PDA

Zobacz pełną wersję : Rękawiczki Lowepro - używa ktoś?



Marcin T
22-11-2008, 12:29
Witam.

Czy ktoś z forumowiczów używa(ł) tego wynalazku http://lowerpro.pl/images/Lowepro_Photo_Gloves_L.jpg ?
Pomijając gumowe cypelki to czy materiał jest jakiś "specjalny" czy to poprostu rękawiczki z targu za 5zł z logo firmowym?

Tekla
22-11-2008, 13:16
Widziałem je w sklepie.Szału nie ma.Zwykłe rękawiczki z logo.Myślę że z ceną przesadzili. Ja osobiście używam na chłodniejszych plenerkach rękawic roboczych IRWINA. Wygodne, dobry chwyt i można dość precyzyjnie operować przyciskami, gałkami i innymi bajerami.
Oto one:
http://www.irwin.com/irwin/consumer/jhtml/detail.jhtml;jsessionid=YZ3JH2Q3KON3GCQIUB2CIIQKBC QGIJCK?prodId=IrwinProd100559

hallucinogen
22-11-2008, 13:20
to jest specjalny material, spider-man ma z tego samego materialu uszyty kostium, jest odporny na ogien, kwas, ekstremalne temperatury i gwarantuje niezapomniane doznania...

Tekla
22-11-2008, 13:23
i poprawia balans bieli i ostrość fotek :P

Marcin T
22-11-2008, 13:29
Tekla, dzięki.

MarS
22-11-2008, 14:57
Ja mam i jak trzeba używam, niestety nie jest to materiał typu "Spiderman" ale nie jest to tez chińszczyzna z bazaru za 5 zł, nie są one tez na jakieś super duże mrozy bo są stosunkowo cienkie, wiec jak ktoś chce np w mroźna zime iść na cały dzień w góry to dobrze aby miał dodatkowe ciepłe rękawiczki a te używał tylko do focenia, przez to ze są cienkie nie ma jakiegokolwiek dyskomfrortu podczas focenia bo są bardzo wygodne

nowart
22-11-2008, 15:35
Ciekawe kiedy gacie zrobią... :lol:
A tak swoją drogą to w pierwszym lepszym markecie dostaniecie takie nakrapiane rękawiczki za jakieś 2.5zł...

niezarejestrowany
22-11-2008, 20:46
Ja osobiście używam na chłodniejszych plenerkach rękawic roboczych IRWINA. Wygodne, dobry chwyt i można dość precyzyjnie operować przyciskami, gałkami i innymi bajerami.
Oto one:
http://www.irwin.com/irwin/consumer/jhtml/detail.jhtml;jsessionid=YZ3JH2Q3KON3GCQIUB2CIIQKBC QGIJCK?prodId=IrwinProd100559

zna ktos moze tansza wersje podobnych rekawiczek?

pX
22-11-2008, 20:54
Ciekawe kiedy gacie zrobią... :lol:
Już dawno robią.

A tak swoją drogą to w pierwszym lepszym markecie dostaniecie takie nakrapiane rękawiczki za jakieś 2.5zł...
Za 2.5 zł dostaniesz szmaty.
Mam takie rękawiczki - dołączone były do plecaka. Czasem jak jest zimnawo o poranku to się przydają.

124miko
23-11-2008, 17:21
Ja sam od miesiąca (ostatnio w Krakowie było naprawdę chłodno) używam rękawiczek z b. cienkiej skóry, które kupiłem nota bene w Chinach. Sprzedawca zapytany o to z jakiego zwierzęcia pochodzi skóra wykonał figurę i wydał z siebie dźwięk, który nie naprowadził mnie - niestety - na żaden trop.
Koszt ok. 12,00 PLN (cena przelotu nie wliczona).

grudzinsky
24-11-2008, 14:00
takie rękaiwczki to od razu można sobie odpuścić :)
jeśli już szukać czegoś to najlepiej wybrać się do sklepu górskiego, chociaż to nie będzie takie łatwe ;) ja przerobiłem wszystkie sklepy w Poznaniu i kilka w Krakowie zanim znalazłem to czego szukałem :) fakt na mróz -10 nie bardzo się nadają, ale za to na chłodne dni jak najbardziej...zwłaszcza, że są na windstopper'ze :)

