Zobacz pełną wersję : Olympus i szkło makro
bastek73
18-11-2008, 12:43
Mam pytanie , znajomy chce dokupić do lustrzanki Olympusa szkło makro - lecz ich Zuiko jest drogi , czy może ktos wie co jest równie do bre jak nasza 105ka VR lub Tamron 90 ( ten oststn nie istnieje z mocowniem do Olympusa ) .
Z góry dzięki z za poradę.
SIGMA AF 105 f/2,8 EX DG MACRO
SIGMA AF 150 f/2,8 EX DG MACRO
ZUIKO DIGITAL ED 50/2.0 MACRO
ZUIKO DIGITAL ED 35/3.5 MACRO
Ostatni w przystępnej cenie i całkiem przyzwoity, choć trochę ciemny, ale w makro i tak trzeba przymykać.
http://optyczne.pl/85.11-Test_obiektywu-Olympus_Zuiko_Digital_35_mm_f_3.5_Macro_Podsumowan ie.html
Jak dobre to i drogie tak jak ta wspomniana 105-tka ;)
Zależy jaki korpus, od E-510 wzwyż stabilizacja w korpusie.
pzdr
Nie znam szkieł ZUIKO, ale mogę śmiało polecić tę sigmę 105/2.8 Makro, bo sam używam i nie tylko do makro.
Zastanowiłbym się też nad krótszymi szkłami MAKRO od Sigmy (warto wziąć pod uwagę crop Olympusa x2) czyli:
70/2.8 i 50/2.8. Też dają skalę odwzorowania 1:1, tylko trzeba być bliżej obiektu z przednią soczewką. Dają z kolei większą głębię ostrości no i są nieco tańsze. Optycznie są to szkła dobre, bardzo ostre, ogólnie na zbliżonym poziomie.
bastek73
18-11-2008, 14:42
Z tym że 70 nie ma mocowania Olympusa.Chyba ta 50 będzie dla niego najlepsza.A nie wiecie czy Vivitar 100 / 3, 5 istnieje z mocowanie Olympusa, znajomemu zalezy także na budżecie a to optycznie dobre szkło.
Z tym że 70 nie ma mocowania Olympusa.Chyba ta 50 będzie dla niego najlepsza.A nie wiecie czy Vivitar 100 / 3, 5 istnieje z mocowanie Olympusa, znajomemu zalezy także na budżecie a to optycznie dobre szkło.
Tego nie sprawdzałem! Ale z tego co tu piszą:
http://www.sklepfotograficzny.pl/obiektywy-akcesoria/obiektywy/Sigma/105-f2.8-EX-DG-Macro/
to tylko 105/2.8 ma mocowanie 4/3, a to w końcu ProCentrum Sigmy więc chyba wiedzą co piszą.
Tutaj można dostać S105/2.8 na 30 rat bez procentów a i cena przyzwoita:
http://www.euro.com.pl/obiektywy2/sigma-af-105-mm-f-2-8-ex-dg-macro-4-3-olympus.bhtml
Z tego co wiem, dla 50-ki ZUIKO nie ma w systemie 4/3 konkurencji w grupie szkieł makro (w sensie jakościowym oczywiście).
bastek73
18-11-2008, 18:46
Ok, dzięki wszystkim za informację.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.