PDA

Zobacz pełną wersję : Reaktywacja Fotografii Miesiąca - startujemy w styczniu !



autograf
23-11-2008, 02:30
No właśnie.
Jako, że frekwencja spadła, pojedynki gryzą się z zadaniami..

Do rzeczy. Pomysły są dwa:

1. Zdjąć ankietę z zadań, zostawiamy tylko dyskusję nad warsztatem.
2. Przekształcamy zadania w Fotografię miesiąca. Bez skomplikowanych warunków. Bez tematu, bez ograniczeń.
Po prostu, najlepsza fotografia miesiąca. Do tego będzie też album zwycięzców. Coś w stylu galerii.
3. Zostawiamy bez zmian





Po przeczytaniu Waszych opinii - powstał podpunkt do punktu 2 o tajemniczej nazwie "2a" ;)


2a - Startujemy z Fotografią miesiąca zachowując Zadania tematyczne!


Jeśli wszystko pójdzie dobrze, znajdą się chętni by w tym uczestniczyć to rozpoczniemy w styczniu.
Schemat jest następujący:

W styczniu „Pan X” będzie Głównym Sponsorem, Patronem Honorowym i Tytularnym.
I będzie też Fundatorem Nagród, a nawet Wielkiej Nagrody Grand Prix imienia „Pana X”
I w grudniu „Pan X” ufunduje nagrodę:
*Nagroda* Odbitkę swojego zdjęcia (autorstwa „Pana X”), które wybierze sobie wygrany... Wygrany styczniowy może sobie znaleźć dowolne zdjęcie, jakie „Pan X” zaprezentował na forum i zażyczyć właśnie to wybrane przez siebie, na ładnym papierze, z autografem „Pana X”.
Tym sposobem wszyscy są zadowoleni: „Pan X” jest doceniony, wygrany styczniowy dostał zdjęcie autorstwa samego „Pana X” z autografem mistrza. Koszt razem z wysyłką (bez żadnych ram, oprawy, ani nic) - jakieś 20-30 złotych.


******



I teraz najważniejsze - potrzebuję od Was:

1. Przede wszystkim zgłoszeń/wpisów w tym wątku autorów, wytypowanych przez Was, których zdjęcie byś Cię chcieli mieć.
Ja będę się do nich zwracał z prośbą, by zostali takim "sponsorem".

2. Pomocy ze strony "sponsorów", deklarację, że pomogą (proszę wpisywać w tym wątku)


"Sponsor" = właściciel fotografii, którą podaruję zwycięzcy danego miesiąca.





Póki co, wytypowałem sześć działów, na pierwsze pół roku. Wspólnie zdecydujemy, która kategoria będzie w styczniu. Przy nazwach kategorii będę wpisywał "sponsorów"



1. Krajobraz [jarek76]
2. Architektura [jarek76]
3. Ludzie - portret
4. Ludzie - moda/glamour [Sailor]
5. Lotnictwo - [hesja]
6. Makro
7. Przyroda


Dodatkowo zgłosili się chętni, którzy chętnie pomogą finansowo (koszt odbitki i wysyłki):
Zbigniew, sea21, bombel, autograf.

sea21
23-11-2008, 02:47
Popieram rozwiązanie numer 2. Pojedynki cieszą się dużą popularnością i to mi się podoba. Foto miesiąca (czy zadania tematyczne)... mają się nieco gorzej.

velaskez
23-11-2008, 03:05
również popieram pomysł nr 2, fajnie byłoby po jakimś czasie przeglądnąć taką galerię chwały, wiedząc, że są tam najlepsze z najlepszych

Piotr_ek
23-11-2008, 03:30
Popieram pomysł z galerią.
Zawsze byłby jakiś cel do osiągnięcia - po pierwsze wykonanie zdjęcia a po drugie większe pragnienie wygranej bo zdjęcie lądowało by dożywotnio w galerii... być może pojawiła by się rywalizacja.

prz3mo
23-11-2008, 09:53
nr 2

Guancho
23-11-2008, 10:20
Zgadzam się z przedmówcami, uważam że rozwiązanie nr 2 może odnieść duży sukces.
Osobiście przyznaję że zazwyczaj nie mam czasu przygotować zdjęcia do zadania tematycznego, a nawet jak już wpadnę na jakiś pomysł, to brakuje chęci do jego realizacji.
Weźmy również poprawkę na to, że Forum NKP jest nieporównywalnie mniejsze od np. Cyberfoto gdzie formuła zadań tematycznych jest realizowana z powodzeniem.
Także nr 2!

pilon
23-11-2008, 11:10
2, ale z podziałem na kategorie... myślę, że to wyrówna nieco szanse w zabawie i utematyczni nową formę :)

stock
23-11-2008, 11:13
zdecydowanie pomysł nr 2. Jedyne czego się obawiam to mega ilości fot. Niech chociaż 50 osób wyśle w każdym miesiącu to co ma najlepszego... Wyobrażasz sobie wybór tej naj... ?

Andre
23-11-2008, 11:27
Pomysł 2 brzmi interesująco.

