PDA

Zobacz pełną wersję : Papier do B8850



Shane
26-11-2008, 21:39
Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem drukarki HP b8850. Zastanawia mnie jedna rzecz.. W instrukcji jest napisane, że "HP Premium and HP Premium plus are not supported with this printer". Co to oznacza? Że nie mogę drukować na tych papierach? Że nie ma zainstalowanych profili do nich? Niezabardzo to rozumiem.

Ewentualnie zapytam jeszcze, jaki papier polecacie do tej drukarki?

Pozdrawiam

MarcinPoland
06-12-2008, 22:57
sorry ze sie wetne :), ale mam podobne pytanie
bo nastawilem sie ze tez kupuje owa drukarke

i szukam alternatyw zeby miec dosyc tani papier nadajacy sie do dobrych wydrukow

moze cos z allegro mozecie polecic?

interesuje mnie rozmiar 30x20cm oraz a3, a3+

Shane
07-12-2008, 16:22
Już sie dowiedziałem, więc podzielę się wiedzą. Papier HP Premium Photo nie nadaje się do drukarek pigmentowych (m.in. takich jak 8850 czy 9180), atrament nie wsiąka dobrze i robi się paćka - jest to papier do tuszy barwnikowych. (Swoją drogą zastanawia mnie niedawny test tej drukarki w DFV, gdzie testowali ją m.in na tym wlasnie papierze...)

Najlepszym dostępnym zwykłym papierem foto HP dla tych drukarek jest HP Advanced Photo (błysk i mat, ...a4,a3) oraz HP Profesional Photo (mat, a3). Papier HP Advanced Photo nie jest to papier pierwsza liga ale zdjęcia wychodzą dobrze - polecam kupować w Saturnie(34 zł/25/a4). HP Prof jest lepszy ale kosztuje swoje i jest tylko w jednej opcji (a3 mat). HP ma dosyc bogatą ofertę profili icc dla papierów innych firm, ale nic jeszcze nie próbowałem. Jak ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii, chętnie wysłucham.

MarcinPoland
08-12-2008, 03:29
czyli okazuje sie ze nie mozna stosowac calej masy papierow z allegro, bo to sa zamienniki wlasnie tego premium lub premium plus


czyli to jednak drukarka specjalistyczna, zwykle male zdjecia wyjda na niej raczej drogo

Shane
08-12-2008, 10:28
Tak, trzeba niestety uważać na papier. Co do kosztu zdjęć wcale nie musi być taki wysoki - należy tylko upatrzyć sobie jakiś fajny papier i zakupić hurtem. Tusz też można kupić taniej niż w oficjalnej dystrybucji - gdzie ceny ostatnio skoczyły w górę. W ostateczności można kupić tusz "po terminie". Taki tusz należy zużyć w półtora roku po końcowej dacie - więc nie jest tak źle.

Waldo11
07-04-2009, 00:22
Pozwoliłem sobie odkopać wątek, by nie zakładać nowego:

Kto używa HP B8850/B9180 , na jakich papierach i jakie stosuje profile?

Konkretnie interesują mnie:

Tetenal Photo Glossy oraz Semi Matte (do tych papierów nie ma profili pod HP, a w/g instrukcji zawartych w pudełkach z papierem zalecane są profile jak dla HP Advanced Photo Paper, pytanie: czy ktoś próbował innych i jakie są efekty?)

Ilford Galerie:
TU MAM PROBLEM: na srtonie Ilforda znalazłem informację że:
1. papiery Clasic są "not recomended" (to by się potwierdzało, bo dedykowane są do atramentów barwnikowych)
2. papiery Smooth mogą być stosowane (dedykowane dla art. pigmentowych), co ciekawe dla Epsona są oznaczone trzema gwiazdkami jako "full compactibility" a dla HP B8850 tylko jako "compactible")
3. papiery Gold są oznaczona dla HP jako "not recomended", a dla Epsona jako "full compactibility" (obydwie drukarki są z atramentem pigmentowym !)

Co ciekawe dla wszystkich tych papierów (również "not recomended") znalazłem profile, natomiast zanim kupię papier wyższej klasy (czytaj: drogi) wolałbym wiedzieć jak naprawdę jest ze współpracą z tym HP.

Ktoś ma jakieś doświadczenia?

A może jakieś inne sprawdzone papiery, do dostania w Polsce?

Waldo11
16-05-2009, 20:27
Kto używa HP B8850/B9180 , na jakich papierach i jakie stosuje profile?

Konkretnie interesują mnie:

Tetenal Photo Glossy oraz Semi Matte (do tych papierów nie ma profili pod HP, a w/g instrukcji zawartych w pudełkach z papierem zalecane są profile jak dla HP Advanced Photo Paper, pytanie: czy ktoś próbował innych i jakie są efekty?)
Semi matte był jak dotąd moim ulubionym papierem, używałem go z Epsonem R300, ale to jest drukarka z atramentem barwnikowym. HP B8850 ma tusz pigmentowy, na stronach Tetenala nie jest niestety nigdzie zaznaczone czy ten papier dedykowany jest do pigmentu, czy do tuszy barwnikowych. Pierwsze wydruki wyszły mi na oko niezłe, natomiast zastanawiam się nad ich trwałością w świetle braku informacji o dedykacji, interesuje mnie też czy ktoś robił profil pod ten papier i na ile poprawiło to efekty druku?

