PDA

Zobacz pełną wersję : statyw do 100zł



ROH
20-11-2008, 22:26
statyw do 100zł
czy w ogóle da się czegoś takiego używać?

http://www.allegro.pl/item480670363_f_statyw_prof_199cm_futeral_gratis_p romo_tr58.html

podpiąć taki pod D80 SB 800 i N 18-135, N 50? nie bede zbyt często z niego korzystał a budżet dość skąpy
a może coś takiego :
http://www.allegro.pl/item486332301_statyw_profesjonalny170cm_3d_gwar_24 m_998a_3miasto.html ?

wilk325
20-11-2008, 22:34
statyw do 100zł
czy wogóle da się czegoś takiego urzywać?

http://www.allegro.pl/item480670363_f_statyw_prof_199cm_futeral_gratis_p romo_tr58.html

podpiąć taki pod D80 SB 800 i N 18-135, N 50? nie bede zbyt często z niego korzystał a budżet dość skąpy
a morze coś takiego :
http://www.allegro.pl/item486332301_statyw_profesjonalny170cm_3d_gwar_24 m_998a_3miasto.html ?

Stabilne to to nie będzie, jak bym już miał wybierać to pierwszy:http://www.allegro.pl/item480670363_f_statyw_prof_199cm_futeral_gratis_p romo_tr58.html wygląda stabilniej i lepiej, chociaż ta głowica to taka zabawka. Z opisu wynika że na tym ponoć można 22kg postawić-nie sprawdzałbym, ale 78PLN to chyba jest on wart. Jak nie masz kasy, to może być chwilowe jakieś dla ciebie rozwiązanie, ale na pewno nie na dłuższą metę.
Jeżeli go kupisz, to koniecznie rozkładaj szerzej nogi ( oczywiście mowa o statywie ) i wieszaj na haku dodatkowe obciążenie celem stabilizacji.

moonrage
20-11-2008, 22:40
do 100zł to lepiej się w to nie pchać bo to inwestycja na krótką metę, lepiej uzbieraj więcej i kup coś dobrego a nie badziewie, na prawdę, po co wywalać pieniądze w błoto...

mini21
20-11-2008, 22:42
To lepiej weź 3 kije od szczotek, zlep je taśmą i będziesz miał to samo co ten statyw.

wasilewk
20-11-2008, 22:50
do 100zł to lepiej się w to nie pchać bo to inwestycja na krótką metę, lepiej uzbieraj więcej i kup coś dobrego a nie badziewie, na prawdę, po co wywalać pieniądze w błoto...

Święte słowa !

Piszę na swoim przykładzie: kupiłem jakiś używany statyw za 50 zł (jakiś francuski) i męczyłem się przez pół roku. Ani toto wygodne w użyciu, ani stabilne, a trzeszczenie plastiku w głowicy denerwowało, że hej !
Teraz mam frotkę i jest malina ! Nic już więcej nie potrzeba.

Pzdr.

Rycerz
20-11-2008, 23:30
lepszy będzie worek z grochem mówię powaznie

shaolin
21-11-2008, 00:57
Do 100zl to bym nawet nie odpalal googli/otwieral katalogu/wychodzil do sklepu ;) Za tyle to mozna sobie kupic pokrowiec na statyw, ale nie sam statyw ;)

Najtaniej ok - Goldphoto/Benro [pelno watkow na forum], drozej i lepiej - Manfrotto/Velbon, najlepiej i najdrozej - Gitzo.

Nie ma co sie bawic w polsrodki bo statyw to jedna z wielu rzeczy, na ktorych mozna bardzo latwo utopic kase i byc w ultrapupie. Lepiej kupic raz, a dobrze.

mateo912
23-11-2008, 00:42
Do 100zl to bym nawet nie odpalal googli/otwieral katalogu/wychodzil do sklepu ;) Za tyle to mozna sobie kupic pokrowiec na statyw, ale nie sam statyw ;)

Najtaniej ok - Goldphoto/Benro [pelno watkow na forum], drozej i lepiej - Manfrotto/Velbon, najlepiej i najdrozej - Gitzo.

Nie ma co sie bawic w polsrodki bo statyw to jedna z wielu rzeczy, na ktorych mozna bardzo latwo utopic kase i byc w ultrapupie. Lepiej kupic raz, a dobrze.

Shaolin no niestety muszę się z Tobą zgodzić :) a jeszcze nie tak dawno(miesiąc, 2 temu) sam założyłem podobny wątek i uparcie stałem przy swoim że 100 zł na statyw jest kwotą wystarczającą:)
Ale życie zweryfikowało moje poglądy:D
ROH moja rada jest taka- Jeśli statywu będziesz używał naprawdę od święta to kup jakiś tani za 30-40 na allegro ew jakiś używany z gatunku do 100zł. Lecz jeśli będziesz go częściej używał(a będziesz:D, bo skoro już jest :))to kup coś droższego i lepszego.
pozdrawiam
Mateusz

ROH
25-11-2008, 05:19
dzięki panowie
no może i faktycznie lepiej zainwestować w cos lepszego niż rozbić sprzęt za pare tys.
a gdybym tak poprosił jeszcze raz o pomoc w wyborze coś najbardziej optymalnego pomiędzy jakością a ceną ,
ma może ktos jakiś niezbyt drogi statyw z którego jest zadowolony? a nie chciał bym wydawac astronomicznej kwoty.
mam co prawda w planach zrobienie domowego studio choć to zapewne bedzie manufaktyra a nie studio

nie mam stałego łącza z siecia więc odpisuje dopiero teraz

Rajek
25-11-2008, 08:41
dzięki panowie
no może i faktycznie lepiej zainwestować w cos lepszego niż rozbić sprzęt za pare tys.
a gdybym tak poprosił jeszcze raz o pomoc w wyborze coś najbardziej optymalnego pomiędzy jakością a ceną ,
ma może ktos jakiś niezbyt drogi statyw z którego jest zadowolony? a nie chciał bym wydawac astronomicznej kwoty.
mam co prawda w planach zrobienie domowego studio choć to zapewne bedzie manufaktyra a nie studio

nie mam stałego łącza z siecia więc odpisuje dopiero teraz

mam goldphoto. Bardzo dobry stosunek jakość/cena. Tasiemcowy Wątek na ten temat jest na forum.

FajaR
25-11-2008, 11:10
http://nikon.org.pl/showthread.php?t=54836