Piotrek Charchuła
25-11-2008, 22:22
Niektórzy tu sie nie znaja. Jezeli nie wychodzą wam dobre zdjęcia to po prostu jest to wina rękawiczek. Ja np mam takie specjalne, sa bardzo drogie ale dają +3 do mocy i +6 do szybkości.

grudzinsky
27-11-2008, 11:39
Nie którzy tu sie nie znaja. Jezeli nie wychodzą wam dobre zdjęcia to po prostu jest to wina rękawiczek. Ja np mam takie specjalne, sa bardzo drogie ale dają +3 do mocy i +6 do szybkości.

jakoś tak z Diablo mi się to skojarzyło :D

rabijki
27-11-2008, 11:50
nie... ale znam lepsze i drozsze
saleva z windstopera z odpinana czescia zaslaniajaca palce
olo

pukas
27-11-2008, 11:59
heh a ja kupilem w H&M zwykłe rekawiczku bez palców i zasłonką na palce - sa ciepłe no i jak nie robie fotek to trzymam łapy wkieszeniach - a jak wyciagam aparat o troche paluchy marzna ale bez przesady - zrobie fotke i łapy do kieszeni

mam tez w tych rekwiczkach metke co daje +10 acid, frozen resistance - 10 fire demage
niestety tylko do prania ręcznego

ekonet
27-11-2008, 12:08
Niektórzy tu sie nie znaja. Jezeli nie wychodzą wam dobre zdjęcia to po prostu jest to wina rękawiczek. Ja np mam takie specjalne, sa bardzo drogie ale dają +3 do mocy i +6 do szybkości.
A do charyzmy ile dodają? ;)

mswilk
27-11-2008, 12:21
A do charyzmy ile dodają? ;)


eee tam charyzma..., ale jak podnoszą libido !

pukas
27-11-2008, 14:44
heh a ja kupilem w H&M zwykłe rekawiczku bez palców i zasłonką na palce - sa ciepłe no i jak nie robie fotek to trzymam łapy wkieszeniach - a jak wyciagam aparat o troche paluchy marzna ale bez przesady - zrobie fotke i łapy do kieszeni

mam tez w tych rekwiczkach metke co daje +10 acid, frozen resistance - 10 fire demage
niestety tylko do prania ręcznego

aaaj i zapomnialem o najwazniejszym - dodają jednego skilla - dłubanie w nosie na mrozie BEZ zdejmowania rekawiczki. Skill sie przydaje - nieraz wyjąłem nim dużego BOSSa

pyetya
27-11-2008, 14:57
ja czekam na wersję z VR, przydadzą się po plenerach i spotkaniach organizacyjnych

vasco5
27-11-2008, 15:13
a ja polecić mogę rękawiczki myśliwskie...
mają możliwość odsłonięcia palców i dzięki temu działanie przyciskami i pokrętłami aparatu...

tomekudla
27-11-2008, 15:28
Ja używam rękawiczek kolarskich, dają +2 do stabilności aparatu w dłoniach;) i mają odsłonięte końcówki palców dzięki czemu spokojnie wszystkim operuję. Te z linka bym sobie odpuścił.

Spinner
27-11-2008, 17:59
Heh, to ja polecam neoprenowe rekawiczki wedkarskie, np:

http://allegro.pl/item492741624_rekawice_neoprenowe_jaxon_xl_neopren .html

to tylko przyklad (osobiscie mam inne i czarne - chodzilo mi tylko o pokazanie mozliwosci "wyciagania" paluchow na zewnatrz) ...

http://www.sklepmikado.pl/?module=Katalog&func=katalogview&katid=758

Wybrac nalezy takie aby wewnetrzna strona byla imho jak najciensza (a sa rozne rodzaje - do roznych metod polowu) - pozwoli to na dobry chwyt i swobode krecenia pokretlami a z zewnatrz to juz do woli - neopren fajnie chroni przed deszczem i wiatrem...

