PDA

Zobacz pełną wersję : Epson R2880 vs A5 bez obramowania



mirqxx
13-11-2008, 19:35
Witam, mam problem i może ktoś z Państwa będzie mi umiał pomóc. Moje zmagania i "wsparcie techniczne epsona" to za mało:/
mam Epsona R2880. chcę drukować zdjęcia bez marginesów (obramowania).
wg info na www epsona drukarka ta obsługuje format A5 a marginesami steruje się w sterowniku drukarki.
drukując na A4, A3, A3+ nie ma żadnego problemu. w sterowniku jest dostępny checkbox "bez obramowania" jego użycie udostępnia przycisk "rozszerzenie" i tam po ustawieniu suwaka na "minimum" jest OK (jest spad około 1mm - dla mnie akceptowalnie).
niestety po wskazaniu formatu A5 wybranie checkboxa "bez obramowania" skutkuje pojawieniem się okna, w którym jest info, że ta funkcja nie jest dostępna dla tego formatu i można wskazać A4, A3, A3+...
próbowałem oszukać drukarkę wklejając zdjęcie A5 na arkusz A4, drukując A4 przy włożonym arkuszu A5... wynik niezadowalający - brak górnego, lewego i prawego marginesu ale mechanizm drukarki "wyczuł", że kartka się "kończy" i dorzucił około 4mm dolnego marginesu...
odpowiedź ze wsparcia technicznego epsona brzmi "Przykro mi, ale jest dokladnie w ten sposob, jak pan opisal sprawe. Nie ma mozliwosci druku bez marginesu na formacie A5. Prosze sprobowac jeszcze ustawic format wlasny....ustawienie uzytkownika (User Defined)."
jest to samo... zapytani o informacje na www na temat arkuszy/marginesów oraz o pytanie czy przy modelu Pro3800 będzie również problem (na www jest napisane, że obsługuje bez obramowania szerokości 148 i 210) odpisali:
"Tak, przykro mi. Niestety, problem drukowania bez marginesu na formacie A5 zawsze moze wystapic."
Czy ktoś z Państwa zna sposób by z pozycji Photoshopa drukować R2880 lub Pro3800 na arkuszu A5 (210x148,5) bez obramowania?

szymony
13-11-2008, 20:02
Witam, mam problem i może ktoś z Państwa będzie mi umiał pomóc. Moje zmagania i "wsparcie techniczne epsona" to za mało:/
mam Epsona R2880. chcę drukować zdjęcia bez marginesów (obramowania).
wg info na www epsona drukarka ta obsługuje format A5 a marginesami steruje się w sterowniku drukarki.
drukując na A4, A3, A3+ nie ma żadnego problemu. w sterowniku jest dostępny checkbox "bez obramowania" jego użycie udostępnia przycisk "rozszerzenie" i tam po ustawieniu suwaka na "minimum" jest OK (jest spad około 1mm - dla mnie akceptowalnie).
niestety po wskazaniu formatu A5 wybranie checkboxa "bez obramowania" skutkuje pojawieniem się okna, w którym jest info, że ta funkcja nie jest dostępna dla tego formatu i można wskazać A4, A3, A3+...
próbowałem oszukać drukarkę wklejając zdjęcie A5 na arkusz A4, drukując A4 przy włożonym arkuszu A5... wynik niezadowalający - brak górnego, lewego i prawego marginesu ale mechanizm drukarki "wyczuł", że kartka się "kończy" i dorzucił około 4mm dolnego marginesu...
odpowiedź ze wsparcia technicznego epsona brzmi "Przykro mi, ale jest dokladnie w ten sposob, jak pan opisal sprawe. Nie ma mozliwosci druku bez marginesu na formacie A5. Prosze sprobowac jeszcze ustawic format wlasny....ustawienie uzytkownika (User Defined)."
jest to samo... zapytani o informacje na www na temat arkuszy/marginesów oraz o pytanie czy przy modelu Pro3800 będzie również problem (na www jest napisane, że obsługuje bez obramowania szerokości 148 i 210) odpisali:
"Tak, przykro mi. Niestety, problem drukowania bez marginesu na formacie A5 zawsze moze wystapic."
Czy ktoś z Państwa zna sposób by z pozycji Photoshopa drukować R2880 lub Pro3800 na arkuszu A5 (210x148,5) bez obramowania?