Ilford Galerie:
TU MAM PROBLEM: na srtonie Ilforda znalazłem informację że:
1. papiery Clasic są "not recomended" (to by się potwierdzało, bo dedykowane są do atramentów barwnikowych)
2. papiery Smooth mogą być stosowane (dedykowane dla art. pigmentowych), co ciekawe dla Epsona są oznaczone trzema gwiazdkami jako "full compactibility" a dla HP B8850 tylko jako "compactible")
3. papiery Gold są oznaczona dla HP jako "not recomended", a dla Epsona jako "full compactibility" (obydwie drukarki są z atramentem pigmentowym !)

Co ciekawe dla wszystkich tych papierów (również "not recomended") znalazłem profile, natomiast zanim kupię papier wyższej klasy (czytaj: drogi) wolałbym wiedzieć jak naprawdę jest ze współpracą z tym HP.

Ktoś ma jakieś doświadczenia?

A może jakieś inne sprawdzone papiery, do dostania w Polsce?

JAH_MALL
05-11-2009, 13:26
Mam HP B9180 i Epson R300. Co do Hp jak juz wspomniales nie wszystko pasuje ze wzgledu na specyfikacje atramentu, natomiast Epson czyli tusz barwnikowy (dye ink) zdaje sie dzialac ze wszystkim co mu zapodasz.
Wszystie papiery HP Advanced powinny byc dobre.
Moje doswiadczenie z papierami do HP B9180:

HP Advanced Photo Paper - Satin-matt - niezle sie sprawuje, trache uwidacznie sie roznica w blyszczeniu papieru ponmieszy elementami nadrukowanymi a nizadrukowanym papierem, ale poza tym polecam jako polmatowy standart

Briliant - Satin jak wyzej, tanszy, troszke wiecej pokazuje roznicy blyszczenia

HP Advanced Gloss - dziala super jako papier blyszczacy, dobre kolory,zadnych problemow

Briliant - Matt - zwykly matowy - zdjecia nie tak glebokie i nasycone jak na tych powyzej, czern nie tak czarna jak na papierze blyszczacym, ale do pewnych typow zdjec napewno bedzie sie nadawac np. B&W. Bardzo tani.

Fuji Hunt - satin - nie wiem dla czego ale nie potrafie dobrze wydrukowac zdjecia, jakby papier nie radzil sobie z iloscia tuszu i go nie wchlanial calkowicie. Male formaty wychodza super ale juz powiekszenia niebardzo. Moim zdaniem papier jest super - gramatura, tekstura, polysk - wyglada naprawde imponujaco. Super wydruki na Epsonie R300 natomiast na HP nie umiem sobie poradzic.

Testowalem kilka (nascie) papierow Hahnemuhle - rezultaty super ale cena tez odpowiednia. Nie pamietam dokladnie jakie typu testowalem ale mysle ze jakiekolwiek wezmiesz to warto. Chyba William Turner i Photo Rag byly znakomite. Moj wykladowca bardzo zachwala German Etching.

HP Advanced Canvas - plotno - super kolory, zadnych problemow, super efekt

Jest jeszcze Perma Jet ale nie napisze ci dokladnie jak i co bo nie pamientam.

Sa jeszcze 4 typy papierow Briliant Museum standart, wiem ze dzialaja dobrze i daja poczucie jakosci a nie sa zbyt drogie, jakies dwa z nich dawaly metaliczny efekt.

Jak cos sobie przypomne to napisze .

jesli ktos jeszcze ma jakiec doswiadczenie PROSZE PISAC. Na pewno nam to pomoze.


Zapomnialem dodac ze nie wiem czy jest dostepnosc tych papierow w Polsce (szczegolnie Briliant - patrz http://www.calumetphoto.co.uk)
Poprostu opisalem co uzywalem.

Pogięty
16-11-2009, 15:57
Drodzy użytkownicy HP 8850 oraz HP 9180 !

Czy moglibyście podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z ustawieniami kolorystycznymi waszych drukarek,
przy założeniu że:
- przestrzeń robocza to sRGB
- monitor jest poprawnie skalibrowany
- papier to HP Advanced (błyszczący).

Marcin_gda
17-11-2009, 17:28
Hmm, mam "małą" wersję z tuszami vivera (7360), i obsługuje ona Advanced, Premium i premium plus. Na premium zdjęcia nie są tak błyszczące jak na advanced, ale OIDP na premium plus jak najbardziej.
Na jamikś wynalazku rodem z biedronki też poszło - nawet z połyskiem...
A to chyba te same tusze.