Pzdr
Spinner

pX
27-11-2008, 18:57
Skoro wszyscy tak polecają, to ja też polecę.
Może takie (http://image.ceneo.pl/data/products/1228841/product.jpg)?
Wydają się być idealne, szczególnie przy fotografii makro (jak komara trzeba uchwycić).

Ksiazkiewicz
27-11-2008, 20:30
osobiście używam właśnie takich rękawic technicznych, nakrapianych za 2zł i podczas ostatniej wyprawy zimowej w bieszczady dawały radę.

arachiusz
06-12-2008, 14:10
myślę że takie powinny być bardzo poręczne http://boardstore.pl/product-pol-1155127535-Rekawice-POW-Photog-Liner-W08-szare.html

pawq
16-12-2008, 21:27
rękawiczki ekstra na dobry lans w chłodne dni.. logo prezentuje się ekstra!

a na poważnie to spoko, ale niestety tylko na chłodne dni... zima odpada.. nie chronią przed wiatrem.

Adam Rimbaud
16-12-2008, 21:56
Tak jak 124miko uzywam zwyklych skorzanych rekawiczek z cienkiej skory idelaie sie spisuja, na metce napisane za owcza skora :\

Mateoosh
16-12-2008, 22:49
ja mam takie rekawiczki , dostałem na urodziny. sadze ze fajna opcja , wydaja sie wytrzymale i dobre jakosciowo powiem wam za 3 lata dokladniej co o nich sadze jezeli chodzi o jakos.

Ghostface
17-12-2008, 12:09
Spinner, mówisz, że dobre te neoprenowe ? Mi by się coś przydało bo nawet na hokeju marznę w łapy tragicznie... o plenerze nie wspomnę. Co myślisz o tych z linka zielonych nadałyby się ? bo cena chyba dość dobra :]

danp
17-12-2008, 13:03
Ja używam rękawiczek Kanfor Furio, całkiem ciepłe i da się w nich bez problemu przyciskami operować.

kaczor-d3
14-09-2009, 11:55
ja polecam bardzo fajne i praktyczne rekawiczki Pow (http://www.evogear.com/reviews/pwr/product-reviews/accessories/gloves/POW/Pho-Tog-Filmer-Specific-Gloves/p/13681-POW-Pho-Tog-Filmer-Specific-Gloves.html ), uzywam ich jako rekawic snowboardowych a jezeli trzeba odslaniam palce i idealnie nadaja sie do robienia zdjec.

fuzens
16-11-2009, 23:42
Ja polecam rękawiczki Kenai. Ciepłe, tanie, można odsłonić dwa najważniejsze paluszki a od spodu gumowane więc aparat się nie wyślizgnie.
Ja zamówiłem je w USA ale koszt przesyłki niewielki, szły może tydzień.


Sklep Fishwest (http://www.fishwest.net/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=GG47710GY&Store_Code=flyshop&search=glacier&offset=&filter_cat=&PowerSearch_Begin_Only=&sort=&range_low=&range_high=)

Zorki
17-11-2009, 11:15
Ja sam od miesiąca (ostatnio w Krakowie było naprawdę chłodno) używam rękawiczek z b. cienkiej skóry, które kupiłem nota bene w Chinach. Sprzedawca zapytany o to z jakiego zwierzęcia pochodzi skóra wykonał figurę i wydał z siebie dźwięk, który nie naprowadził mnie - niestety - na żaden trop.
Koszt ok. 12,00 PLN (cena przelotu nie wliczona).

Bardzo podobne rękawiczki dostaniesz w hurtowni z artykułami BHP. Zwykłe (bawełniane) kosztują 2-3 zł. W lepszej hurtowni powinni mieć jeszcze jakieś wersje z ociepleniem, czy włóknami kewlarowymi.

Salleh
20-11-2009, 12:05
osobiscie polecam te rekawice: http://www.allegro.pl/item808948552_rekawice_behr_gruby_neopren_m_sprawd zone.html

mswilk
20-11-2009, 12:21
ja polecam bardzo fajne i praktyczne rekawiczki Pow (http://www.evogear.com/reviews/pwr/product-reviews/accessories/gloves/POW/Pho-Tog-Filmer-Specific-Gloves/p/13681-POW-Pho-Tog-Filmer-Specific-Gloves.html ), uzywam ich jako rekawic snowboardowych a jezeli trzeba odslaniam palce i idealnie nadaja sie do robienia zdjec.

