PDA

Zobacz pełną wersję : czego teraz słuchasz?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21]

jurkarol
18-02-2023, 23:25
Tamte czasy... Ostatnio znalazłem jakiej awangardy wtedy słuchałem, tak mi coś gdzieś dzwoniło i jest!
Spac chodziłem z (the) Curami a na boku takie coś miałem. Nadal z ciekawością słucham, jak nowe

https://youtu.be/y7So94yxij0

chemik74
19-02-2023, 00:43
No to po rzeźniach i Siekierach, coś na uspokojenie:

https://www.youtube.com/watch?v=UU7kmOWX3iY

krzysztofz24
21-02-2023, 00:45
https://youtu.be/AWVz_Jk8eZk

OjTam , mow mi Wuju:-)

Az sobie przyppmnailem stare czasy jak sie na koncerty chodzil oi grzywa zamiatalo.
Teraz juz tak przez sentyment czasem sobie cos tam zapuszcze. Choc od teog posta, juz kilak dni only metal na Yt hest grany;-)

Co sluchalem nascie lat temu, znaczy 20 z haczykiem;-)

Z black metalu to glownie skandynawia: Emperor, Limbonic Art, Dark Suneral, Satyricon, Dimmu Borgir.


https://youtu.be/P8CzCT9dINs

Black metal poza skandynawski;-) np Samael czy Moonspel

Tutaj, od 2:28 zaczyna sie jedna z najlepszych metalowych solowek gitarowych jakie slyszalem, zeby od 3:46 po prostu wybuchnac.


https://youtu.be/SP3M-Et52N0

https://youtu.be/FhrkMnS8Jnw
Z Samael jest ciekawa sprawa, bo od BM jak ponizej, gdzie prawilnie pentagram i szatan:-)


https://youtu.be/RPzkYhKAjB8

To przeszli do czegos takiego, czyli metal plus troche techno i duzo melodi. Kurde pamietam jaki ta plyta "Passage" to byl szal. Bardzo wiel zespolow potem zaczelo takie cos kopiowac. Ale to Samael byl pierwszy i nadal zachowal moc metalu.
Szczegolnie ten kawalek, moj ulubiony z tej plyty.


https://youtu.be/s5_d7cJRr_s

C. D. N;-)

OjTam
21-02-2023, 00:49
Tylko nie myśl o słuchaniu współczesnego Dimmu Borgir. Ryzykujesz palnięcie się w łeb.

O, przypomniało mi się, że Rotting Christ nagrało koncert z okazji 35lecia istnienia. Idem opaczać.

krzysztofz24
21-02-2023, 00:58
Ale moim zespolem, na ktorego wielu koncertach bylem byl Paradaise Los czyli doom metal. coezko, wolnoiej niz death czy black, lae obowiazkowo z melodia gitarowych rifow i wokalem od metalowego do "niemal zwyklego"


https://youtu.be/FhrkMnS8Jnw

I ich niekwestionowany prrzeboj numer 1;-), cos jak dla Metallici Master of Puppets. Mocniej niz powyzej


https://youtu.be/cteWHg_hR-w

Z podobnych wypada wspomniec o Anathema czy My Dying Bride, ten ostatn igral tak wolno, smutno, melancholijnie i w swoisty sposob ciezko ze mozna bylo sie tak wyciszyc/przytloczyc ze niemal bicie wlasneog serca bylo slychac.
Oni nigdy nei nagrali zadnej "skoczno/wesolej" piosenki;-). Zdecydowanei zespol nie do sluchania jako przebudzanka.


https://youtu.be/eiIfWpVTD4U

No byl jeszcze Tiamat, Metallica ofc i cos na pewno zapomnailem wymienic.

- - - - kolejny post - - - - - -


Tylko nie myśl o słuchaniu współczesnego Dimmu Borgir. Ryzykujesz palnięcie się w łeb.


Daj linka;-)

Melodyjny rock gothic czy w strone techno poszli?:-)

Wiele zespolow mialo swoja odskocznie powiedzmy, My Dying Bride wstrone techno poszlo - pozniej chyba powrocili do "normalngo brzmienia, Paradaise Lost tez mailo swoja przygode (choc mimo ze to byo malo "klasycznie metalowe" to jakos mi podeszla ta plyta). Ale pozniej byl comback, i nawet pare kawalkow mocnych jak nigdy wczesniej sie pojawilo. Choc ja najbardziej lubie ten okres z tych dwoch filmikow co dalem - w ich karierze).

A, gosciu z Tiamatu, chyba zostla Dj-em:-)

P.S
Kurde na Paradaide Lost to chyba na 4 koncertach bylem.
Ech, stare czasy.
Na Emperor i Limbonic Art, Dimmu borgir po razie na pewno.

OjTam
21-02-2023, 01:04
W stronę techno. I dużo gorzej, niż Samael...

https://youtu.be/P7vg7ir8jyc

Oglądasz na własne ryzyko.

To już wolę Powerwolfa czy Wind Rose.
Oni przynajmniej nie udają, że robią to na poważnie. ¯\_(ツ)_/¯

krzysztofz24
21-02-2023, 01:24
No troche tak wszystko naraz jakby, o chóry i troche blacku i techno i Lordi mi to troche zalatuje;-)

Ale tak na szybko luknalem te albumy ostanie i cos tam da sie wynalezc , ze rokuje jako tako.
Choc juz nie jest to klasyczny BM raczej, no ale pare kwalkwo wpadlo mi wstpenie w ucho (nie takie jak ten powyzej:-) )

Tak to jzu jest ze zespoly zmieniaj brzmienia i ekspreymentuja.

Moje ukochane Paradaise Lost zafascynowalo sie Depeche Mode:D i nagrali plyte w takim stylu
Znaczy ta plyta mi sie podobala, jest troche ich brzmienia, choc Depeche Mode wiecej;-) Ale jak jej sluchlame to bylo: jak to, to jzu nei bedzie tak normalnie metalowo?
Choc z plyty na plyty coraz mocniej i mocniej bylo i jakby powrocili.


Ehh, co bylo to se ne vrati Pane Havranek;-)

Rafaello666
21-02-2023, 09:28
Z całego nurtu, wolnego i ponurego grania, Paradise Lost wchodził mi najbardziej. Czasem ich sobie odświeżam, chociaż, głównie "Gothic".

August68
21-02-2023, 11:20
Kurczę, stwierdzam, że ja to jednak dziaders jestem. Bo u mnie takie klimaty:
https://www.youtube.com/watch?v=FTXvcF93qk0

chemik74
21-02-2023, 13:39
Kurde na Paradaide Lost to chyba na 4 koncertach bylem.


Byłem na koncercie Paradajsów w stolicy naszego mocarstwa, w zeszłym roku. To było drugie podejście (pierwsze w 1992) do tegoż bandu.

Brzmieli jak taki sobie zespolik rockowy, który na dniach miasta albo na Juwenaliach (miejsce po Krawczyku się zwolniło) mógłby popitolić. Zupełnie bez pazura.

krzysztofz24
22-02-2023, 01:41
Byłem na koncercie Paradajsów w stolicy naszego mocarstwa, w zeszłym roku. To było drugie podejście (pierwsze w 1992) do tegoż bandu.

Brzmieli jak taki sobie zespolik rockowy, który na dniach miasta albo na Juwenaliach (miejsce po Krawczyku się zwolniło) mógłby popitolić. Zupełnie bez pazura.

Bluznisz synu i bladzisz w ciemnosci:twisted:;-)

Ten zespol istniej ponad 30 lat, ten sam sklad caly czas, nagrali 16 albumow.

