PDA

Zobacz pełną wersję : Witam i prosze o szybką rade.



rafal0325
23-11-2008, 14:13
1.Jade o 15 do znajomych którzy maja malego syneczka okolo 4-7 miesiecy i chciałbym im popstrykac jakies fajne fotki.
Bede bral ze soba 50/1.8D bo jest jasniejszy niestety nie mam do dyspozycji lampy zewnętrznej jedynia allegrowy dyfuzor na lampe wbudowana.
Doradźcie mi na co mam zwrócić uwage i co robic zeby fotki wyszly jako tako.
2.I jeszcze mam jedno pytanie czy w stałkach tez sprawdza sie metoda wartosc ogniskowej X2 = czas otwarcia migawki (oczywiscie tylko w warunkach naturalnego swiatła)

Dziekuje i pozdrawiam.

hallucinogen
23-11-2008, 14:45
nie wal dziecku lampa po oczach to raz, a dwa- do 15stej raczej sie zdjec nie nauczysz robic jako tako .....

rafal0325
23-11-2008, 14:49
Ze sie nie naucze to ja wiem,tylko chodzilo mi wlasnie o taka podpowiedz jak np.ta z waleniem lampą po oczach a z drugiej strony to jak robic zdjecia bez lampy w niedoswietlonym pomieszczeniu.

hallucinogen
23-11-2008, 14:52
zwieksz iso

Sowulus12
23-11-2008, 14:52
No jak bez lampy to ISO w górę, f/1.8 będzie trochę szumu i mydełka, ale coś tam pstrykniesz :)

bahuone
23-11-2008, 16:36
rob w rawach predzej cos z nimi zrobisz jak z .JPG

rafal0325
24-11-2008, 01:20
Moje wypociny
Taki jestem mocny

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/11/57f87904c0f8e7aa-1.jpg
źródło (http://images40.fotosik.pl/33/57f87904c0f8e7aa.jpg)
Mały rósek

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/11/b5421e5ff8201a82-1.jpg
źródło (http://images33.fotosik.pl/411/b5421e5ff8201a82.jpg)
A tak sobie smacznie spię

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/11/1863b895d919ca1e-1.jpg
źródło (http://images50.fotosik.pl/33/1863b895d919ca1e.jpg)

velaskez
24-11-2008, 03:34
jedynka całkiem, całkiem:) ale walnięte błyskaczem?

rafal0325
24-11-2008, 06:40
.

rafal0325
24-11-2008, 06:40
jedynka całkiem, całkiem:) ale walnięte błyskaczem?

tak by to wygladało bez lampki

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img357.imageshack.us/img357/4488/dsc2037tt7.jpg)
przy iso1600

Sowulus12
24-11-2008, 19:55
coś nie tak z ostrością, przy f/2.2 i czasie 1/60 powinno wyjść ostro, a nie wyszło - chyba że to iso 1600 tak działa na zdjęcie...

Ksiazkiewicz
24-11-2008, 21:04
chyba że to iso 1600 tak działa na zdjęcie...

W D80 to całkiem możliwe.