Ale w Polsce raczej niedostępne...

kichu
20-11-2009, 12:30
a ja polecam sie rozejrzec za jakimis dobrej klasy zimowymi rekawiczkami do gry w golfa, np. cos takiego

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390022455702

generalnie w tym sporcie rekawiczka ma byc "druga skora", wiec rekawiczki tego typu - jesli dobierze sie
odpowiednio rozmiar - idealnie przylegaja do dloni, maja bardzo dobry grip, nie stanowi w nich problemem
operowanie przyciskami, przelacznikami itp. itd.

mam uzywam polecam :) choc w golfa nie gram :)

admin
20-11-2009, 14:36
Ja jestem wierny tym z lowepro. Wlasnie zakupilem nowa pare, bo wydawalo mi sie ze poprzednia zgubilem ;) Teraz mam dwie. Sa super. Sprawdzily sie w wielu sytuacjach, nawet podczas jazdy motocyklem ;) Moglyby byc troche tansze (108 zlociszow z wysylka). Te do golfa sa duzo tansze ale nie miam ich w reku wiec sie nie wpypowiem.

elanek
22-11-2009, 00:50
całkiem niezłe widziałem dziś w Castoramie za 19,90

ekonet
22-11-2009, 00:55
całkiem niezłe widziałem dziś w Castoramie za 19,90
Te czerwono-czarne? Same małe rozmiary.

zdyboo
22-11-2009, 11:04
Te czerwono-czarne? Same małe rozmiary.

I innych chyba nie będzie, bo to rękawice robocze i są robione w jednym słusznym rozmiarze. Ja się do nich przymierzałem już kilka razy, bardziej z myślą o wykorzystaniu na rower, ale rozmiarowo ani razu nie trafiłem na takie, które by pasowały na moje długie palce.
Koniec końców, fuksem kupiłem ostatnią parę w Decathlonie, za 10 PLN i mam spokój na jakiś czas.

wuel
22-11-2009, 16:10
Kupiłem niedawno rękawiczki Kanfor Furio: http://www.kanfor.pl/shop/?menu=m4&m=showprod&id=165&lang=pl&shop=1. Na Allegro też są.
Szczerze polecam. Są świetne. Nadruk na nich jest z takiej kleistej gumy i aparat trzyma się w nich bardzo pewnie. Nie ma problemu obsługą aparatu.
Te rękawiczki są bez żadnej membrany, tylko sam elastyczny polar, więc w bardzo wietrzny zimowy dzień może być w nich chłodno.

Ledera
10-12-2009, 12:02
Ostatnio nabyłam rękawiczki http://www.decathlon.com.pl/PL/sibir-100-faktura-antypo-lizg-51155695/
Dosyć dobrze operuje się aparatem, sympatyczne wełniaczki. Wiadomo, że na -30 się nie bardzo nadają, ale ja przy takich temperaturach wole pić grzańca w domu :D

Radzias
23-12-2009, 16:55
Lowepro są bardzo dobre sam używam... a raczej używałem bo wyszły sobie podczas ostatniego pleneru i jakoś dziwnym trafem znalazły się na dłoniach mojej ukochanej - i że niby w plecaku bezpiecznie ;p To co wykombinowała następnego dnia to dopiero patent ! Okazało się, że jednak trochę jej za chłodno to co zrobiła ? Znalazła takie mini plastikowe woreczki rozgrzewające 5x5 cm i wsadza je teraz do środka... kobieta potrafi... ;) Ale muszę przyznać, że działa !

