PDA

Zobacz pełną wersję : Oni pamiętają, a my?



ANMI65
22-11-2008, 22:44
Zdjęcie zrobione w katedrze w środkowej Anglii jest bez żadnej obróbki i mam pytanie co mogę z nim zrobić bo szczerze nie mam zielonego pojęcia i proszę o jakąś konstruktywną opinię. Pozdrawiam


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img179.imageshack.us/img179/6976/dsc0459pq4.jpg)

stock
22-11-2008, 22:45
zrobić nowe jeśli masz taka możliwość. I nie obcinać skrzydeł

ANMI65
22-11-2008, 22:49
mogę zrobić nowe, ale poza obciętymi skrzydłami jakiego błędu mam unikać?

lechupe
22-11-2008, 22:54
mogę zrobić nowe, ale poza obciętymi skrzydłami jakiego błędu mam unikać?

Unikaj błędu japońskiego.

Po zrobieniu zdjęcia, zastanów sie, czy podobne mógłby zrobic statystyczny japończyk-emeryt na wycieczce objazdowej: Europa w 3 dni...
Jezeli tak, to zdjęcie wyrzuć i zrób takie, którego ten japończyk za chiny by nie zrobił :-)

ANMI65
22-11-2008, 22:56
ok ;) spoko

Endryou
22-11-2008, 22:56
Przede wszystkim brakuje ostrości. Z exifa wynika że miałeś ustawiony manualny focus. Podniósłbym iso aby maksymalnie wykorzystać światło zastane i tym samym skrócił czas migawki. To tyle na szybko.

Pzdr

stock
22-11-2008, 22:58
jak masz czas to połaź wokół tematu, wyczekaj odpowiednie światełko i strzelaj fotę. A obróbka ? To wizja autora. Niestety nie wiemy jaką masz wizję.

ANMI65
22-11-2008, 23:14
z tym światełkiem będzie chyba kłopot :), bo to katedra i światła wpada tyle ile wpada i chyba trudno mi będzie wyczekać na odpowiedni moment, ale będę próbował, przecież na błędach człowiek się uczy ;)

autograf
23-11-2008, 02:08
To ja na koniec dodam, że to nie jest prawda :)


jest bez żadnej obróbki

Bonthyc
23-11-2008, 02:16
z tym światełkiem będzie chyba kłopot :), bo to katedra i światła wpada tyle ile wpada i chyba trudno mi będzie wyczekać na odpowiedni moment, ale będę próbował, przecież na błędach człowiek się uczy ;)

Zainwestuj w statyw ;)

ANMI65
24-11-2008, 00:43
To ja na koniec dodam, że to nie jest prawda :)

a dlaczego miałbym kłamać ?, zdjęcie jest bez żadnej obróbki :???: i po czym wnosisz że jest inaczej ?

ANMI65
24-11-2008, 00:45
Zainwestuj w statyw ;)

właśnie czekam za dostawą, może jutro już bedę miał :)

elix
24-11-2008, 16:51
To ja na koniec dodam, że to nie jest prawda :)

Prowokujesz drogi Dominiku :)


a dlaczego miałbym kłamać ?, zdjęcie jest bez żadnej obróbki :???: i po czym wnosisz że jest inaczej ?

Powinieneś napisać "zdjęcie jest z obróbką wykonaną przez oprogramowanie aparatu" wtedy byłoby zgodnie z prawdą ;)

ANMI65
24-11-2008, 19:33
Prowokujesz drogi Dominiku :)



Powinieneś napisać "zdjęcie jest z obróbką wykonaną przez oprogramowanie aparatu" wtedy byłoby zgodnie z prawdą ;)

hm nawet nie jest obrabiane przez oprogramowanie aparatu, skąd takie przypuszczenia? nie mam zielonego pojęcia :???:

pozdrawiam ANDRZEJ :)

elix
25-11-2008, 13:19
ANMI65 - To co miał na myśli autograf i do czego ja się ustosunkowałem wynika z popularnego na forum "obróbkowego konfliktu" (który jest tak stary jak cyfrowa fotografia), a sprowadza się do tego, że uzyskany w aparacie plik JPG jest wynikiem przetworzenia (obróbki) danych zarejestrowanych przez matrycę aparatu, a tego przetworzenia dokonuje oprogramowanie aparatu. Tak więc jedni twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak zdjęcie bez obróbki - kwestia tylko czy jesteśmy świadomi tej zachodzącej obróbki (i ja się zaliczam do tej grupy - podobnie jak autograf), inni z kolei twierdzą, że obróbka wykonana przez aparat bez ich świadomości to nie jest obróbka.

Mam nadzieję, że to trochę rozjaśnia powyższe posty. :) Jak odnajdę wątki z kłótniami na ten temat to Ci tu jeszcze podkleję.

ANMI65
25-11-2008, 21:42
ok :) dzięki, a ja już zacząłem się irytować, bo przecież żadnej obróbki nie robiłem :) po prostu uczę się i nawet sobie książki zamówiłem :-D

pozdro