Marcin T
23-11-2008, 11:30
zdecydowanie pomysł nr 2. Jedyne czego się obawiam to mega ilości fot. Niech chociaż 50 osób wyśle w każdym miesiącu to co ma najlepszego... Wyobrażasz sobie wybór tej naj... ?
No ale chyba w tym cel aby rozruszać towarzystwo :)

stock
23-11-2008, 11:38
ja jestem jak najbardziej za rozruszaniem. Głośno się tylko zastanawiałem nad techniczna kwestią wyboru... Obyśmy się musieli nadmiarem martwić ;)

bombel
23-11-2008, 12:03
Hmmm... Co prawda nie bardzo chce mi się wierzyć, że nagle forumowi giganci ruszą jak jeden mąż i zaczną oddawać prace na konkursy, ale jednak należy się liczyć z tym, że będą raczej prace lepsze niż gorsze.

I teraz wyobraźcie sobie, że na jedną edycję bez dodatkowych warunków, to znaczy beztematyczną, jak leci (obojętne, czy to będzie konkurs, czy zadania, z głosowaniem, czy bez) wpłynie powiedzmy taki zestaw: goła panna, F16, robal w makro, Gaudi, zachód na plaży, tygrys lub krowa, martwa natura, automobil - a wszystko przepiękne, super wykonane i bez skazy...

Jak porównać makro z gołą panną, jak Gaudiego z krową, może nawet bardzo śmiesznie ujętą? Czy tygrys będzie lepszy niż robal, czy gorszy niż automobil, czy panna jest fajniejsza od F16 czy od martwej natury? Jak sięma zachód, nawet najpiękniejszy do gołego cyca?

Wiecie co będzie: cała masa obrażonych, jeszcze więcej zaaferowanych dyskutantów niż w wątku o moderowaniu i na końcu niesmak, że zamiast się bawić fotografią, filozofujemy o sztuce, pardon, Sztuce i Przekazie.

Po mojemu, to zamiast lecieć na żywioł i bez ograniczeń (tzn. punkt drugi), dałbym jedno ograniczenie: takie, jakie są działy, a przynajmniej te główniejsze. Wiecie - przyroda, krajobraz, reportaż, makro, architektura, ludzie, i tak dalej... Myślę, że i tak zawężnie nie jest dotkliwe, temat zostaje szeroki, a wprowadza trochę ładu.

Polsar74
23-11-2008, 12:06
Po mojemu, to zamiast lecieć na żywioł i bez ograniczeń (tzn. punkt drugi), dałbym jedno ograniczenie: takie, jakie są działy, a przynajmniej te główniejsze. Wiecie - przyroda, krajobraz, reportaż, makro, architektura, ludzie, i tak dalej... Myślę, że i tak zawężnie nie jest dotkliwe, temat zostaje szeroki, a wprowadza trochę ładu.

i mnie się takie rozwiązanie podoba

motylanoga
23-11-2008, 12:44
Fotografię miesiąca już mieliśmy, prowadziła to holka. Na początku było super, dużo zdjęć, ciekawe dyskusje... potem frekwencja zaczęła systematycznie spadać, aż całość umarła w zapomnieniu.

Jeśli chodzi o aktualnie działające zadania tematyczne to IMO zmiany są konieczne, ponieważ w momencie gdy jest w nich głosowanie prawie niczym nie różnią się one od bitew. A to nie o to chodzi. Bitwy i pojedynki działają sprawnie - nie ruszałabym.
Zadania tematyczne natomiast zmieniłabym nieco. Poległaby one na tym, że wspólnie wybieramy temat, dowolna ilość osób wysyła zdjęcia, nie ma tak rygorystycznych zasad jak w bitwach, ale nie ma też głosowania na najlepsze z nich, bo wtedy robi się mutacja bitew - ot, można zobaczyć jak inni widzą ten sam temat, można stwierdzić, że 5 najlepsza, a 3 niedoświetlona, ale na tym koniec. Skupić się na dyskusji, nie na konkursie.
Gdybyśmy jednak chcieli powrotu fotografii miesiąca to czy ktoś ma pomysł czemu poprzednia wersja umarła? Ze względu na konieczność opłat, czy po prostu nudna to była forma? A może winą było to, o czym pisał kilka postów wcześniej bombel? Jak porównać cyca z zachodem?

jm
23-11-2008, 13:17
Tak zupełnie z boku..:
fotografia miesiąca
mz upadła, bo: 1. trzeba było wnosic opłatę - dość uciążliwe + każdorazowa opłata za przelew... no myślę, że to zniechęcało skutecznie,
2. zwłaszcza gdy po kilku miesiącach okazało się, że jest jeden czy dwóch liderów - zapewne wielu myślało i tak nie mam szans, to po co jeszcze płacić -
3. tymbardziej, że z czasem zamiast merytorycznej dyskusji pod zdjęciami słychać było prowokacyjne - "jak to możliwe, że na tylu userów jeszcze nikt nie nadesłał przyzwoitego foto". Nie wnikam, czy ta osoba miała rację czy nie - ale chyba jak na dłoni widać, że zamiast zabawy dla mas, konkurs stał się areną dla wybitnych (reszta nie ryzykowała plnów;))
Poza tym owa totalna dowolność tematyczna jednak powodowała nierówność szans.

