PDA

Zobacz pełną wersję : Prawo fotograficzne?



monter
16-11-2008, 20:35
Witam Wszystkich,

zwracam sie do Was z pytaniem, gdzie mozna znalezc informacje o prawie fotograficznym? jesli owe istnieje. Interesuje mnie gdzie mozna robic zdjecia i komu bez ograniczen i gdzie owe moga wystapic. Od 3 dni fotografuje i zastanawiam sie czy bede mogl np wyslac zdjecie na konkurs fotograficzny bez zgody osoby na zdjeciu?

Dzieki za pomoc

Pozdr

bahuone
16-11-2008, 20:57
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=56547 zagladnij tutaj. wiele stron czytanie poruszone wiele watkow

Kadziu55
09-09-2013, 19:13
Potrzebuję pomocy, muszę się doradzić w sprawie prawa fotograficznego. Zostałem postraszony sprawą w sądzie, jeśli ktoś jest chętny aby mi pomóc to proszę pisać na priv, jest to dość delikatna sprawa, nie chcę pisać tego na forum.

GonzoG
10-09-2013, 01:31
Sprawa jest bardzo prosta - robić możesz wszędzie, jeśli jesteś na terenie publicznym (nie prywatnym). Jak na prywatny, to trzeba zgody właściciela.

Jeśli chodzi o publikację - to zawsze trzeba zgody osoby na zdjęciu, chyba że ta osoba(y) są nieznaczącym elementem zdjęcia, albo nie da się ich jednoznacznie zidentyfikować.

Wizerunek osób publicznych i powszechnie znanych może być publikowany, jeśli są one w trackie wykonywania swojej pracy. Jak są to sytuacje prywatne - trzeba zgody.