Ogolnie ich tworczosc podzielil bym na 3 okresy, poodbne dlugoscia. Pierwszy- wiadomo ze the best, bo to mlodzienczy zapal i bunt byl.
Drugi okres to byl chyba kryzys wieku wczesnosredniego i elektronika a potem wlasnie takie grania nie wiadomo co, czy to rock czy metal czy cos. Z tego okresu to przez sentyment cos tam jestem w stanie przezyc.
Ale potem nastapilo resurection:-) Stopniowo, powoli zaczeli powracac, pojawily sie klasyczne kawalki jak za starych dobrych lat wczesnych i coraz mocniej, ze az sie mozna zdziwic.
Takze polecam sobie pobieznei przesluchac np ze 4-5 ostatnich albumow. Bardzo roznorodne i comeback jest pelna geba;-)

Ofc jak nie przekonuej na sile, to moje odczucia. Ty mozesz miec troche inne gusta i co innego tam wolisz.

P.s
Za dzieciaka/nastolatka to sie przezywalo takie rzeczy. O Yezu, yezu Metallica sciela wlosy i Load nagrala. Paradaise Lost tez scieli i jakos dziwnie graj a potem to juz wogole elektronika jakas.
A teraz juz mam pewien dystans, nie bede tak przezywal;-).Bo mam do wyboru 30 lat ich tworczosci i 16 albumow. 2/3 jak najbardziej mi sie podoba. I spora roznorodnosc oferuje.

A w tym wszystkim, w tych naszych rozwazaniach to tzeba wlasnie miec troche dystansu. Bo tam gdzie ktos kto sluchal/slucha metalu i widzi rozne odmiany, gatunki, style.
To przecietny czlowiek z zewnatz widzi to raczej tak;-)


https://youtu.be/7VtEdYMqJIM

chemik74
22-02-2023, 11:04
Bluznisz synu i bladzisz w ciemnosci:twisted:;-)

Ten zespol istniej ponad 30 lat, ten sam sklad caly czas, nagrali 16 albumow.

Ogolnie ich tworczosc podzielil bym na 3 okresy, poodbne dlugoscia. Pierwszy- wiadomo ze the best, bo to mlodzienczy zapal i bunt byl.
Drugi okres to byl chyba kryzys wieku wczesnosredniego i elektronika a potem wlasnie takie grania nie wiadomo co, czy to rock czy metal czy cos. Z tego okresu to przez sentyment cos tam jestem w stanie przezyc.
Ale potem nastapilo resurection:-) Stopniowo, powoli zaczeli powracac, pojawily sie klasyczne kawalki jak za starych dobrych lat wczesnych i coraz mocniej, ze az sie mozna zdziwic.
Takze polecam sobie pobieznei przesluchac np ze 4-5 ostatnich albumow. Bardzo roznorodne i comeback jest pelna geba;-)

Ofc jak nie przekonuej na sile, to moje odczucia. Ty mozesz miec troche inne gusta i co innego tam wolisz.

P.s
Za dzieciaka/nastolatka to sie przezywalo takie rzeczy. O Yezu, yezu Metallica sciela wlosy i Load nagrala. Paradaise Lost tez scieli i jakos dziwnie graj a potem to juz wogole elektronika jakas.
A teraz juz mam pewien dystans, nie bede tak przezywal;-).Bo mam do wyboru 30 lat ich tworczosci i 16 albumow. 2/3 jak najbardziej mi sie podoba. I spora roznorodnosc oferuje.

A w tym wszystkim, w tych naszych rozwazaniach to tzeba wlasnie miec troche dystansu. Bo tam gdzie ktos kto sluchal/slucha metalu i widzi rozne odmiany, gatunki, style.
To przecietny czlowiek z zewnatz widzi to raczej tak;-)

https://youtu.be/7VtEdYMqJIM

Bo prawdziwy (czyli trve) metal to mrok, bluźnierstwo, plugastwo, orgia, pijaństwo i chwalenie Kusego oraz niecnych sztuczek jego, a nie pitolenie emerytów dla rencistów.;) I nie zna życia ten, kto chociaż raz łomotu nie dostał idąc do Spodka.

Ja twórczość PL znam (biografię takoż), chociaż część płyt udało mi się przesłuchać tylko dwa razy (tj. pierwszy i ostatni). Co nie zmienia tego, że w stolycy grali bez ognia (a zarówno pan wokalista jak i pan wiosłowy potrafią czadzić, vide Bloodbath, jak i Strigoi).

A... i generalnie wszystkie posty w tym wątku traktuję z dużą dozą dystansu.

krzysztofz24
23-02-2023, 00:33
Bo prawdziwy (czyli trve) metal to mrok, bluźnierstwo, plugastwo, orgia, pijaństwo i chwalenie Kusego oraz niecnych sztuczek jego, a nie pitolenie emerytów dla rencistów.;) I nie zna życia ten, kto chociaż raz łomotu nie dostał idąc do Spodka.

Ja twórczość PL znam (biografię takoż), chociaż część płyt udało mi się przesłuchać tylko dwa razy (tj. pierwszy i ostatni). Co nie zmienia tego, że w stolycy grali bez ognia (a zarówno pan wokalista jak i pan wiosłowy potrafią czadzić, vide Bloodbath, jak i Strigoi).

A... i generalnie wszystkie posty w tym wątku traktuję z dużą dozą dystansu.


Masz racje Paradaise Lost to nigdy nie bylo Satyricon czy Emperor;-).
Ale poza "srodkowym okresem tworczosci" to ogien i metal jest jak najbardziej

Ogolnie metal jest bardzo roznorodnym gatunkiem muzycznym. Co innego Doom/Death z melodia a co innego Black czy moze symfoniczny norweski black metal itp, itd.

Ja ci przeciez nie kaze i nie namawiam do lubienie tego bandu.
Ale pisanie ze to moglby byc zespol zamiast Krawczyka...no bez takich.

Cos z ostatnich albumow jak powrocili.

2012 album Tragic Idol. Jak na nich jest tak szybko ,ze prawie power metal;-)


https://youtu.be/PaTxaRKsdJs?list=OLAK5uy_lA0idsA_JsRT6HS5uyBpkaNkH 2I-HZzPI


2015 album The Plague Within - tu juz powrot do wolniejszego a ciezszego grania, czyli Doom w najlepszej postaci.


https://youtu.be/55XlIPzY5q0?list=OLAK5uy_nngYewxCL32PwxU2fDSWlHE7i or_FqbNM

2017 album Medusa - uwaga utwor zaczyna sie takim zwyklym spiewaniem i potem tez jest przeplatanka "zwyklego" i metalowego vokalu;-)
Ale to w sumie czeste dla PL


https://youtu.be/gD1lF-Irhss?list=PLgtvGkabBTgj4GsUCTJXjB7RcSeXxl6OW

2020 album Obsidian
Taki mix spokojnej nuty z mocna. Sa mocniejsza. Zaczyna sei spokojnei, zeby od 1:45 sie rozkrecic z moca i potem przeplatanka.

https://youtu.be/7Nn84khQvtA?list=PLgix021mbo1zMQo4i--6vmt1QlXTYyNjy


P.S
Ja tu wcale nikogo nasile nie chce przekonywac.

Dawaj chemik74 zarzuc swoja playliste jakas:-). Najlepiej roznych zespolow.
Tylko bez dziecinnych przepychanke, co kto mocneijszego wrzuci. Tylko co tam ci sie podoba zarzuc.

chemik74
23-02-2023, 00:55
Przeca zarzucam (co jakiś czas).

OjTam
23-02-2023, 01:03
Czasem trzeba sobie odświeżyć...

https://youtu.be/xgfa5UlZAL8

Szkoda, że tak później ch...wo wyszło...

