie znam fachowego określenia. Fotki były robione na Canonie 5D, chciałbym coś podobnego zrobić na moim Nikonie D300.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kasprzakleonard.home.pl/wordpress/CONTENT/2008/11/ANIA+MACIEJ/WWW/pictures/picture-6.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kasprzakleonard.home.pl/wordpress/CONTENT/2008/11/ANIA+MACIEJ/WWW/pictures/picture-12.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kasprzakleonard.home.pl/wordpress/CONTENT/2008/11/ANIA+MACIEJ/WWW/pictures/picture-4.jpg)
Z góry dziękuję za pomoc
obrobka nie profil kolorow :) kombinuj, moze Ci sie uda :)
mi to troche przypomina styl Radzik'a z forum, troche.
Hmm drugie zdjęcie to nawet taka obróbka pod profile D300 :):):)
No żarcik taki ;)
nikkorek
28-11-2008, 11:41
Canon, a nie Nikon i tu jest różnica. Canon robi inne kolory (cieplejsze, tonalniejsze) i tu nie ma się co oszukiwać.
obrobka nie profil kolorow :) kombinuj, moze Ci sie uda :)
mi to troche przypomina styl Radzik'a z forum, troche.
Widziałem to już u wielu fotografów więc ten styl chyba jest popularny. Ciągle mi się wydaje, że to jest prosto z puszki robione bez obróbki.
cieplejsze, tonalniejsze ... ?? :)
Jak dla mnie, to matryca Canona zawsze dawała "chłodniejszy" obrazek. Ale ostatnio widziałem kilka ładnych galerii zdjęć wykonanych topowymi lustrzankami Nikona i Canona i jakoś nie widać było spostrzeżenia kolegi :)
Ale ja się nie znam ;)
i tu nie ma się co oszukiwać :)
Jeśli to Canon robi takie fotki to jest to charakterystyka wszystkich aparatów Canon czy konkretnie modelu 5D ? I czy napewno nie da sie uzyskać takiego lub bardzo podobnego efektu na D300 po wgraniu zmodyfikowanego profilu?
a ja dalej obstaje przy swoim ze to obrobka :)) chociaz moze latwiej uzyskac cos takiego z canona niz nikona.
Takich cudów to nawet w canonie nie wymyślili, żeby w puszce od razu dodawać nakładki. Na 100% to jest obróbka, zresztą autorem zdjęć jest Adam Kasprzak i na jego blogu lepiej widać, jak to obrabiał. Może po prostu zapytaj jego jak to zrobił.
Dziękuję za wszystkie sugestie i rady
Takich cudów to nawet w canonie nie wymyślili, żeby w puszce od razu dodawać nakładki. Na 100% to jest obróbka, zresztą autorem zdjęć jest Adam Kasprzak i na jego blogu lepiej widać, jak to obrabiał. Może po prostu zapytaj jego jak to zrobił.
i pewnie poprowadzi Cie za raczke... zebys tez mogl takie same zdjecia sprzedawac :)
Dobre to, że teraz jestem 100% pewny że to efekt przeróbek a nie ustawień w aparacie. Anyway jestem blisko osiągnięcia podobnego efektu :)
Zdejmij kolorku, zwiększ kontrast...
Dobre to, że teraz jestem 100% pewny że to efekt przeróbek a nie ustawień w aparacie. Anyway jestem blisko osiągnieńcia podobnego efektu :)
wklej jak Ci sie uda :) zobaczymy
wklej jak Ci sie uda :) zobaczymy
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://weddingcolours.pl/test/1_1.jpg)
Może nie identyczne, ale podobne jak dla mnie... :)
sposobow na osciagniecie tego jest setki, mozesz sprobowac chocby czesciowa (60-80%) konwersje BW (gradient map/mikser kanalow/BW od CS3+ czy cokolwiek tam lubisz), na to balans kolorow i dodajesz czerwieni i zolci.. mozesz ten balans dac w trybie soft-light, bedzie fajnie :) Mozesz tez nad warstwe BW dodac oryginal w mieszaniu soft light i dopiero pozniej balans... bedzie jeszcze fajniej...
pozdr.
Art.
Masz może NEFa tego zdjęcia?
Masz może NEFa tego zdjęcia?
Tak
To wrzuc - bedzie zabawa :D
To wrzuc - bedzie zabawa :D
Hmm tylko bez komentarza, że fotka jest niedoświetlona... moja dziewczyna ją robiła, a trzymała lustrzanke może dwa razy w życiu :)
http://weddingcolours.pl/4fun/DSC_3627.nef
Ok, jak tylko znajde troche czasu to sie pobawie, ale to pewnie pod koniec tygodnia :)
Zrobione na szybko w 10 sek. w ACR. Coś w tym guście miało być?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/fotos/fotokolornp.jpg)
Zrobione na szybko w 10 sek. w ACR. Coś w tym guście miało być?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/fotos/fotokolornp.jpg)
Niezłe, choć wydaje mi się, że jego fotki wpadają bardziej w sepie, są cieplejsze i kolory czerwieni są bardziej... hmm jak to określić :> ? krwiste? Generalnie autor tych zdjęć ma fajny styl tych kolorowych fotografii.
Kwestia ustawienia suwaczka od WB trochę w lewo...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img70.imageshack.us/img70/5121/dsc3627fx7.jpg)
Krzywa luminancji: blokujemy cienie jak są, a podbijamy pół-tony i światła w zadowalającym stopniu. Tutaj delikatnie żby nie było przepałów. wb delikatnie w żółć (w RawTherapee: nie tylko minimalnie zwiększyć temperaturę i minimalnie w stronę zieleni. przedtem spot WB na obrusie).
Im wiecej info tym lepiej, więc jeszcze raz thanks
Mnie wyszlo cos takiego :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://triton.imageshack.us/Himg212/scaled.php?server=212&filename=nfth4.jpg&xsize=578&ysize=480)
najlepsze mpwt moim zdaniem, może opowiesz co zrobiłeś;>?
najlepsze mpwt moim zdaniem, może opowiesz co zrobiłeś;>?
Poprawić WB, zwiększyć kontrast, zdjąć koloru, rozjaśnić... tak w skrócie i uproszczeniu.
W domu tylko zauważyłem, że trochę przepaliłem, ale robiłem na firmowym monitorze a on trochę słaby jest.
siedemczwartych
12-12-2008, 17:51
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.siedemczwartych.pl/nikon/nikon1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.siedemczwartych.pl/nikon/nikon1.jpg)
rewelacja, użyłeś podobnych technik co koledzy wyżej ?
siedemczwartych
15-12-2008, 09:26
nie...
Mam GIMP'a + wtyczka National Geographic Script for GIMP 2.4
http://registry.gimp.org/node/9592
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.