zadania tematyczne - po pierwsze chwała jakubsowi, a teraz autografowi, że im się...chce:), że chcą próbować, że zachęcają itp. Moja prywatna opinia jest taka - lepiej gdy w zadaniach nie było ankiety - ot różne interpretacje tematu, trochę dyskusji nawet z pewną dozą ewaluacji i na tym koniec. Motywacją do robienia zdjęć był sam udział, a nie chęć "zwycięstwa". Takie współzawodnictwo może motywować ale w jednakowym stopniu także zniechęcać, onieśmielać itp. Ważniejsza jest dyskusja od miejsc na podium i poza nim.
Gdy zadania prowadził jakubs kilka razy (chyba zawsze?) wysyłałam jakąś fotkę - właśnie dlatego, że nie było ankiety z głosowaniem. Teraz zdjęć nie robię, jednak nawet gdybym robiła, to ze względu na ankietę raczej bym nic nie wysłała.
Oczywiście wszystko co powyżej, to tylko mój prywatny i osobisty punkt widzenia - pewnie jestem w mniejszości?

motylanoga
23-11-2008, 13:19
Oczywiście wszystko co powyżej, to tylko mój prywatny i osobisty punkt widzenia - pewnie jestem w mniejszości?

No to jest nas dwie ;)

Jacek_Z
23-11-2008, 13:31
zdecydowanie pomysł nr 2. Jedyne czego się obawiam to mega ilości fot. Niech chociaż 50 osób wyśle w każdym miesiącu to co ma najlepszego... Wyobrażasz sobie wybór tej naj... ?
takiej ilości fot nie będzie, nie "martw' się (chciałbym by było takie zmartwienie). A jeśli będzie to:

2, ale z podziałem na kategorie... myślę, że to wyrówna nieco szanse w zabawie i utematyczni nową formę :)choćby na 2 częsci: a)ludzie b) krajobraz, przyroda, makro


Fotografię miesiąca już mieliśmy, prowadziła to holka. ...To była fotografia tygodnia tak naprawdę.

Przewidywałem, że stanie się to co sie stało - to było za blisko pojedynków/bitew by miało szanse przetrwać. Proponowałem by zrobić to wszystko inaczej (dawno temu, jak się skończył konkurs na zdjęcie tygodnia/miesiąca/roku). Ale to co ciągnie autograf było ukochanym dzieckiem jakubsa i on nie chciał zmiany tej formuły. Ja zaś twierdziłem, że dawanie 3 miejsc do nadsyłania zdjęć na "konkursy" jest bez sensu, bo będzie przez to mała frekwencja, ludzie się porozłażą po róznych miejscach na forum. Mam na myśli 1.pojedynki/bitwy 2.zadania tematyczne (które są de facto bitwami, bez sensu dublowanie) 3. konkurs na zdjęcie miesiąca. Więc w efekcie pozostały 2 miejsca - bitwy i zadania tematyczne, coś co jest zbyt blisko siebie IMHO.

Miałem bardzo (wg mnie :) ) dobrze wykombinowany regulamin konkursu na zdjęcie miesiąca i tygodnia zarazem (brzmi skomplikowanie, ale to da sie o dziwo zrobić ... jednocześnie) w ten sposób, że naprzemiennie różne kategorie dostawały by szanse i w dodatku finalnie zwycięzcy by się znajdowali w kalendarzu. Nie wiem czy dam rade to odkopać, nie wiem gdzie to pisałem, a pisałem chyba ponad rok temu.

autograf
23-11-2008, 16:51
Po mojemu, to zamiast lecieć na żywioł i bez ograniczeń (tzn. punkt drugi), dałbym jedno ograniczenie: takie, jakie są działy, a przynajmniej te główniejsze. Wiecie - przyroda, krajobraz, reportaż, makro, architektura, ludzie, i tak dalej... Myślę, że i tak zawężnie nie jest dotkliwe, temat zostaje szeroki, a wprowadza trochę ładu.

Przekonałeś mnie. Przyznaję Ci racje.


Zadania tematyczne natomiast zmieniłabym nieco. Poległaby one na tym, że wspólnie wybieramy temat, dowolna ilość osób wysyła zdjęcia, nie ma tak rygorystycznych zasad jak w bitwach, ale nie ma też głosowania na najlepsze z nich, bo wtedy robi się mutacja bitew - ot, można zobaczyć jak inni widzą ten sam temat, można stwierdzić, że 5 najlepsza, a 3 niedoświetlona, ale na tym koniec. Skupić się na dyskusji, nie na konkursie.

Wierzysz, że to ludzi zachęci? Październik był ok. Zobacz jak jest w listopadzie.


Tak zupełnie z boku..:
fotografia miesiąca
mz upadła, bo: 1. trzeba było wnosic opłatę - dość uciążliwe + każdorazowa opłata za przelew... no myślę, że to zniechęcało skutecznie,
2. zwłaszcza gdy po kilku miesiącach okazało się, że jest jeden czy dwóch liderów - zapewne wielu myślało i tak nie mam szans, to po co jeszcze płacić -
3. tymbardziej, że z czasem zamiast merytorycznej dyskusji pod zdjęciami słychać było prowokacyjne - "jak to możliwe, że na tylu userów jeszcze nikt nie nadesłał przyzwoitego foto". Nie wnikam, czy ta osoba miała rację czy nie - ale chyba jak na dłoni widać, że zamiast zabawy dla mas, konkurs stał się areną dla wybitnych (reszta nie ryzykowała plnów;))
Poza tym owa totalna dowolność tematyczna jednak powodowała nierówność szans.


