PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto w D70 stosować tryby Vivid itp ?



Lord Rayden
16-01-2005, 23:35
Witam !

Powiedzcie mi moi drodzy,czy warto w D70 podczas codziennej pracy stosować tryby typu SHARPEN czy VIVID ? Daje to jakieś dobre efekty ?

Pozdrawiam

Rayden

maroo
16-01-2005, 23:47
Jak robisz w NEFach to nie ma wogóle znaczenia.
W JPG też możesz sobie to samo zrobić później w PSie.
Jak nie lubisz później "poprawiać" zdjęć, to możesz sobie ustawić te opcje w aparacie.

PS. Czasem włączam.

adik
17-01-2005, 00:06
Ja jakos nieczuje tych opcji.Napewno sharpen niewlacze w aparacie.Szczegolnie z ta optyka.Za to vivid.Co on daje??Ale z naocznych Twoich obserwacji maroo a nie podrecznika:)Pozdrawiam:)

ar
17-01-2005, 03:32
Ooo widzę Rayden, że już masz D70, to kiedy kupiłeś- dzisiaj, czy mi się coś miesza? A szkło jakie?

maroo
17-01-2005, 09:06
Vivid nasyca kolorki (i to widać).
Włączam go czasem do zdjęć rodzinnych - robionych pod kątem mojej małżonki :wink:
Wtedy wszytko jest takie kolorowe i bardziej się podoba... :wink:

Lord Rayden
17-01-2005, 10:19
Ooo widzę Rayden, że już masz D70, to kiedy kupiłeś- dzisiaj, czy mi się coś miesza? A szkło jakie?

Parę dni temu. Kit 18-70 mm, jednym słowem standart. Karte ma 256 MB (jeszcze od A95) a na razie małą torbę od handycamu Sony (zmieści aparat, akumulator zapasowy, coś do kieszonek).

Rayden

ar
17-01-2005, 12:23
No ja to jak narazie jestem goły i wesoły- nawet karty nie mam, bo coś zwlekają z przesyłką, torba dopiero w planach.....ale dobra nie zaśmiecam tematu. pzdr

heretique
17-01-2005, 12:26
Lordzie, wszystko zależy od Twojego stylu w fotografii (o ile zdążyłeś sobie już takowy wypracować :) ).
Jeśli lubisz ładnie nasycone kolorki (szczególnie w krajobrazach), włącz sobie po prostu "Vivid" i pstrykaj zdjęcia. Nie wszystkim się to musi podobać, ale przypominam, że w fotografii nie ma obowiązku idealnego naśladowania rzeczywistości...

PawelC
17-01-2005, 15:37
Zamiast wprost używać Vivid lepiej dograć wszystko opcjami Custom. Będziesz miał wszystko jak chcesz + krzywe tonalne jako małe lekarstwo na pomiar światła.

Lord Rayden
17-01-2005, 18:36
Zamiast wprost używać Vivid lepiej dograć wszystko opcjami Custom. Będziesz miał wszystko jak chcesz + krzywe tonalne jako małe lekarstwo na pomiar światła.

Pawle, możesz mi przesłać plik z krzywymi na priwa, albo jakiś link ? Plus poradę jak wgrać plizz.

Dzieki

Rayden