Wind Mill
25-02-2023, 23:03
Raniszewska jest gigant i basta!


https://www.youtube.com/watch?v=dEfi8z3-YNk

Jeszcze miesiąc, i będzie można zanabyć nowe CD. :)

crusiek
25-02-2023, 23:19
W końcu mamy zimę, c'nie? :P



https://www.youtube.com/watch?v=W37hiyMDJnE

krzysztofz24
26-02-2023, 00:12
A tak a propo muzyki powaznej, to oprocz nazwijmy to klasycznej formy sluchania.
To znalazla sobie ona swoja nisze, gdzie kroluje i inne popularniejsze gatunki bardzo rzadko sie tam pojawiaja.

Otoz jest to muzyka filmowa. Wynajmuje sie kompozytora a nie zespol Rockowy przeciez:-);-)
I ja sobie lubie czasem muzyk ifilmowej posluchac wlasnie...

Moze ktos nei kojarzy kompozytora wlasnie-Basil Poledouris. Ale filmy do ktorych napisal muzyke, to juz raczej kazdy widzial.
I chyba lepiej bedzie przedstawic pragment filmu z muzyka tego kompozytora nzi wykonanie przez orkiestra. chetni na pewno bez trudu sobie znajda.

Basil Poledouris:

Conan Barbarzynca.

https://youtu.be/VthVRrv0ahE


Robocop - tu damy orkiestrowo.

https://youtu.be/X6KtNzZQN8s


Starship Troopers - Zolnierze kosmosu, to tez tego kompozytora.

https://youtu.be/CIGHCoVzqtk?list=PLD07FA07F080174F8

notdot
26-02-2023, 11:02
Raniszewska jest gigant i basta!


zdecydowanie, świetna jest

Wind Mill
26-02-2023, 12:40
A teraz coś z zupełnie innej beczki. ;)
Z okazji rocznicy ślubu, niedawno koleżanka z tyrlandi wrzuciła w status na Łacapie filmik z indiańskiego wieczoru panieńskiego, dziewczyny pląsały do muzy.
Cóż to za dźwięki? Pytam się Sudeshny.
Ano the best song in gujarati, jak mawiają niektórzy w internetach.


https://www.youtube.com/watch?v=YTG17ckad3M

- - - - kolejny post - - - - - -


...Basil Poledouris...
Z lat młodzieńczych to śp gościa kojarzę właśnie z Conana, ale jak spojrzałem w Wiki, to wiele zacnych tytułów muzycznie oprawił.

jurkarol
01-03-2023, 22:21
https://youtu.be/BJzINocxe9w

Kto mi powie, kto wykonywał oryginał? No nie mogę załapać, gdzie dzwoni. Black Sabbath, może coś w ten klimat, w szybszym tempie i ciężej

Pawel92
03-03-2023, 07:06
Wayne Shorter RIP

https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_nGuRvKgo2glbAthVG5Fa2Wq_JjbQ HWESw (https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_nGuRvKgo2glbAthVG5Fa2Wq_JjbQ HWESw)

Rafaello666
03-03-2023, 21:28
Przy piątku sobie klasyki odświeżam. Warto wspomnieć, że to rok 1982. Dali czadu chłopaki.


https://youtu.be/ZvTQfZqHQ3Q

OjTam
07-03-2023, 16:55
https://youtu.be/J3Yhpjv5Jp0

OjTam
14-03-2023, 19:31
https://youtu.be/QOm1-PFsLv0

Wind Mill
14-03-2023, 22:47
Z cyklu: peregrynacje nut i hiperłączy.

Koleżanka pisze mi o ciężkim matczynym losie, ja jej: "...Mother stands for comfort...".
Jako iż Cloudbusting jest następny na płycie, to z Jutuby se zagrałem.
A po zakończeniu w sugestiach Utah Saints:


https://www.youtube.com/watch?v=m97WlpsuU74

"I've never seen anything like it in my life" :mrgreen:

OjTam
29-03-2023, 20:46
https://youtu.be/ZnI-LqNAK-I

Coś mnie ostatnio do ABM ciągnie.

crusiek
02-04-2023, 00:14
https://www.youtube.com/watch?v=DEEB-4YZFNA

Wujot
03-04-2023, 21:42
Taka dekonstrukcja Farben Lehre



https://youtu.be/T2jpFcgFGhs

robin102
14-04-2023, 23:48
muzyka dla zawodowców

https://youtu.be/2mBbi-jfjOo

Rafaello666
15-04-2023, 10:54
Leci. Próbowałem jeszcze nowej Mety, ale nie dotrwałem do końca... Nowy Overkill wchodzi za to bez popitki.


https://youtu.be/NZ8XxTkXc2c

chemik74
16-04-2023, 01:29
Leci. Próbowałem jeszcze nowej Mety, ale nie dotrwałem do końca... Nowy Overkill wchodzi za to bez popitki.

https://youtu.be/NZ8XxTkXc2c

Ano, bo Meta gra w swojej własnej lidze (a na płycie ze 30 minut za długo). Co oczywiście nie zmienia faktu, że jest jak Słowacki.

crusiek
07-05-2023, 01:09
https://media.giphy.com/media/4KF972bPi1ty19CRN9/giphy.gif

:D ^^


https://www.youtube.com/watch?v=WdER7vaQuU4

Rafaello666
29-05-2023, 08:00
Od wczoraj przeżywam. Ironi zaskoczyli setlistą na pierwszym koncercie, na trasie. A już za dwa tygodnie Kraków!


https://youtu.be/XnbqhjX483U

Rafaello666
18-06-2023, 20:35
Powiem Wam, że Ironi, jak zawsze pozamiatali na żywo. Filmik nie jest mojego autorstwa, bo walczyłem pod sceną :mrgreen::twisted:


https://youtu.be/muvmobvyAfU

Wind Mill
13-07-2023, 11:34
W związku z zanabyciem nowej płyty Polly Jean, odświeżyłem sobie poprzednią, od wczoraj w pętli:


https://www.youtube.com/watch?v=7ReW0jJkag8

Rafaello666
31-07-2023, 12:53
Rammstein wczoraj puścił z dymem stadion w Chorzowie. Czad był :-)


https://youtu.be/QQBsgJZCbGc?t=49

OjTam
01-08-2023, 12:32
Żeby tylko czad. Zaczęli od trzęsienia ziemi. Dosłownie (https://www.slazag.pl/rammstein-zatrzasl-ziemia-podczas-koncertu-na-stadionie-slaskim-zarejestrowaly-to-sejsmometry)... :lol:



https://youtu.be/lyrO9kX3J8s

Rafaello666
01-08-2023, 20:46
Żeby tylko czad.

Momentami głośność była na granicy akceptowalności z mojej strony, a zaliczyłem w życiu wiele głośnych koncertów. Co nie zmienia faktu, że nagłośnienie było ekstra. Pomimo potężnego natężenia, selektywność i czystość dźwięku bez zarzutu.

patronat
10-08-2023, 20:19
Jest filmik na yt jak buduja scene na stadionie w Dreznie. Wiele wyjasnia w zakresie ustawienia dzwieku i nie tylko:


https://youtu.be/JgGuRKgvWQ4

OjTam
03-09-2023, 17:37
https://youtu.be/zOkTUj4dbsM

Dla fanów cięższych brzmień... z ładniejszą częścią naszej populacji na wokalu. ;)

Wind Mill
25-09-2023, 21:19
Now palying:


https://www.youtube.com/watch?v=bMCiAKNUpTY

OjTam
28-09-2023, 18:10
https://youtu.be/6hOP00Q_0ig

Sinobrody
28-09-2023, 19:40
Uff, OjTam przypadkowo trafiłeś w moje klimaty, a tego nie znałem. Dzięki, będę miał czego posłuchać.