Tym razem nie było by opłat. Do tego można też zrobić galerię zwycięzców z poszczególnych miesięcy.



zadania tematyczne - po pierwsze chwała jakubsowi, a teraz autografowi, że im się...chce:), że chcą próbować, że zachęcają itp. Moja prywatna opinia jest taka - lepiej gdy w zadaniach nie było ankiety - ot różne interpretacje tematu, trochę dyskusji nawet z pewną dozą ewaluacji i na tym koniec. Motywacją do robienia zdjęć był sam udział, a nie chęć "zwycięstwa". Takie współzawodnictwo może motywować ale w jednakowym stopniu także zniechęcać, onieśmielać itp. Ważniejsza jest dyskusja od miejsc na podium i poza nim.
Gdy zadania prowadził jakubs kilka razy (chyba zawsze?) wysyłałam jakąś fotkę - właśnie dlatego, że nie było ankiety z głosowaniem. Teraz zdjęć nie robię, jednak nawet gdybym robiła, to ze względu na ankietę raczej bym nic nie wysłała.
Oczywiście wszystko co powyżej, to tylko mój prywatny i osobisty punkt widzenia - pewnie jestem w mniejszości?

No okej. Tylko teraz co zrobić? Wyjąć z zadań ankietę i dołożyć osobny dział foto miesiąca?
Czy fotografię miesiąca olać?




a zaś twierdziłem, że dawanie 3 miejsc do nadsyłania zdjęć na "konkursy" jest bez sensu, bo będzie przez to mała frekwencja, ludzie się porozłażą po róznych miejscach na forum. Mam na myśli 1.pojedynki/bitwy 2.zadania tematyczne (które są de facto bitwami, bez sensu dublowanie) 3. konkurs na zdjęcie miesiąca. Więc w efekcie pozostały 2 miejsca - bitwy i zadania tematyczne, coś co jest zbyt blisko siebie IMHO.

Miałem bardzo (wg mnie :) ) dobrze wykombinowany regulamin konkursu na zdjęcie miesiąca i tygodnia zarazem (brzmi skomplikowanie, ale to da sie o dziwo zrobić ... jednocześnie) w ten sposób, że naprzemiennie różne kategorie dostawały by szanse i w dodatku finalnie zwycięzcy by się znajdowali w kalendarzu. Nie wiem czy dam rade to odkopać, nie wiem gdzie to pisałem, a pisałem chyba ponad rok temu.


Zabiłeś mi ćwieka teraz. Trzy działy to za dużo? Dlatego ja bym zadania przekształcił i zostawił dwa działy. Jeśli znajdziesz ten regulamin o którym wspominałeś, wklej go tu proszę.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



Dostałem jeszcze na PM taką propozycję:
Trochę ją zmodyfikowałem i wklejam tu pod dyskusję.


W grudniu „Pan X” będzie Głównym Sponsorem, Patronem Honorowym i Tytularnym.
I będzie też Fundatorem Nagród, a nawet Wielkiej Nagrody Grand Prix imienia „Pana X”

I w grudniu „Pan X” ufunduje nagrodę:


*Nagroda* Odbitkę swojego zdjęcia (autorstwa „Pana X”), które wybierze sobie wygrany... Wygrany grudniowy może sobie znaleźć dowolne zdjęcie, jakie „Pan X” zaprezentował na forum i zażyczyć właśnie to wybrane przez siebie, na ładnym papierze, z autografem „Pana X”.

Tym sposobem wszyscy są zadowoleni: „Pan X” jest doceniony, wygrany grudniowy dostał zdjęcie autorstwa samego „Pana X” z autografem mistrza. Koszt razem z wysyłką (bez żadnych ram, oprawy, ani nic) - jakieś 10-15 złotych.

Zbigniew
23-11-2008, 17:17
Byłbym za opcją 2 z podziałem na kilka kategorii, przy czym mam dwie uwagi:
- zasadniczo celem powinna być moim zdaniem nie wygrana, ale możliwość podyskutowania o danych zdjęciach; wygrana może motywować, ale przecież nie walczymy tu o złote kalesony, tylko chcemy się rozwijać w tematyce fotografowania
- jeżeli postawionoby na opcję, którą opisuję, to jest jeden problem - takie coś (prawie takie coś) już jest - i jest to tutaj (http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=3). OK, nie ma nagród, ale jest porządek. Jak zdjęcia są dobre, to i tak dostają gwiazdki i zostają ludziom w pamięci.

Mam jeszcze jedną propozycję, alternatywną - pozostawienie zadań tematycznych, przy czym rozszerzenie ich o możliwość pokazywania zdjęć już zrobionych, z szuflady. Wiem, że ZT mają zmusić do wyjścia z aparatem i zmierzenia się z zadaniem, ale nieraz nie ma na to czasu, a na dysku jest akurat świetne zdjęcie, które pasowałoby idealnie do zadania, ale było już zrobione dawniej. I w tym momencie człowieka szlag trafia :)

motylanoga
23-11-2008, 17:21
Dostałem jeszcze na PM taką propozycję:
Trochę ją zmodyfikowałem i wklejam tu pod dyskusję.


