Zobacz pełną wersję : jak uzyskac czarne tło i tylko lekko naświetloną postac??
Przemas-Glasgow
25-11-2008, 23:23
cześc
powiedzcie mi jak uzyskujecie takie fotki że naświetlony jest tylko przód modelki a za nią jest czarno,a ramiona delikatnie schodzą w ciemnośc
kurcze nie mogę teraz znaleźc takiej fotki bo było by łatwiej wytłumaczyc.
kombinuję to tak że stawiam z tyłu jakiś czarny materiał i w ciemnym pokoju robię fotkę z lampą skierowaną na modelkę na któręj robię jakąś tam korektę na - żeby tylko delikatnie oświetliła przód.
Tylko jakie parametry siestosuje i jak zmierzyc światło (jakim trybem i na co)
Pozdrawiam
światłomierzymy swiatłomierzem , albo fota i na kompa i obserwujemy wynik. ewentualnie camera control i bezposrednio mamy podglad zdjecia na komputerze a potem korygujemy ekspozycje
modelka jakies 1 - 1.5m przed tło
szukaj tutaj http://www.modelmayhem.com/po_big.php?thread_id=96872&page=26
1 tlo czarne wygaszajace - na allegro mozna kupic nie drogo
2. oswietlenie modelki
3. odsuniecie tla poza zakres ostrosci i dzialania lamp
4. dbalosc o to by tlo bylo niedoswietlone
i tyle
olo
Do tego osłonić tło przed doświetleniem lampą (najlepiej czymś czarnym), ustawienia manualne, bo chyba Ci się nigdzie nie spieszy :).
rafal0325
03-12-2008, 20:03
światłomierzymy swiatłomierzem , albo fota i na kompa i obserwujemy wynik. ewentualnie camera control i bezposrednio mamy podglad zdjecia na komputerze a potem korygujemy ekspozycje
modelka jakies 1 - 1.5m przed tło
szukaj tutaj http://www.modelmayhem.com/po_big.php?thread_id=96872&page=26
Bardzo fajna i przydatna stronka.A co do tła to jest w czym wybierac na allegro http://www.allegro.pl/search.php?string=t%C5%82o&search_type=1&location_radio=1&selected_country=1&distance=1&category_radio=1&order=t&st=gtext&listing_sel=2&listing_interval=7&category=8845
Ja cały czas mysle zeby sobie zrobic takie małe studio dla początkującego,jak narazie mam do tego chęci i miejscówkę.
Na dniach bede bede sie zabierał do wykonania takiej lampy http://alexcampagna.blogspot.com/2008/04/diy-spiderlight-softbox.html
1.Czy taka lampa znajdzie zastosowanie w takim studio? http://www.allegro.pl/item496961975_lampa_halogenowa_500w_zarnik.html
Oczywiscie czeka mnie jeszcze zakup Sb800 albo Sb900
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://kamilczaja.com/blog/wp-content/uploads/2008/12/monia-3.jpg)
czy chodzi CI o taki efekt ?
lampa z softboxem ustawiona ok 30stopni za modelka
droga z prawej na minimalnej mocy, tylko w celu zarysowania konturow z prawej strony
dlo jakies 1,5 m za modelka.
wszystkie lampy w pokoju powylaczane lub bardzo wysoka przyslona w cenu wyeliminowania zastanego oswietlenia z ekspozycji
pozdrawiam
kam
a mógłbys to rozrysowac ?
tutaj w pierwszym poscie do sciagneicia dodaek do Ps z ustawieniami oswietlenia:)
czy chodzi CI o taki efekt ?
lampa z softboxem ustawiona ok 30stopni za modelka
droga z prawej na minimalnej mocy, tylko w celu zarysowania konturow z prawej strony
dlo jakies 1,5 m za modelka.
wszystkie lampy w pokoju powylaczane lub bardzo wysoka przyslona w cenu wyeliminowania zastanego oswietlenia z ekspozycji
pozdrawiam
kam
chyba miałeś na myśli czas naświetlania - przysłona zmniejszy również światło z lamp błyskowych
1.Czy taka lampa znajdzie zastosowanie w takim studio? http://www.allegro.pl/item496961975_lampa_halogenowa_500w_zarnik.html
taka lampa daje dużo ciepła - będzie gorąco
Przemas-Glasgow
08-12-2008, 01:34
cammal dokładnie coś takiego mnie interesuje,tylko że ja bym chciał pstryknąc to od porzodu,ok,dzięki za rady i linki,biorę się do roboty i będe kombinował
cammal dokładnie coś takiego mnie interesuje,tylko że ja bym chciał pstryknąc to od porzodu,ok,dzięki za rady i linki,biorę się do roboty i będe kombinował
jesli chcesz swiecic z przodu, to ustaw modelke jak najdalej od tla, jesli czesc tla zostanie oswietlona, to popraw w photoshopie..
moze ustalmy raz na zawsze bo po co wprowadzac w blad:
1. za rejestracje swiatla zastanego w systemie mieszanym odpowiada czas - im dluzszy tym wiecej zastanego rejestrujesz
2. rejestracja blysku steruje sie przyslona
tak upraszczajac wyglada sytuacja.
zamkniecie lub otwarcie przyslony w takim systemie swiecenia nic nie da jesli chodzi o swiatlo zastane.
tyle w kwestii wyjasnienia.
olo
waleszczka
08-12-2008, 17:04
Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć i podać jakiegoś linka lub tytuł książki, gdzie od podstaw opisane są techniki robienia fotografii-aktów?
Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć i podać jakiegoś linka lub tytuł książki, gdzie od podstaw opisane są techniki robienia fotografii-aktów?
Mieszkasz w dużym mieście to przejdź się do każdej większej księgarni, poprzeglądaj i wybierz... jest kilka wartych poczytania, najszerzej i najbardziej technicznie podaje temat Akty Fotografia cyfrowa dla profesjonalistow (http://merlin.pl/Akty-Fotografia-cyfrowa-dla-profesjonalistow_Roderick-Macdonald/browse/product/1,508940.html)
A bardziej w temacie wątku: Polecam książkę, którą kupiłem sobie na gwiazdkę: Światła i cienie w fotografii (http://merlin.pl/Swiatla-i-cienie-w-fotografii_Leonard-Karpilowski/browse/product/1,589647.html). Moim zdaniem bardzo dobra książka o świeceniu w studio. Kupiłem w księgarni po przejrzeniu.
Polecam też kurs Warsztaty Fotografii Studyjnej w Agencji Putto. Byłem i jestem bardzo zadowolony. Za cenę kilkugodzinnego wynajęcia studia masz kurs weekendowy na którym dowiesz się rzeczy, których nie wyczytasz w książkach... Zresztą w Warszawie pewnie inne kursy też są - Google w dłoń i heja!
Orkaniusz
27-12-2008, 21:04
Wracając do pytania z tytułu wątku: zajrzyj tam: http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=81825
Na zdjęciu 5 masz backstage - funkcją konstrukcji ze szczotki i koca jest właśnie zasłonięcie czarnego tła przed światłem z parasolki. Oczywiście, lepiej użyć czegoś lepszego niż szczotka :-)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.