A ja troszke bardziej wschodnie klimaty dzisiaj :}

https://www.youtube.com/watch?v=-cDnu6CtFFo

Wind Mill
11-10-2023, 22:11
:grin::):rolleyes::-D

76357

chemik74
15-10-2023, 23:16
Swawola niewola
https://www.youtube.com/watch?v=CFSZvza0inc

akustyk
16-10-2023, 09:58
https://youtu.be/6hOP00Q_0ig

o to dobre jest!

akustyk
16-10-2023, 17:12
jako ze od paru lat lupie mocno prog-metal, to ostatnia plyta Tesseractu (War of Being) jest musem. a nawet jak na wysokie oczekiwania, jest bardzo bardzo bardzo dobra...


https://www.youtube.com/watch?v=BM6bWUohGik

a z bardziej etnicznych rzeczy... jak nie jestem fanem takich skeczow (ze ktos zrobi metal ze skrzypkami albo fletem, albo ... wstawic jakis abstrakcyjny wymysl), tak tu jest po prostu grupa fajnych kolesi z dobrym pomyslem...


https://www.youtube.com/watch?v=jM8dCGIm6yc

OjTam
19-10-2023, 16:00
https://youtu.be/NcFmt3Krqwo

Wind Mill
21-10-2023, 19:55
Skoro dziś 40-a rocznica wydania Soul Mining to należy zapuścić CD póki ciszy nocnej jeszcze nie ma. ;)

IMHO the best album ever.
Od 40-u lat niezmiennie mnie kręci.


https://www.youtube.com/watch?v=5bErFXjUGvQ&list=PLLx5jlt2yynmHuaUnhvJrHEoBRYfGW1zR&index=4

OjTam
21-10-2023, 20:51
https://youtu.be/oMZqtIs8X_Y

OjTam
31-10-2023, 15:59
https://youtu.be/Ltp4rGEDMDY

Wujot
31-10-2023, 21:13
Ech Spięty, lepszy od wszystkich lekcji polskiego razem wziętych


https://youtu.be/4P9vlS7Gs7Y

Wind Mill
18-11-2023, 20:18
W końcu się człowiek doczekał... :mrgreen:

77340

OjTam
29-11-2023, 16:02
https://youtu.be/mkB2EcHe-Ic

cybulski
07-12-2023, 14:45
Przeniosłem swoje playlisty na Tidal z Apple Music i Spotify. Eversolo ma natywną wbudowaną obsługę tego streamingu. Aktualnie
77749

77750

cybulski
08-12-2023, 10:22
Moje dwie ulubione płyty Miles Davis

77768

77769

- - - - kolejny post - - - - - -

I ten kawałek


https://youtu.be/ptU-_vlyPH8?si=XFRPkmUeakLqZ1JL

August68
08-12-2023, 11:39
A ja takie coś zaproponuję...
W "Stodole" w czasie "Pomarańczowej" trasy Kultu na rozgrzewkę grał Ziembul.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sca_esv=589042230&tbm=vid&q=Ziembul&sa=X&ved=2ahUKEwjJ58KXxP-CAxVQVfEDHWaxDEIQ8ccDegQITBAD&biw=1365&bih=666&dpr=1.88#fpstate=ive&vld=cid:187ca9f0,vid:WOy5bQn3vsM,st:0

Fajna prosta muzyczka, całkiem niezłe teksty, na koncercie nawet chyba lepiej brzmieli.
Kupiłem płytę i nie żałuję. Będą w Warszawie na własnym koncercie chyba się wybiorę posłuchać i popatrzeć.

Pawel92
10-12-2023, 09:30
77805
………….

Wind Mill
10-12-2023, 09:43
Po francusku to niekoniecznie, ale w wykonaniu pani Naomi wchodzi:


https://www.youtube.com/watch?v=yEXvWHh3BRQ

cybulski
14-12-2023, 06:31
77878


https://youtu.be/oLaIrVB1av4?si=K_eqjnhjlO_J7z8x

Wind Mill
17-12-2023, 23:00
Dzika rzecz! :)

77941

OjTam
06-01-2024, 20:46
https://youtu.be/bODe5b9MIPA

cybulski
06-01-2024, 21:14
U mnie trochę bardziej łagodnie:D


https://youtu.be/TAlZyTL4INM?si=iLVmuVv50KZSCW-a


https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_m5ASBvb36S-jUfnLXj4K_XCg3aIDNqs8E&si=rO9wW0ESvr2T2jrs

Wind Mill
01-02-2024, 13:00
"DJ Sąsiadka"

I jak tu nie paczać na Jutubę zamiast pracować? :mrgreen:


https://www.youtube.com/watch?v=PupDknwttD4

cybulski
01-02-2024, 13:59
Ta z biustem też mi wyskakiwała kilka razy.

Wind Mill
22-04-2024, 21:21
Można by rzec, zapoznana Perła; świeżo zanabyte CD:


https://www.youtube.com/watch?v=3hxrIlQPjNE&list=PLtsXJAkNmW6Y6pssko1hSkAboVSgoYwwX&index=3

Fun fact (niedawno wygooglany) - pani Renata udzielała się wokalnie w skądinąd znanej "Radości o poranku" (mimo iż nie moja bajka, leciało w RTV za dzieciaka). Ciekawe te zakręty.

Nawrot11
23-04-2024, 13:49
A ja aktualnie słucham CeZika :) Wiem :) Jestem nieco dziwny :P

OjTam
24-04-2024, 11:24
https://youtu.be/HXgFH0jOY-w

sufenta
24-04-2024, 12:44
https://www.youtube.com/watch?v=VzE0XV4AMiA

pysson
07-05-2024, 20:13
Ptaszyn zmarł.


https://youtu.be/Cok-fq4ev-E?si=fuFOMcmpa0KPaQZ8

Wind Mill
29-05-2024, 22:12
Nie kojarzę, czy słuchałem muzyki Ptaszyna. Za to Trzy Kwadranse Jazzu kojarzę jak najbardziej, chyba tam mi sprzedali jazz.

Now playimg świeży zanabytek:

80417

251kris
30-05-2024, 10:00
Rybka z importu i krajowa. To i to lubię :-)

https://www.youtube.com/watch?v=Q79xkgIXhmU
https://www.youtube.com/watch?v=bDpKE-LVCSo

Tamitu
25-08-2024, 15:16
Jon and Vangelis:
https://www.youtube.com/watch?v=iwsxeOwpssM&list=RDEMn8CKuKOF-okCEE93-VUkXQ&index=27

Tamitu
27-08-2024, 10:13
Geddy Lee i profesor na drumach:
https://www.youtube.com/watch?v=auLBLk4ibAk&list=PLCh-1arM0XRqaKe0AnMd2eidNNc2hWyoa&index=8

OjTam
27-09-2024, 17:52
https://youtu.be/9KxA5gKRoKE

PS. Nie, to nie ta rosyjska Arkona, grająca Pagan. To BM z Polski rodem.

OjTam
17-10-2024, 11:21
https://youtu.be/07j-PokQwLo

chemik74
17-10-2024, 19:33
https://youtu.be/9KxA5gKRoKE

PS. Nie, to nie ta rosyjska Arkona, grająca Pagan. To BM z Polski rodem.

Gdyby nie to, że słowa inne, to po pierwszym przesłuchaniu można pomylić z Age of Capricorn i Lunaris.

OjTam
17-10-2024, 19:36
Znaczy, co? Albumy klepane na zasadzie kopiuj+ wklej, wklej, wklej?

Cóż, można i tak. ;)

chemik74
17-10-2024, 19:46
Znaczy, co? Albumy klepane na zasadzie kopiuj+ wklej, wklej, wklej?

Cóż, można i tak. ;)

Może to wina konwencji. Ale w końcu i Slejerom i paru innym większym lub mniejszym gwiazdom zdarza się używać tych samych patentów tylko zagranych raz szybciej raz wolniej.