W grudniu „Pan X” będzie Głównym Sponsorem, Patronem Honorowym i Tytularnym.
I będzie też Fundatorem Nagród, a nawet Wielkiej Nagrody Grand Prix imienia „Pana X”

I w grudniu „Pan X” ufunduje nagrodę:


*Nagroda* Odbitkę swojego zdjęcia (autorstwa „Pana X”), które wybierze sobie wygrany... Wygrany grudniowy może sobie znaleźć dowolne zdjęcie, jakie „Pan X” zaprezentował na forum i zażyczyć właśnie to wybrane przez siebie, na ładnym papierze, z autografem „Pana X”.

Tym sposobem wszyscy są zadowoleni: „Pan X” jest doceniony, wygrany grudniowy dostał zdjęcie autorstwa samego „Pana X” z autografem mistrza. Koszt razem z wysyłką (bez żadnych ram, oprawy, ani nic) - jakieś 10-15 złotych.



Nie rozumiem instytucji Pana X. Po co to? I kto by to miał być? Nie lepiej w ramach nagrody ufundować zwycięscy dowolne jego zdjęcie w druku? O ile jakiekolwiek takie nagrody mają mieć miejsce.

autograf
23-11-2008, 17:26
Nie rozumiem instytucji Pana X. Po co to? I kto by to miał być? Nie lepiej w ramach nagrody ufundować zwycięscy dowolne jego zdjęcie w druku? O ile jakiekolwiek takie nagrody mają mieć miejsce.

Może być "Pani X".
"Pani X" będzie patronem, sponsorem czy jak tam zwał fotografii grudnia. I to ona funduję nagrodę.
Ja np chciałbym mieć Twoje biedronki na ścianie :p

Np.: można poprosić Bombla, Nemetha czy kogokolwiek innego - by został sponsorem fotografii danego miesiąca.
Chcesz mieć zdjęcie? Bardzo proszę, weź udział w zabawie i wygraj :)

motylanoga
23-11-2008, 17:35
Może być "Pani X".
"Pani X" będzie patronem, sponsorem czy jak tam zwał fotografii grudnia. I to ona funduję nagrodę.
Ja np chciałbym mieć Twoje biedronki na ścianie :p

Np.: można poprosić Bombla, Nemetha czy kogokolwiek innego - by został sponsorem fotografii danego miesiąca.
Chcesz mieć zdjęcie? Bardzo proszę, weź udział w zabawie i wygraj :)

Ale jak chcesz to poproś. Dostaniesz nefy. A nie, sorry, dostaniesz jpga, wtedy nefów nie umiałam robić ;)

Eee... nieee... potem będzie "bo byłeś sponsorem marca i Ci woda sodowa do głowy uderzyła!". Poza tym sądzisz, że ludzie będą się tak pchali do 'sponsoringu'?

autograf
23-11-2008, 17:37
Z tymi biedronkami to oczywiście mały żarcik z mojej strony ;)

Co do sponsoringu - tak. Myślę, że tak. Pieprzony optymista ze mnie :)

Zbigniew
23-11-2008, 17:40
Jeżeli znajdziesz 6 osób, które zadeklarują się do pomocy (w sensie dadzą np. zdjęcie), to można startować. Jeżeli nie będziesz miał przyplanowane na pół roku do przodu, to raczej nie ma to sensu.

PS.: Pomysł z tym, że dostajesz czyjeś zdjęcie w papierze, jest fajny.

motylanoga
23-11-2008, 17:42
Zbigniew ma rację. Szukaj :)

Nemeth
23-11-2008, 17:47
(...)
Np.: można poprosić Bombla, Nemetha czy kogokolwiek innego - by został sponsorem fotografii danego miesiąca.
Chcesz mieć zdjęcie? Bardzo proszę, weź udział w zabawie i wygraj :)

Miło czuję się połechtany za to wyróżnienie :) ale to ja wolę być sponsorowany niż sponsorować innych (głównie z powodów ekonomicznych - wydruki min. 50cm na dobrym papierze tanie nie są :) ).
I chyba w takim poczuciu nie jestem odosobniony.

Pomysł z drukiem zdjęcia jest nawet fajny tylko przewidywany kosztorys - 10-15 zł razem z przesyłką całkowicie nierealistyczny. Chyba, że mówimy o zdjęciu max. do rozmiaru 15x21 cm. A to takie malutkie raczej jest...

Nie jest źle więc nie przekombinujcie.

stock
23-11-2008, 17:48
patron tez może zaproponować temat ;)
kto wygra - otrzyma nagrodę...
tak se myślę przynajmniej...

autograf
23-11-2008, 17:55
Okej. W związku z powyższym wypunktowałem poniżej pierwsze sześć działów (kolejność przypadkowa).
Podkreślam, że to projekt, ale mam nadzieję, że wypali :)

Uprzejmie proszę, aby w tym wątku wpisali się chętni "sponsorzy" z adnotacją w jakiej kategorii mogą udostępnić swoje zdjęcie - wrzucić do laba i wysłać zwycięzcy na własny koszt.

