Zobacz pełną wersję : Folia ochronna na wyświetlacz D60
Witam
Mam takie pytanko do Was. Jako że lustrzanka nie należy do taniego sprzętu, pragnę maksymalnie zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami. W związku z tym zastanawiam się czy warto jest zainwestować te pare złociszy na folię ochronną na ekranik LCD. Jeżeli tak, to jaką wybrać? Z klejem (np. taką (http://allegro.pl/item483150451_folia_ochronna_vikuiti_armr200_do_ni kon_d60_od_3m.html)) czy bez (np. taką (http://allegro.pl/item467829570_2_x_folia_ochronna_do_nikon_d60_poli weglan.html))? A może zainwestować w coś zupełnie innego? ;) Z góry dziękuję za odpowiedź.
Gdy kupiłem cyfraka, drogiego jak dla mnie, przez kwartał szukałem dobrej folii. Żadnej nie kupiłem. Teraz, po ponad 2 i pół roku, nie żałuję... rysę może mam jedną (piszę asekuracyjnie :D), a jeśli jest to mam ją w ... głębokim poważaniu :)
Odnosnie tych folii sa rozne opinie.
Chyba tyle samo osob jest zadowolonych co tych co na nie psiocza.
Mojemu D50 niedlugo stuknie 2 latka i przez ten czas nie dorobil sie ani jednej rysy na wyswietlaczu.
moonrage
19-11-2008, 20:00
powiem Ci, że jak miałem D60 to od razu kupiłem folię aby nie niszczył się wyświetlacz, wybrałem bez klejową, którą "nakleja" się wodą. Bardzo dobry efekt! Nie odkleja się, jest elastyczna, co za tym idzie jak chcesz odkleić (tylko po co) to odklejasz, łatwo się czyści, brud się nie czepia. Kupiona oczywiście na alledrogo, tanio :)
Blasius.G
20-11-2008, 15:51
Mialem na ekranie w Sony H9 i ciezko bylo zeby sie nie zadarla na rogu choc te rozki nawet przycinalem. Nie orientuje sie, czy do do D60 nie ma tych plastikowych nakladek na ekran bo to jest lepsze rozwiazanie.
moonrage
20-11-2008, 16:17
są też szybki do naklejania ale raczej drogie w porównaniu do folii. Mnie się nic nie zdzierało więc może źle użytkowałeś aparat
W D40 mam 6 m-cy,w kompakcie dwa lata /raz poprawiałem/ Na Allegro za grosze bez kleju z tej firmyhttp://www.folie-forsale.pl/Z klejem to ryzyko, że możesz odkleić cały wyświetlacz jak będziesz chciał ją zdjąć.Warunek, to staranne przyklejenie by nic nie wystawało poza wyświetlacz i nie zaczepiało o ubranie czy torbę i będzie trzymać.Zawsze można ponownie przykleić.Tylko uważaj by nie zalać aparatu wodą.U mnie sprawdza się bardzo dobrze.
Wojteksw
20-11-2008, 19:32
Bardziej praktyczne i funkcjonalne są osłony ze szkła hartowanego, dostępne są dla wszystkich modeli, ja kupiłem taką http://allegro.pl/item487737682_ggs_oslona_lcd_nikon_d300_szkl_hart_ dedykowana.html i jestem zadowolony
również polecam te ze szkła, miałem taką na wodę, taką z klejem, a w końcu ze szkła ta jest najlepsza tzn. najlepiej przez nią widać i estetyka rozwiązania tak nie poraża jak przy folii :).
tylko szklaną hartowaną, ja nie widzę lepszej ochrony i widoczności.
moonrage
20-11-2008, 22:48
no to chyba "wuntek" do zamknięcia
Blasius.G
22-11-2008, 19:40
są też szybki do naklejania ale raczej drogie w porównaniu do folii. Mnie się nic nie zdzierało więc może źle użytkowałeś aparat
Tak. Wloklem soniacza po betonie za autem:>
Dziękuję wszystkim za wyrażenie swojego zdania. Teraz w takim razie pozostaje mi tylko kwestia zakupu ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.