Ale nie brnijmy zbyt głęboko, paru kolegom-Norwegom nowa Arkona bardzo siadła.

cdc
19-11-2024, 22:29
https://www.youtube.com/watch?v=T-FOjeFy2LA

akustyk
26-11-2024, 19:28
cisza taka... nic nie gra... black friday weeks month jakis leci, czy co?

u mnie aktualnie na tapecie

https://www.youtube.com/watch?v=OebsvENirqw

plus, pokoncertowo, gdzie malzonka podsumowala "pasujesz do otoczenia" ("tych brodatych facetow poubieranych na czarno")...

https://www.youtube.com/watch?v=ES5TmL6y5ug

cdc
13-12-2024, 21:42
https://www.youtube.com/watch?v=ZayFB2A950U

wersja B

https://www.youtube.com/watch?v=iGo8SBK3tyk
ach te strzały spojrzeń wykonawcy
...żeby tylko nie zmienić orientacji
-z wódki na latte z sojowym
mlekiem. ;-)

Skyggedans
09-01-2025, 21:43
https://youtu.be/-ZENtivAi6I?si=NDipwy-h5My7qu0D

akustyk
15-01-2025, 12:50
ostatnio u mnie na tapecie. gdzies mi na Spotify w sugestiach sie pojawilo, a ze jak daja prog metal / djent to odruchowo lykam jak kormoran rybe...

prosze nie komentowac, ze dziwnie wygladaja. Finowie :lol:


https://www.youtube.com/watch?v=iDtzMRI4UZE

cybulski
15-01-2025, 13:26
Zimą wysłu****ę głównie Żony a z muzy to ostatnio dużo tzw muzy fortepianowej z pogranicza jazzu :D

matiF
15-01-2025, 23:17
Dzisiaj (teraz) na tapecie:

https://www.youtube.com/watch?v=KxlvMmUjpTY
Często wracam do tego albumu.

Kiedyś byłem zapalonym grunge'owcem... mimo, że to we mnie pozostało, teraz mam trochę innych ścieżek do odkrywania. Od dwóch-trzech lat mocno wkręciłem się w j-rock oraz ogólnie muzykę z Japonii i Korei. Chyba gust z wiekiem staje się bardziej eklektyczny! :D

Skyggedans
16-01-2025, 07:42
https://youtu.be/YTO14teMVZ0?si=tQlAGVLdmlGhlYwc

Fantastyczny numer, często używany przy edycji rawów, nie rzadko zapętlony

Wind Mill
25-01-2025, 19:16
W temacie tematu i trochę obok: nieco inna wrzutka niż zwyczajowe tutaj. :)


https://www.youtube.com/watch?v=4-2CfqA9P0Y


https://www.youtube.com/watch?v=6LoOgSTWR7c


https://www.youtube.com/watch?v=30Dhz2aXFR8

OjTam
29-01-2025, 17:45
https://youtu.be/Tw346MDG_Ec

Behemoth nowy album zapowiada.
Premiera 9 maja.

PS. No i git, tylko co z Mgłą i Batushką?

chemik74
30-01-2025, 00:59
Behemoth nowy album zapowiada.
Premiera 9 maja.

PS. No i git, tylko co z Mgłą i Batushką?

Nie powinno się oceniać po okładce, tj. po pierwszym kawałku, ale jeżeli całość będzie w tym stylu, to pierwsza część tytułu będzie pasować do zawartości.

Batuszka Pana D. czy K.? Ta ostatnia się przemianowała zdaje się.

OjTam
30-01-2025, 01:01
O oryginalną Батюшка chodzi, nie Patriarchę od K. ;)


Wierszalin jest całkiem całkiem. Widać konieczność zmiany nazwy i odcięcia się od pierwowzoru wyszła K. na korzyśc.

chemik74
30-01-2025, 01:22
O oryginalną Батюшка chodzi, nie Patriarchę od K. ;)


Wierszalin jest całkiem całkiem. Widać konieczność zmiany nazwy i odcięcia się od pierwowzoru wyszła K. na korzyśc.

Recenzje zbiera dobre, przyznaję, że jeszcze nie słuchałem.
Obiło mi się o uszy, że Hermh miał wznowić działalność, ale zdaje się, że tylko na wznowieniach wydawnictw się skończyło.

kouczan
30-01-2025, 13:20
https://youtu.be/Tw346MDG_Ec
Behemoth nowy album zapowiada.
Premiera 9 maja.


Ktoś wie gdzie to było kręcone? W ejaju czy gdzieś jest takie wnętrze?


Wierszalin jest całkiem całkiem. Widać konieczność zmiany nazwy i odcięcia się od pierwowzoru wyszła K. na korzyśc.

Przesłuchane. Fajnie że poszli w trochę innym kierunki a nie stoją w miejscu (jak nie przymierzając B. od pana N.), ale i tak chyba wolę Hospodi :)

OjTam
05-02-2025, 01:57
https://youtu.be/lwoRrDkvOj8

Goście mają jakość audio nieustępującą Brutal Assault, a dodatkowo wrzucają pełne koncerty, nie kawałki, jak BA.

chemik74
14-02-2025, 01:23
Tradycyjnie (prawie) truposze:

https://www.youtube.com/watch?v=fXXcy4RW3bw

Tamitu
14-02-2025, 07:01
Dolly Parton - 9 To 5
https://www.youtube.com/watch?v=UbxUSsFXYo4

piotrk8172
24-02-2025, 00:58
Wracam do tego regularnie .. Avicii - Wake Me Up

OjTam
05-03-2025, 18:57
https://youtu.be/nJ7Ii5xXoJ0

Jurek Ż
09-03-2025, 12:17
https://youtu.be/9v5-E_izdl4?si=uRLOI_iL4Rh79zxj

Wind Mill
03-04-2025, 12:31
Przyjemnie gra w tle:


https://www.youtube.com/watch?v=xceZMBUX3Wc

Wind Mill
05-04-2025, 22:39
Klasyka tylko w mono. ;)


https://www.youtube.com/watch?v=ZJ7kkKjDzP8&list=OLAK5uy_mlEZp0zon04aOqOAQHqOG_pGsdJWIQcwk&index=16

jurkarol
05-04-2025, 22:42
https://xwaveradio.org/
http://vps-260b74e9.vps.ovh.net:8000/;stream.mp3

KadryZpodróży
05-04-2025, 23:25
https://music.apple.com/pl/album/the-greatest-showman-reimagined/1439343342?l=pl

OjTam
15-04-2025, 22:30
https://youtu.be/NQFlPMYfzcU

Lazar
16-04-2025, 07:53
https://youtu.be/kFRdoYfZYUY?feature=shared

chemik74
26-04-2025, 14:14
I ja tam byłem i krew piłem

https://www.youtube.com/watch?v=0BgMFROMPEk

OjTam
05-05-2025, 22:25
https://youtu.be/4eg5HbTQiKQ

crusiek
15-05-2025, 22:23
https://www.youtube.com/watch?v=d8dri7wCOLw

:P

akustyk
16-05-2025, 08:40
od kilku dni...
w tym w aucie, ku rozpaczy malzonki

w ogole mam mocna nawijke na Sleep Token w ostatnich miesiacach...