Z góry dziękuję.


1. Krajobraz
2. Architektura
3. Ludzie - portret
4. Ludzie - moda/glamour
5. Lotnictwo
6. Makro

wesol
23-11-2008, 17:59
zatem z powyższych możliwości to nr 2 z jakimkolwiek podziałem na kategorie aby więcej cyc z krową nie konkurował, a ponadto:

mnie takie coś zaświtało - nie tak dawno walczyliśmy z kalendarzem NKP - pojawiło się wiele komentarzy że gdyby babcia wąsy miała... ,że poziom nie ten czy jakieś takie umęczanie, że mogłem Ci ja swoje wysłać - zatem może 10 miesięcy - 10 szans na swoje zdjęcie w kalendarzu + bitwa na sam koniec, jako taki wielki finał aby spóźnialscy mogli też na koniec swoje zdjęcie z całego roku najlepsze w szranki postawić i 2 brakujące miesiące by się znalazły:)
edit: sponsorzy niepotrzebni bo jak do tej pory każdy autor zdjęcia zamieszczonego w kalendarzu jeden egzemplarz dostaje - więc tak jakby sponsor już jest :)

oczywiście jeśli jest to niedorzeczne co napisałem to w kosmos proszę...

motylanoga
23-11-2008, 18:07
oczywiście jeśli jest to niedorzeczne co napisałem to w kosmos proszę...

Bardzo niedorzeczne nie jest, ale pamiętaj, że na kalendarz zdjęcia wybierało zamknięte grono osób, a dopiero na koniec było głosowanie ogólnoforumowe. Chodziło o to, by zachować poziom tych prac. A z tego co pamiętam, to zdjęcie tygodnia (miesiąca) miały przeróżny poziom - czasem były to same perełki, czasem nie wiadomo było na co głosować, bo nawet jedna praca się nie wybijała... Nie ryzykowałabym klasy kalendarza zdając się tylko na zdjęcia miesiąca.

Ale oczywiście można spróbować to jakoś połączyć. Już za rok...

bombel
23-11-2008, 19:55
Pomysł z drukiem zdjęcia jest nawet fajny tylko przewidywany kosztorys - 10-15 zł razem z przesyłką całkowicie nierealistyczny. Chyba, że mówimy o zdjęciu max. do rozmiaru 15x21 cm. A to takie malutkie raczej jest...

Odbitka wielkości 30 x 45 centymetrów w bardzo przyzwoitej jakości kosztuje 7 złotych. Nie jest to druk, tylko odbitka na papierze fotograficznym - zdjęcie.Tak coś pamiętam z ostatniego mojego wywoływania. Możliwe, że nawet ta cena to nie 7, tylko 6 złotych (a dokładnie 5,90), ale nie pamiętam dokładnie. Jak chcecie, to się dowiem.

Razem z kopertą i znaczkiem pocztowym nie jest to koszt oszałamiający, dochodzi jak sądzę do jakichś 13, a niewykluczone że nawet 14 złotych. A jeśli się weźmie pod uwagę, że takie odbitki już w ogóle dają w kopercie, na którą wystarczy nakleić kartkę z adresem i zabezpieczyć całość dwoma kawałkami grubszej tektury - koszt może spaść do połowy.

Jeśli chodzi o pieniądze, nie sądzę, żeby w dzisiejszych czasach 15 złotych stanowiło ciężar nie do przeskoczenia, choć prawdą jest, że kryzys się zbliża, i pieniądze, nawet tak małe jak 15 złotych piechotą nie chodzą po ulicy.




Ja ze swojej strony zobowiązuję się do tego, że jeśli do takiego konkursu wreszcie dojdzie, zaś wybrany Sponsor z obojętne jakich powodów nie będzie mógł zrobić takiej odbitki o jakiej mówię - to ja pokryję koszt takiej odbitki i wysyłki, jeśli dostanę od Sponsora mailem elektroniczną formę pliku. Podam parametry (wymiary, rozdzielczości, formaty, cuda i inne), sam pójdę, sam zapłacę, sam odbiorę i sam wyślę. Nic za to nie chcę.

Autograf, nie martw się, szukaj sponsorów zdjęć! :)

Nemeth
23-11-2008, 20:02
Odbitka wielkości 30 x 45 centymetrów w bardzo przyzwoitej jakości kosztuje 7 złotych. Nie jest to druk, tylko odbitka na papierze fotograficznym - zdjęcie.Tak coś pamiętam z ostatniego mojego wywoływania. Możliwe, że nawet ta cena to nie 7, tylko 6 złotych (a dokładnie 5,90), ale nie pamiętam dokładnie. Jak chcecie, to się dowiem.
(...)

Na papierze min. 280g ?? Ja patrzę na mój lab i na wydruki z Epsona 9800.

bombel
23-11-2008, 20:03
Miało być bez oprawy, ram, antyram, cudów. To sobie odbiorca załatwi sam, jak mu się będzie podobać. Sama odbitka jest na grubym papierze, choć gramatury nie znam - czego się wstydzę, bo w interesie papierowym siedzę od lat. Ale to papier fotograficzny, inaczej się go czuje niż taką kredę, czy inne drukarskie.