Paweł M
30-12-2009, 00:24
ja osobiście korzystam z rękawiczek firmy Kanfor model Furio:

są cienkie, mają gumowaną wewnętrzną powłokę. Bardzo dobrze trzyma się zarówno aparat jak i kierownice w samochodzie. Są ciepłe. Kupiłem na allegro za 69 zł



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kanfor.pl/gfx/wyroby/furio.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kanfor.pl/gfx/wyroby_big/furio.jpg)

wilkacy
30-12-2009, 13:29
To możę jeszcze kogoś z Was zainteresować taka pozycja jak wojskowe rękawice Nomex'owe dla pilotów / kierowców. Do nabycia niedrogo na znanym serwisie aukcyjnym. Różne armie świata używają różnych zestawień kolorystycznych, a na rynek cywilny to już zupełny przekrój barw i tonacji (oczywiście w zakresie kolorów 'wojskowych').

Wewnątrz dłoni jest delikatna skóra, materiał zewnętrzny to cienki Nomex. Nie jest to oczywiście demon ciepła, ale ciężko znaleźć cokolwiek co równie dobrze pozwala obsługiwać np telefon komórkowy pisząc smsy. Ci bardziej wyszkoleni żołnierze używają ich jako rękawic ogólnego przeznaczenia. Sam zużyłem ze 3 pary, mogą wyglądać obciachowo (zwłaszcza 'w cywilu') ale świetnie się sprawdzają.

link (http://images.google.pl/images?q=nomex%20flight%20gloves&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=pl&tab=wi)

Pozdrawiam,
wilku

mx_jedi
04-01-2010, 19:05
Ja używam (tak jak kilka poprzednich osób) rękawic myśliwskich. Kiedyś miałem z samego polaru - miały klapke na wszystkie palce, ale jak się ją zdjęło to było zbyt zimno. Drugie są zarąbiste - mają po wewnętrznej stronie powierzchnię "gumowatą", palce są osłonięte do połowy, a dodatkowo jest klapka na cztery palce i oddzielna na kciuk. W sumie nie były drogie i świetnie się sprawdzają :D

MikeS
18-02-2010, 14:48
Zastanawiają mnie rękawice wskazane przez kolegów wuel oraz Swoop. Na zdjęciach wyglądają na stosunkowo cienkie i o to chodzi, ale czy ochronią w miarę skutecznie przed mrozem -20*C ?
Nie chodzi o to by było w nich bardzo ciepło przy takich temperaturach, ale żeby raczej nie było bardzo zimno po 10 minutach.
Ewentualnie może ktoś poleci inne tego typu ;)

tomek20stencel5
18-02-2010, 15:03
Ja używam rękawic "wędkarskich". Używam ich zarówno na rybach na lodzie jak i focąc. Mają zdejmowane trzy palce, są neoprenowe i ciepłe. Nie ma żadnego problemu z obsługą aparatu. Dałem za nie 40zł.

MikeS
18-02-2010, 15:22
Edytowałem posta w ostatniej chwili i nie zdążyłem :/

Zdjęcie na samym dole aukcji pokazuje jak cienkie są te rękawiczki, mam więc wrażenie że -30*C w opisie na stronie producenta jest mocno przesadzone :/
http://www.allegro.pl/item917816695_nowosc_kanfor_furio_rekawice_polarte c_stretch.html

Strona producenta:
http://www.kanfor.pl/shop/?menu=m4&m=showprod&id=165&lang=pl&shop=1#

PiterM
19-02-2010, 13:01
Ja polecam dobrze dopasowane miękkie HATCHe, np. to: http://www.hatch-corp.com/detail.aspx?pid=EM007

Sprawdza sie doskonale!

Paweł M
22-02-2010, 00:04
Zastanawiają mnie rękawice wskazane przez kolegów wuel oraz Swoop. Na zdjęciach wyglądają na stosunkowo cienkie i o to chodzi, ale czy ochronią w miarę skutecznie przed mrozem -20*C ?
Nie chodzi o to by było w nich bardzo ciepło przy takich temperaturach, ale żeby raczej nie było bardzo zimno po 10 minutach.
Ewentualnie może ktoś poleci inne tego typu ;)

szczerze powiem, że przy -20C nie robiłem zdjęć, ale -14 C dawały radę. fakt są cienkie, ale nieźle chronią i jestem pozytywnie zaskoczony ich skutecznością. Oczywiście nie ma się co nastawiać na "ciepłotę" rękawic narciarskich