https://www.youtube.com/watch?v=4iSvoQNfrrk

Umbra
16-05-2025, 20:26
Takie tam brzmienia. :)

https://open.spotify.com/track/0cL6f54xJgTToLjECbnYiA?si=7ox-_HVASsi2ZhXl4Jvjyw

https://open.spotify.com/track/0ZilhIkx5dOgRSi7GdnKqp?si=QCem_ifoR-e-htu_EjaF2w

https://open.spotify.com/track/7zOwfWPaKw0gsfeOy0EcmJ?si=uaqu_v3UTBGWFBCf4MsDgw

https://open.spotify.com/track/46e9EjXhs0AbpG3KueLQSl?si=Bf2HdWW3QmKpeKSHtpY_wg

OjTam
22-05-2025, 23:24
https://youtu.be/XhjqMWWoSlM

OjTam
31-05-2025, 23:47
https://youtu.be/TdMaxv_6Iqw

chemik74
05-07-2025, 20:35
Back to the Beginning

Jak do tej pory Steven Tyler pozamiatał wszystkich.

pysson
07-07-2025, 22:56
Jakoś tak sie przykleiło i nie che się odkleić. :)



https://youtu.be/bubOcI11sps?si=5E7HdCl1aMBeb00O

cdc
16-07-2025, 21:45
https://www.youtube.com/watch?v=xLEKJl3SEFg

BeatX
17-07-2025, 09:03
Mi ostatnio strasznie siadła tego typu muzyka:


https://youtu.be/hk4ukTHbDLA?si=QnhiXXWXiHZ2_A16

Nie jestem pewien, ale to chyba jest post-rock?
No w każdym bądź razie wspaniale na mnie działa ta nuta (uspokaja, wycisza)
O dziwo mastering jest też niczego sobie ;)

BeatX
17-07-2025, 09:33
Ciekawe czy kogokolwiek tutaj zainteresuje ta produkcja?


https://vimeo.com/92177846?p=0s

Dla mnie "Pilotpriest" to jest po prostu absolutna topka jeżeli chodzi o kompozytorów/producentów szeroko rozumianej muzyki elektronicznej.
Jeżeli jesteś wrażliwcem, i barwy syntezatorów działają na Ciebie w ten trudny do opisania - ale jednocześnie przyjemny sposób, koniecznie sprawdź jego repertuar.
Utwory takie jak ten z linka poniżej są czymś, co bym określił mianem genialne:


https://www.youtube.com/watch?v=APT4NxOfc44

Z kolei progresja aranżacji kompozycji, dobór barw i ich harmonia w połączeniu z tempem tego utworu to jest coś, co działa na mnie jak narkotyk:
https://pilotpriest.bandcamp.com/album/your-hour

Jak wyżej..
https://pilotpriest.bandcamp.com/track/what-time-is-it-part-one

Jak kogoś zainteresowały w/w utwory, to znajdzie w portfolio "Pilotpriest" dużo fajności :)

Jurek Ż
17-07-2025, 09:53
Jestem wrażliwcem:D Świetne.

BeatX
17-07-2025, 11:39
Jestem wrażliwcem:D Świetne.

Enjoy!

89304

OjTam
25-07-2025, 12:19
https://youtu.be/5VLMKHikNrM

pysson
26-07-2025, 07:43
R.I.P.


https://youtu.be/VCMoNutayDs?si=BeMBE1LCrkFWZTIh

muchomor
26-07-2025, 20:30
https://www.youtube.com/watch?v=3z6rRrX26qg&list=RD3z6rRrX26qg&start_radio=1

- - - - kolejny post - - - - - -


https://www.youtube.com/watch?v=8A8s9gx9pGM&list=RD8A8s9gx9pGM&start_radio=1


https://www.youtube.com/watch?v=wMehItNQKAA&list=RDwMehItNQKAA&start_radio=1

muchomor
26-07-2025, 21:10
https://www.youtube.com/watch?v=QWQ50IKRfU4&list=RDEMhXtxcGEhfZQJq_1olMet5w&index=4


https://www.youtube.com/watch?v=IT09DGuXwYQ&list=RDIT09DGuXwYQ&start_radio=1

BeatX
27-07-2025, 11:54
R.I.P.

https://youtu.be/VCMoNutayDs?si=BeMBE1LCrkFWZTIh

Piszę zupełnie poważnie..
Co Twoim zdaniem jest szczególnego, albo interesującego w tym utworze, że postanowiłeś wrzucić tutaj link do niego?
Pytam, bo ten utwór odbieram na chwilę obecną równie jałowo, nijak i bez kompletnie żadnych emocji - tak samo jakbym słuchał muzyki lecącej z głośnika w windzie, albo w supermarkecie.
Ale pewnie diabeł tkwi w szczegółach, dlatego chętnie bym się dowiedział na co zwrócić uwagę w tym kawałku, bo może jest coś co mi umknęło :)

August68
27-07-2025, 13:53
Piszę zupełnie poważnie..
Co Twoim zdaniem jest szczególnego, albo interesującego w tym utworze, że postanowiłeś wrzucić tutaj link do niego?
Pytam, bo ten utwór odbieram na chwilę obecną równie jałowo, nijak i bez kompletnie żadnych emocji - tak samo jakbym słuchał muzyki lecącej z głośnika w windzie, albo w supermarkecie.
Ale pewnie diabeł tkwi w szczegółach, dlatego chętnie bym się dowiedział na co zwrócić uwagę w tym kawałku, bo może jest coś co mi umknęło :)
BeatX to, że się Tobie nie spodobało nie musi o niczym świadczyć... ja też wielu tutaj polecanych kawałków nijak nie mogę pojąć.
Ale fakt - akurat ta wersja "Dzieci Sancheza" to tylko "erzac" - jeśli nie znasz właściwego utworu - posłuchaj tego:
https://www.youtube.com/watch?v=28ds69kqY8s
I wtedy pogadamy, co w tym utworze jest...

Myślę, że pysson" po prostu chciał oddać szacunek Wielkiemu Artyście jakim był Chuck Mangione, który zmarł w ubiegłym tygodniu...
R.I.P.

Wind Mill
27-07-2025, 14:07
...może jest coś co mi umknęło :)
Nie martw się, wielu ludziom wiele umyka. ;)

- Jeśli wiesz, to co Ci będę tłumaczyć?
- Jeśli nie wiesz, to co Ci będę tłumaczyć?

:)

BeatX
27-07-2025, 15:20
BeatX to, że się Tobie nie spodobało nie musi o niczym świadczyć... ja też wielu tutaj polecanych kawałków nijak nie mogę pojąć.
Ale fakt - akurat ta wersja "Dzieci Sancheza" to tylko "erzac" - jeśli nie znasz właściwego utworu - posłuchaj tego:
https://www.youtube.com/watch?v=28ds69kqY8s
I wtedy pogadamy, co w tym utworze jest...

Dzięki za link - przesłuchałem utwór w oryginalnej wersji.
Brzmi zdecydowanie lepiej niż ta wersja live z linka do YT :) (moim skromnym zdaniem)
Na co zwrócić uwagę w tym kawałku żeby dostrzec w nim mistrzostwo?
Ja się po prostu na tego typu muzyce kompletnie nie znam, a napisałeś że Chuck Mangione był wielkim artystą.
No i zastanawia mnie co świadczy o jego wielkości.

pysson
04-08-2025, 10:54
No i zastanawia mnie co świadczy o jego wielkości.

Głównie to, jak posługiwał się trąbką, flugelhornem właściwie. Na pewno był po Coltranie i Davisie jednym z gigantów jazz fusion.

OjTam
06-08-2025, 20:11
https://youtu.be/KEMVgy51kPE

sufenta
15-08-2025, 22:31
zar z nieba się leje, sezon ogórkowy... pozwoliłem sobie link wkleić - wszystko jest w języku lokalnym a "piosenka" jest bawarskim rapem (:-D). Powodem mojej śmiałości jest, ze jedna z dam w tle jest moja córka, która w Rosenheim praktyki studenckie odbywała i, jak się okazuje, za dużo czasu wolnego w weekendy miała. Całość została naświetlona w lipcu w okolicy jeziora Chiemsee. Dla usera tego forum polecam od 1:30 do 4:00- reszta jest do wyrzucenia. https://www.youtube.com/watch?v=_Lz0OEZIF84

OjTam
21-08-2025, 18:23
https://www.twitch.tv/worldofwarships

Wbrew nazwie, koncert Sabaton, na żywo, w dobrej jakości, za free. Z Gamescomu.