Nie umiem podać gramatury takiego, ale się dowiem.

diZaster
23-11-2008, 20:05
a tak poza wszystkim, mozna by bylo dawac pod nickiem osobie ktora wygrala jakas tam bitwe podpisik 'winner' czy cos tam, tak jak ma tomiejsce na cyberfoto.
male g* a cieszy moim zdaniem.

pzdr
<sorki, nie chcialo mi sie zakladac nowego tematu>

bombel
23-11-2008, 20:10
mozna by bylo dawac pod nickiem osobie ktora wygrala jakas tam bitwe podpisik 'winner' czy cos tam, tak jak ma tomiejsce na cyberfoto.

To nie jest głupie (tylko żeby się nie okazało niemożliwe do przeprowadzenia przez administratorów technicznych :)). Wtedy Sponsor miałby Sponsora, Wygrany Winnera i może to rozruszałoby trochę interes.

autograf
23-11-2008, 20:38
Dzięki chłopaki za wsparcie!!
Ja mogę zasponsorować i wywołać każde zdjęcie, które pokazałem na forum, lub z mojego www.

No jeśli tylko ktoś zechce moje zdjęcie :)

autograf
23-11-2008, 21:16
Jeden dział mamy już załatwiony :) Dzięki Sailor!

1. Krajobraz
2. Architektura
3. Ludzie - portret
4. Ludzie - moda/glamour [Sailor]
5. Lotnictwo
6. Makro

bombel
23-11-2008, 22:34
Ja mam pomysł co zrobić, żeby sami sponsorzy się 'wyłonili', że tak powiem. Załóż wątek, przez tydzień zbieraj propozycje, potem załóż ankietę, niech forumowicze zagłosują i masz gotowy zestaw. :)

Ułatw sobie, niech się wiara wypowie - dostaniesz listę powiedzmy 50-ciu userów. No to jak już będziesz miał, zrób ankietę i znowu poczekaj z tydzień. Wyłoni się jakaś siódemka, i masz załatwioną sprawę szukania sponsora. Piszesz do takiego gościa z pierwszej siódemki (czy szóstki, czy ósemki, nieważne) PM, cytujesz powiedzenie vox populi vox dei - i masz załatwione.

Komputery chłopie - trzeba sobie życie ułatwiać! :)

autograf
23-11-2008, 23:14
Po co nowy wątek zakładać, tu można pisać :)

To wpisuję na listę kosmitę Bombla ;) Już widzę ten krakowski zakamar na mojej ścianie :mrgreen:

loki_p
23-11-2008, 23:18
Ja proponuję zaprzestać wszelakich działalności w związku z którymi potrzebne jest fotografowanie...
Może lepiej zrobić jakiś konkurs wiedzy o sprzęcie. Bardzo praktyczne była by kategoria "znam instrukcję obsługi własnego sprzętu".

jarek76
23-11-2008, 23:19
Jeżeli ktoś chciałby oglądać moje zdjęcia na swojej ścianie to bardzo chętnie przyłączę się do tej zabawy
Kategorie to oczywiście krajobraz i architektura. Zdjęcia oczywiście wszystkie z mojej stronki :)
http://www.j-stryjewski.wroclaw.pl/
Oczywiście najbardziej podoba mi się propozycja nr 2

autograf
23-11-2008, 23:27
Ja proponuję zaprzestać wszelakich działalności w związku z którymi potrzebne jest fotografowanie...
Może lepiej zrobić jakiś konkurs wiedzy o sprzęcie. Bardzo praktyczne była by kategoria "znam instrukcję obsługi własnego sprzętu".

Łoł!

Uważaj, bo Ciebie i Twoje gwiazdki również dopiszę do listy :)

Marta Baranowska
23-11-2008, 23:31
propozycja numer dwa, wydaje się być bardzo konkretna i podoba mi się:)

bombel
23-11-2008, 23:34
No i nie mówiłem? Propozycje będą, sponsorzy sami się zgłaszają - jakoś to pójdzie, nie bój nic. Jeszcze tylko we własnym podpisie napisz tak (mniej więcej): chcesz mieć za darmo na ścianie zdjęcie Sailora z odręcznym podpisem*? I daj link do tej strony. :)

Po drugie czuję się doprawdy zaszczycony pomysłem, że ktoś chciałby mieć moje zdjęcie na ścianie, ale niech jeszcze się jacyś chętni wypowiedzą może... W ilośc więcej niż 1. :) A swoją drogą, za starania jakie wnosisz w rozruszanie działu, mogę ufundować Specjalną Zupełnie Wstępną Nagrodę Dla Szanownego Organizatora w postaci tego obrazka zakamaru. Jeśli Ci się podoba, to tak na dobry początek.







*Celowo nie używam słowa autograf (mam nadzieję, że rozumiesz :)).