Znam ten ból. Ja wrzucam dwa kadry na A4 a później rozcinam.

mirqxx
13-11-2008, 22:55
korzystałem z tej metody na kilku zdjęciach ale zdarzało mi się, że mimo starań jakaś n-ta część milimetra przyklejała się z sąsiedniego kadru i było to widać... ponadto nieświadom (chorych) ograniczeń sterownika przeciąłem na pół ponad 700 arkuszy A4...
zaczynam się bać, że tego naprawdę nie da się "obejść"
na której drukarce masz ten problem? 2880 czy 3800?
chciałbym ustalić czy obydwie mają ten problem czy tylko 2880.

szymony
14-11-2008, 07:13
korzystałem z tej metody na kilku zdjęciach ale zdarzało mi się, że mimo starań jakaś n-ta część milimetra przyklejała się z sąsiedniego kadru i było to widać...
Nie wiem jakim softem to składasz, ale jak w PS czy PSE, to włącz przyciąganie do siatki i problem powinnien zniknąć

ponadto nieświadom (chorych) ograniczeń sterownika przeciąłem na pół ponad 700 arkuszy A4... Oj to gorzej.

na której drukarce masz ten problem? 2880 czy 3800?
chciałbym ustalić czy obydwie mają ten problem czy tylko 2880.
Wysoko mnie cenisz, ale się mylisz. Na razie eksperymentuję tylko z R285.

mirqxx
14-11-2008, 16:14
Złożone jest OK problem tylko chyba z moją precyzyjnością w obsługiwaniu gilotyny:)
To jest jakaś paranoja.
Czy wg Ciebie/Was informacja na stronie epsona przy modelu Pro3800 >> KLIK << (http://www.epson.pl/content/PL/pl_PL/products/large_format_inkjet_printer/product_spec/POL-Product-Specification-StylusPro3800-PL.ilocal.htm), cytuję:
"Drukowanie krawędź do krawędzi / bezramkowe
Krawędź do krawędzi i oraz pełny obszar drukowania (full bleed)* dla nośnikach o następującej szerokości: 4, 5, 8.5, 11, 13, 17 (cali), 89, 105, 127, 148, 210, 297, 329, 420 (mm)"
nie jest jednoznaczna z "drukarka Epson Pro 3800 drukuje w formacie A5 bez marginesów (obramowania)"?
wg Wsparcie Technicznego Epsona "Niestety, problem drukowania bez marginesu na formacie A5 zawsze moze wystapic."

Antonina
14-11-2008, 19:39
Witam ja oszukałam wydruki A6 więc mniejsze, z A5 nie powinno być kłopotu zaraz wstawię zrzut ekranu jak poustawiać dla A6 do A5 będziesz musiał zrobić własny rozmiar dodaj do standardowego ze 3mm a więc 151x213 testuj na tanim papierze ja sporo zmarnowałam zanim doszłam do ładu z marginesami


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img3.imagebanana.com/img/59x3wyuf/ScreenShot031kopia.jpg)

MARJAN
20-11-2008, 21:39
Spróbuj z pozycji Photoshopa. Otwórz plik, kliknij na drukuj z podglądem. Tam wybierz format papieru na jakim chcesz drukować, wyskaluj plik tak aby położenie było na minusie tzn obraz był troszkę większy od formatu papieru. Kiedy klikniesz na drukuj wyświetli się okno ustawień drukarki, tam zaznacz "drukuj z podglądem" i wybierz pozostałe ustawienia. Gdy klikniesz na drukuj, wyświetli się symulacja twojego wydruku. Wtedy będziesz wszystko widział, czy wydruk jest pozbawiony marginesów. Wcześniej oczywiście w ustawieniach drukarki zaznacz opcję "bez marginesów".

mirqxx
20-11-2008, 23:23
Wcześniej oczywiście w ustawieniach drukarki zaznacz opcję "bez marginesów".
Problem w tym, że:

po wskazaniu formatu A5 wybranie checkboxa "bez obramowania" skutkuje pojawieniem się okna, w którym jest info, że ta funkcja nie jest dostępna dla tego formatu i można wskazać A4, A3, A3+...
Jeżeli ta opcja byłaby dostępna to zero problemu. Wtedy robi się jak na screenach Antoniny tj. wybiera przycisk "expansion/rozszerzenia" i ustawia suwak na "minimum" i nie ma marginesów. działa bez zarzutu na A4, A3 i pewnie na innych formatach, dla których checkbox "borderless/bez obramowania" jest dostępny.

ppawel
10-12-2008, 21:48
musisz zrobić epsona w balona, ustawiasz wpisywany z ręki rozmiar papieru powiększony o "ramkę" i wybierasz opcję z ramką. Metodą obliczeń ręcznych spadów generowanych w postaci ramki przez drukarkę i w drugą stronę obcięcia obrazu przez program - dostajesz wydruk bez ramki. Działa, co prawda ja testowałem na ciut pomniejszonym A4... powodzenia! :)