Nie wiem, do której potrwa.

crusiek
27-08-2025, 21:37
https://youtu.be/iy4gXaiDmNc?si=eOv7OS1wPTqVEqXK

akustyk
28-08-2025, 08:58
Dzięki za link - przesłuchałem utwór w oryginalnej wersji.
Brzmi zdecydowanie lepiej niż ta wersja live z linka do YT :) (moim skromnym zdaniem)
Na co zwrócić uwagę w tym kawałku żeby dostrzec w nim mistrzostwo?
Ja się po prostu na tego typu muzyce kompletnie nie znam, a napisałeś że Chuck Mangione był wielkim artystą.
No i zastanawia mnie co świadczy o jego wielkości.

zgraj sobie caly album dzieci Sancheza do auta. zapusc gdzies na dluzszej trasie. ze dwa, trzy razy. moze sie okazac, ze kolejny odsluch juz bedzie "bo mi sie podoba"...

pierwszy raz sluchalem tego majac 18 lat. i od tamtej pory regularnie wracam, jak mi sie gdzies odgrzebie, to laduje na SD w aucie i leci regularnie w dlugiej trasie. albo przy kompie, jak mam wieksza implementacje, ktora wymaga skupienia...

nawet wiem co mi dzisiaj bedzie gralo do roboty :grin:

jurkarol
28-08-2025, 16:07
Miles Davis "Sketches of Spain"

FHR
29-08-2025, 12:26
8viApiomNUo

Wujot
29-08-2025, 19:28
Ciekawe czy kogokolwiek tutaj zainteresuje ta produkcja?

https://vimeo.com/92177846?p=0s

Dla mnie "Pilotpriest" to jest po prostu absolutna topka jeżeli chodzi o kompozytorów/producentów szeroko rozumianej muzyki elektronicznej.
Jeżeli jesteś wrażliwcem, i barwy syntezatorów działają na Ciebie w ten trudny do opisania - ale jednocześnie przyjemny sposób, koniecznie sprawdź jego repertuar.
Utwory takie jak ten z linka poniżej są czymś, co bym określił mianem genialne:


Przesłuchałem i myślę sobie, ze może spodobałyby Ci się takie przestrzenne klimaty z dużą uwagą na mikromuzykę

https://youtu.be/3pu624FGVc8?list=PLQGU4WaEtXNSio4bukeLwAG4lWL2MkMB f

OjTam
05-09-2025, 01:06
https://youtu.be/gEYO6pn1VcQ


https://youtu.be/fiYk3YnPIAk

OjTam
09-09-2025, 17:45
https://youtu.be/iLy4sey2rM8

OjTam
12-09-2025, 22:43
Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me (https://www.youtube.com/watch?v=PaTM3vlHNU0&list=OLAK5uy_kGPR8eMmmrbhNRAdt2QPbg5dvk6oPiWTQ&index=2). Lista na YT.

Bardziej mi podchodzi, niż ostatni wypust Behemotha... ¯\_(ツ)_/¯

OjTam
07-11-2025, 22:53
https://youtu.be/8YIjbJUWJ-s

krzysztofz24
08-11-2025, 01:04
Ehh, przypominaja sie te czasy za mldego weza, jak sie z pentagramem na szyi chodzilo na koncerty:-)
Zaliczylem Satyricon, Dark Funeral, Dimmu Borgir ,Limbonic Art i Emperor z black metalu. I pare mniej znanych wtedy
Choc mom ukochanmt zespolem na ktorym bylem wile razy to Paradaise Lost, ale to troche inna bajka...

chemik74
04-12-2025, 13:27
https://www.youtube.com/watch?v=057JWAT6vY8

Dla tych co nie zdążyli na Burzum

chemik74
05-12-2025, 00:09
I dla porównania, wypust rodzimy


https://www.youtube.com/watch?v=Qk0fThz0Eeg

Wind Mill
06-12-2025, 23:31
Jak ona umie w różne klocki:


https://www.youtube.com/watch?v=k38hEIoJu8g

OjTam
08-12-2025, 20:31
https://youtu.be/XX7Sg6tpHHM


https://youtu.be/e4th9CHosKA

akustyk
08-12-2025, 23:35
I dla porównania, wypust rodzimy


oo... to dobrze buja, fajne na dluzsza jazde autem po nocy.


ode mnie dla odmiany cos mniej czarnego. z tej czesci swiata gdzie do gory nogami chodza (i byle mucha probuje zabic)


https://www.youtube.com/watch?v=WGcO3JFn0rE

akustyk
11-12-2025, 11:25
z rzeczy, ktore u mnie ostatnio na tapecie wisza...

od kilku tygodniu regularnie, w tym ku rozpaczy malzonki raczej glosniej niz ciszej w aucie:

https://www.youtube.com/watch?v=rK5TyISxZ_M

a z ciemniejszych rzeczy, bo to jednak chleb i sol u mnie odkad 15 lat skonczylem... Soen. regularnie mi sie pojawia w sugestiach Spotify ale jakos nie chwycilo wczesniej. az do teraz... bardzo dobrze buja. tez malzonka nie bedzie zadowolona, bo metal chyba nie jest jej klimatem :D

https://www.youtube.com/watch?v=ge3Ag1qYViE

OjTam
12-12-2025, 21:55
https://youtu.be/YR18EgEV_WU

OjTam
16-12-2025, 02:12
https://youtu.be/SML-7RrkY0I


https://youtu.be/UpdV9vITTIg


https://youtu.be/ZILb3iRtdrU

OjTam
19-12-2025, 21:08
https://youtu.be/fWV9-zX0DEY

krzysztofz24
20-12-2025, 01:32
Pasuje do tego co wyzej, tez w zimowej sceneri;-)?


https://youtu.be/BSLPH9d-jsI



.

BeatX
20-12-2025, 02:14
https://youtu.be/SML-7RrkY0I

Sorry, ale skojarzyło mi się :lol:


https://youtu.be/aCSA6OczPn0?si=n45KtOZgeHFQHY_4

ALE.. byłem na koncercie Batushka (oraz ich projektu-córki "Patriarkh"), i o ile muzycznie to kompletnie nie moja planeta - to ich teatralność na scenie to po prostu sztos jak dla mnie.
No nie da się zrobić złych zdjęć koncertowych z ich występów :)

BeatX
20-12-2025, 02:37
To nie jest projekt córka, to są dwa różne zespoły, gdzie Patriarkh był zmuszony do zmiany nazwy przez sąd.

Słyszałem od kolegi który organizował ich koncerty inną wersję - no ale nie będę tu rozsiewać plotek :)
Mogę natomiast w 100% polecić aby się przejść na ich show z aparatem.
Zapewniam że będzie co focić.

BeatX
20-12-2025, 02:38
To nie jest projekt córka, to są dwa różne zespoły, gdzie Patriarkh był zmuszony do zmiany nazwy przez sąd.

Słyszałem od mojego przyjaciela, który organizował ich koncerty inną wersję - no ale nie będę tu rozsiewać plotek :)
Mogę natomiast w 100% polecić aby się przejść na ich show z aparatem.
Zapewniam że będzie co focić.

*EDIT*

Coś mi forum zamula od rana.
Prosiłbym skasować zdublowany post.

OjTam
20-12-2025, 02:44
(oraz ich projektu-córki "Patriarkh")

To nie jest projekt córka, to są dwa różne zespoły, gdzie Patriarkh był zmuszony do zmiany nazwy przez sąd.