Onsajt
24-11-2008, 00:04
Z tym sponsorem to dobry pomysł-mobilizujący, sam chciałbym popróbować zdobyć zdjęcie bombla- wiem już nawet jakie.

piwkoo
24-11-2008, 00:58
...a ja bym chciał mieć na swojej ścianie np: tomajkowego ptaszora :D

Zbigniew
24-11-2008, 01:01
Dlatego proponuję jeszcze jedno rozszerzenie - niech sponsorem takiej fotografii może być nie tylko jej autor. Np. może ktoś ma ochotę zasponsorować zrobienie i przesyłkę zdjęcia, przy czym plik dostanie od kogoś innego (komu np. nie chce się bawić w wywoływanie i chodzenie na pocztę).

W ramach zachęty oferuję się samemu jako potencjalny wywoływacz i wysyłacz.

autograf
24-11-2008, 01:04
Dzięki Zbigniew!

Taką pomoc zadeklarowałeś Ty, Bombel. I ja w to wchodzę.

sea21
24-11-2008, 02:48
ja również mogłbym się zadeklarować jako wywoływacz bo póki co moja radosna twórczość cierpi na brak dobrych fot:)

autograf
28-11-2008, 01:54
Czekamy na kolejne propozycje.

:)

b202
08-12-2008, 22:18
pomysł 2
a tak w ogóle to jak będzie wyglądała fotografia podarowana zwycięzcy? wydrukowana? oprawiona?



*Nagroda* Odbitkę swojego zdjęcia (autorstwa „Pana X”), które wybierze sobie wygrany... Wygrany grudniowy może sobie znaleźć dowolne zdjęcie, jakie „Pan X” zaprezentował na forum i zażyczyć właśnie to wybrane przez siebie, na ładnym papierze, z autografem „Pana X”.


już znalazłem :)

puchbeary
09-12-2008, 15:39
Również za pomysłem Nr 2. Uważam że to dobre rozwiązanie. I motywacja będzie dodatkowa.

autograf
09-12-2008, 23:02
Dzięki za wsparcie!

Trochę wątek posprzątałem. Zedytowałem pierwszy post i zamieściłem tam wszystkie informację :)

sote
10-12-2008, 00:14
Zapowiada sie ciekawie, tylko szkoda ze poki co sailor jako jedyny sie zglosil do "sponsorow".
No ale moze jeszcze nie wszyscy wiedza o tej akcji.

jarek76
10-12-2008, 20:31
Zapowiada sie ciekawie, tylko szkoda ze poki co sailor jako jedyny sie zglosil do "sponsorow".
No ale moze jeszcze nie wszyscy wiedza o tej akcji.

Ja też się zgłosiłem i niekoniecznie muszę drukować swoje wypociny ;-)

b202
10-12-2008, 20:36
do kat. lotnictwo powinien zgłosić się hesja :)

autograf
11-12-2008, 18:04
do kat. lotnictwo powinien zgłosić się hesja :)

Albo Dyziek ;)

hesja
11-12-2008, 18:48
mozecie mnie wpisac do Lotnictwa :)
najlepiej jak ktos sie zajmie wydrukiem a ja zaplace za wszystko (czaaasss) hihi :)

Marta Baranowska
15-12-2008, 16:35
no dobra a gdzie kategoria zwierzeta?

b202
15-12-2008, 17:36
no dobra a gdzie kategoria zwierzeta?

Marta chce być sponsorem? :>

autograf
15-12-2008, 18:11
no dobra a gdzie kategoria zwierzeta?

Dołożyłem kategorię Przyroda - może być?


Marta chce być sponsorem? :>

No właśnie Marto. Chcesz być sponsorem, czy wziąć udział w zabawie? ;)

Marta Baranowska
15-12-2008, 19:59
ja raczej potrzebuje sponsora, raczej brać udział:)

pilon
17-12-2008, 17:41
(...)
W styczniu „Pan X” będzie Głównym Sponsorem, Patronem Honorowym i Tytularnym.
I będzie też Fundatorem Nagród, a nawet Wielkiej Nagrody Grand Prix imienia „Pana X”
I w grudniu „Pan X” ufunduje nagrodę:
*Nagroda* Odbitkę swojego zdjęcia (autorstwa „Pana X”), które wybierze sobie wygrany... Wygrany styczniowy może sobie znaleźć dowolne zdjęcie, jakie „Pan X” zaprezentował na forum i zażyczyć właśnie to wybrane przez siebie, na ładnym papierze, z autografem „Pana X”.
Tym sposobem wszyscy są zadowoleni: „Pan X” jest doceniony, wygrany styczniowy dostał zdjęcie autorstwa samego „Pana X” z autografem mistrza. Koszt razem z wysyłką (bez żadnych ram, oprawy, ani nic) - jakieś 20-30 złotych. (...)

ja to autentycznie od 25 minut próbuję zrozumieć, tzn. treść i sens, i, wybaczcie, ale nie mogę :D może to wina nocek w robocie, no ale totalnie nie rozumiem o co kaman ;)

b202
17-12-2008, 17:50
ja zrozumiałem za pierwszym razem, więc rzeczywiście te nocki chyba wpłynęły na Ciebie :)

pilon
18-12-2008, 08:34
okej, powiedzmy że nie łapałem mniej gramatycznych i składniowych fragmentów ;) teraz po wyspaniu w miarę gra ;) jednak całość mnie nie przekonuje jakoś...

autograf
05-01-2009, 19:14
No to jak?

Ruszamy z tym? :D