-------
Forum jakiejś schizy dostało i posty pomerdało....

Po co rozsiewać ploty, skoro historia jest dobrze znana?
¯\_(ツ)_/¯
Tak w skrócie:
2015 - Powstaje Batushka (nazwa cyrylicą pisana, nie chce mi się już szukać).
2018 - wokalista i gitarzysta zaczynają drzeć koty, jeden drugiego oskarżając o kradzież nazwy, etc.
Mniej-więcej gdzieś w tym samym czasie sprawia trafia do sądu... w USA.
Sąd wydaje wyrok, rozdzielając prawa po równo dla wokalisty i gitarzysty.
Powstają dwie Batushki, gitarzysta zachowuje prawo do nazwy w cyrylicy, wokalista musi korzystać z nazwy pisanej łaciną.
2020 - zamieszanie Covidowe.
2024 - gitarzysta na swoim instagramie zamieszcza wyrok PL sądu, przyznającego mu pełne prawa do Batushki. Wokalista zmienia nazwę swojego na Patriarkh.

Tyle.

robin102
21-12-2025, 23:55
zawsze w grudniu przed świętami

https://youtu.be/OZc9Xbyv3rk?si=bJbpKFGaHu5W8ACh

OjTam
30-12-2025, 23:47
https://youtu.be/vOd6QAuK2YE

Wind Mill
26-01-2026, 12:04
Po obejrzeniu rolki o tym, co by było gdyby Alien Xenomorph wylądował w Chinach, to leci:


https://www.youtube.com/watch?v=mldcDidGJCg

OjTam
10-02-2026, 18:52
https://youtu.be/kIU-ttdTH5g

chemik74
13-02-2026, 11:24
https://www.youtube.com/watch?v=1oLtZncTFcc

UrbanDrift
16-02-2026, 16:27
Aktualnie mam jakiś nostalgiczny nastrój i wracam do starych, polskich hitów...

Wind Mill
03-03-2026, 17:01
Były Połączone Sztaby, grają też Połączone Bandy. ;)


https://www.youtube.com/watch?v=c36PUlqpOdY

robin102
08-03-2026, 23:02
Do snu :) https://youtu.be/ks7xvjT8bEE?si=6WdMEjBTTwfDiGdZ

OjTam
10-03-2026, 01:31
https://youtu.be/v_hyqp6HfNQ

Wind Mill
17-04-2026, 15:28
CD już w drodze do czapkomatu, ale ten występ na Coachella to dzika rzecz!


https://www.youtube.com/watch?v=hd4xjy84ZIs

krzysztofz24
18-04-2026, 01:18
CD już w drodze do czapkomatu, ale ten występ na Coachella to dzika rzecz!

https://www.youtube.com/watch?v=hd4xjy84ZIs

Od techno można zdechnąć jak to mawiaja:p
Ale klimat fajny, szybki, leciutenko psychodeliczny. Spoko jest. Ja czasem lubię sobie zarzucić klasykę techno i trance
Na pewno na żywo byłoby niesamowite wrażenie.

cz4rnuch
18-04-2026, 06:23
...Na pewno na żywo byłoby niesamowite wrażenie.Można się samemu o tym przekonać. Za kilka miesięcy będą w Gdyni na Openerze. Nie znałem tego, ale na szybko sprawdziłem wczoraj i skoro to projekt (a może na stałe już) Rowlandsa od The Chemical Brothers to przesłuchałem i się nie zawiodłem. Chyba na dłużej zagości. Podobnie jak Angina, którą od chyba 3 miesięcy mi podsyłał jutubek w polecajkach, że niby wszyscy to znają (oprócz mnie) i po prostu trzeba:


https://www.youtube.com/watch?v=pRgHYWOtqqc&list=RDpRgHYWOtqqc&start_radio=1

akustyk
18-04-2026, 10:06
https://www.youtube.com/watch?v=pRgHYWOtqqc&list=RDpRgHYWOtqqc&start_radio=1


przesluchalem.... z jednej strony cos w tym jest - ten schtick maja dosc fajny. ale z drugiej strony, jak to obiore z efektow i caleg opakowania... to moje pierwsze wrazenie jest, ze to jest tak k* bolesnie proste, ze szlagiery pop z gatunku C-a-F-G sa przy tym symfoniami Bacha...

moze kwestia tego, ze nie mam ADHD?

Wind Mill
18-04-2026, 12:29
...skoro to projekt (a może na stałe już) Rowlandsa od The Chemical Brothers to przesłuchałem i się nie zawiodłem...
Aurora robiła Chemicznym wokale na płycie sprzed 7-u lat, Rowlands produkował jej ostatni album, oboje we wspólne granie od jakiegoś czasu się bawili i teraz maja duet.
Z tego co Rowlands się wypowiadał, dla niego Tomora jest obok Chemicals, drugi brat widać potrzebuje nieco odpoczynku. ;)

OjTam
18-04-2026, 17:58
To zmieniamy klimaty, zarówno muzyczne, jak i geograficzne. ;)

https://youtu.be/970qK44Zwfc


https://youtu.be/XDLzO1je-iw


PS. Dimmu Borgir nowy singiel wydał. A pod koniec miesiąca nowy album będzie.

https://youtu.be/1oOgpticdu0

chemik74
19-04-2026, 22:44
Pierwsze dobre, drugie OK, chociaż w tej kapeli wokal Merkala bardziej mi się podobał.

Trzecie - ze względu na fakt, że nasi tam są, powstrzymam się od komentarza.

OjTam
06-05-2026, 14:08
Trzecie - ze względu na fakt, że nasi tam są, powstrzymam się od komentarza.

Wystarczyło napisać, że ratuje tylko teledysk od G13. 😂

Jeszcze jeden kawałek z nowego albumu:

https://youtu.be/klJcOWTNedA

MSZ coś lepszy.

chemik74
06-05-2026, 15:58
Jeszcze jeden kawałek z nowego albumu:
https://youtu.be/klJcOWTNedA

MSZ coś lepszy.

No cóż:


https://www.youtube.com/watch?v=ib5UR5T6rTw

OjTam
08-05-2026, 01:17
https://youtu.be/FFjTPQkr1h0

chemik74
08-05-2026, 11:19
Już za chwileczkę, już za momencik (na Torwarze będzie się kręcić).


https://www.youtube.com/watch?v=O8LPsY5HBp4

chemik74
11-05-2026, 14:32
Dla odmiany


https://www.youtube.com/watch?v=Tz4o6Jn2r2k&t=2s

Wind Mill
15-05-2026, 13:31
Do posłuchania i pooglądania. ;)


https://www.youtube.com/watch?v=Z25rU6lsec0

BeatX
23-05-2026, 14:08
https://youtu.be/LswCg2LVR6s?si=MdYgAj1HAs0oz-JA

:rolleyes:

OjTam
29-05-2026, 22:21
https://www.youtube.com/watch?v=Dcc3K7XP-_k

Mamrot
30-05-2026, 12:11
* (https://www.youtube.com/watch?v=Dcc3K7XP-_k)&^%$#@!
Puszek Okruszek w grobie się przekręca.

chemik74
31-05-2026, 23:12
Jest i całość:


https://www.youtube.com/watch?v=GxyKB4iZAV8

Na razie dwa kawałki wpadły mi w ucho, ale to dopiero pierwsze przesłuchanie.

FHR
04-06-2026, 22:27
L7i1zVqS8ps

OjTam
13-06-2026, 18:17
https://youtu.be/MCsBrtnbl3Q

OjTam
16-06-2026, 17:04
Lepszy Dimmu Borgir niż ostatnie wypusty DB:

https://youtu.be/LDtLyMdwtwY

😂