Zobacz pełną wersję : zamiast d3x ;) RED
Pawel Pawlak
13-11-2008, 13:57
a to już było ? http://www.reduser.net/forum/showthread.php?t=21835&page=3
epic FF35 - 24mpix, 100fps, DR 13+, nikon mount ;)
Ja wole Epic617 :mrgreen:
Wiedzialem, ze jak Jannard cos zacznie grzebac to sie poplaczemy...
EDIT: Pawle tytul powinien brzmiec - zamiast nerki :mrgreen:
Pawel Pawlak
13-11-2008, 14:09
E tam... ja minimalista jestem ;) mi wystarczy jeśli nikon w d3x zastosuje matrycę z tego FF35 ;) i będzie go sprzedawał za połowę ceny FF35 ;)
RomanZWrocławia
13-11-2008, 14:21
słodki Panie
to jest PIĘKNE
To coś wygląda jak statek kosmiczny :)
wow
co to jest? co to za firma?
ta firma robi kamery które uznawane są za lamborghini wsród kamer:)
http://fotografuj.pl/News/RED_Digital_Stills_and_Motion_Camera/id/2509
tomekudla
13-11-2008, 19:37
Po prostu potwór:mrgreen:
Ja tam bym wolał staruszka - D3...
A iso??
W odrębnym module :mrgreen:
WiktorNN
13-11-2008, 21:46
Ciekawe jaki to ma odrzut;)
Jeszcze trochę linków po polsku:
fotopolis (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8108)
optyczne (http://www.optyczne.pl/1397-nowo%C5%9B%C4%87-RED_Epic_i_RED_Scarlet_-_zdj%C4%99cia_nawet_do_261_Mpix.html)
no dobra ale jakie?? Używalne 51200:)??
Ciekawe, czy znowu wedlug pewnego testu ten modul z 260 megapikselami zostanie pokonany przez A900 ;)
To jest prawdziwe czy to tylko twór jakiegoś grafika co po nocach siedzi i nudów tworzy aparaty fantasy w 3DMaxie? :|
To rendery tego co nadejdzie w przyszlym roku, a biorac pod uwage ze dal to Jannard [ojciec, pan i wladca RED] to raczej nie byl to zart...
Co by nie mówić to RedOne nieźle wywraca rynek sprzętu filmowego...
tomekudla
14-11-2008, 00:38
Właśnie - rynku filmowego;)
A macie coś dla Onanistów Sprzętu Fotograficznego?
:mrgreen:
Karl Johansson
14-11-2008, 11:20
Tomek - a nie czytałeś? To, co zostało zaprezentowane to system rejestracji obrazu ruchomego (film) i stałego (zdjęcie). Dodatkowo jest to sprzęt multisystemowy, bo możesz dołączyć do tego mocowanie Canona albo Nikona i jakieś tam jeszcze. Dodatkowo z bdb jakością, prawdopodobnie. To jest drim kom tru. Za cholernie wielką kasę, podejrzewam...
tomekudla
14-11-2008, 12:40
Faktycznie nie zagłębiałem się z specyfikację. Myślałem, że to zabaweczka stricto filmowa.
Inna sprawa, że matryca tak czy inaczej robi WIELKIE wrażenie:)
Sprzęt zaiste kosmiczny!!! Ciekawe jak kosmiczna będzie cena???
Karl Johansson
14-11-2008, 14:44
Gdzieś wyczytałem, że sam moduł FF35 to dużo tyś $
Przeciez sa ceny... 12k$ za sam modul FF35. Do tego wizjer, szkla, grip ze spustem itp... To nie jest sprzet kierowany do amatorow i biednych profesjonalistow...
ja chce tylko obiektyw 25-100/2.8 !!
tomekudla
14-11-2008, 16:35
Obiektyw fajny tylko do czego go przymocujesz??
No bo chyba nie do D200...;)
Obiektyw fajny tylko do czego go przymocujesz??
No bo chyba nie do D200...;)
przeciez napisane jest, ze to szklo pod 35mm i jest mozliwosc kupna tego czegos (nie wiem jak to nazwac :-D) z mocowaniem nikona, wiec podejrzewam, ze do nikonow szklo rowniez bedzie pasowac
Chyba nie tak, mozna kupic modul z bagnetem nikona, tzn, ze mozesz zamocowac obiektywy nikona, ale tych szkielek do nikona to raczej nie podepniesz.
Z reszta to sa obiektywy do filmu, a film ze wzgledu na to, ze jest ruchomy, nie stawia takich wymagan optyce jak fotografia. Wiec nie koniecznie te szkla musza byc jakies super dobre do fotografowania.
EDIT: Pawle tytul powinien brzmiec - zamiast nerki
Wiesz, jak by naprawdę dobrze zapłacił to nie miał bym szczególnych oporów przed sprzedaniem jednej z nerek:)
Ten RED jest podobno prawie nie do użytku ze względu na ogromne wydzielanie ciepła.
EDIT: http://fotoarts.pl/a900-vs-mamiya-zd-vs-hassel-h3-t15228.html - ktoś wypowiedział się o "honorowym ambasadorze" i porównywaniu A900 do RED-a. Jak ktoś tego jeszcze nie widział, radzę poczytać.
cybulski
20-11-2008, 22:50
poziom wypowiedzi moderów w tym poscie na fotoarts ... po prostu żenua
Kolekcjoner
21-11-2008, 01:11
Ten RED jest podobno prawie nie do użytku ze względu na ogromne wydzielanie ciepła.
A możesz podać źródło tych informacji?
Coś mi się kiedyś obiło o uszy, znaczy oczy, podczas przeglądania netu. Ale nie pamiętam gdzie coś takiego było.
Jak już napisano w tym wątku, firma red i ich sztandarowy (dotychczas) produkt, czyli kamera RedOne narobiła dużo zamieszania w przemyśle filmowym. Tu trzeba zaznaczyć, że Hollywood dość skutecznie opierało się dotychczas inwazji cyfry, przynajmniej jeżeli chodzi o produkcje kierowane do kin (feature movies). RedOne był używany przy paru dużych produkcjach - chyba przy filmie Zodiac Davida Finchera.
Nie porównujmy jednak kamer filmowych (i w ogóle sprzętu filmowego z górnej półki, nie mówię tu o kręceniu niskobudżetowych telenowel) do sprzętu foto. Wiecie ile kosztują statywy Sachtier? Karbonowe gitzo to taniocha. A filtry Kodak Wratten? Steadycam? Ceny za FF35 rzedu 35 tys. USD wydają się być bardzo umiarkowane. Kamery filmowe panavision kosztują i 100 tys. USD.
A poza tym - jeżeli to sprzęt analogiczny do analogowych kamer filmowych - to AF i pomiaru światła tu nie uświadczysz. Pozostają duże pokrętła do ustawiania ostrości, ograniczniki (żeby ostrzyć np. w przedziale od 3 do 4,5 m) i nalepianie taśmy samoprzylepnej na podłodze.
A obiektywy filmowe często mają niższe parametry od tych do fotografii. Ruchomy obraz to co innego. Sprzęt do fotografii 35mm był wykorzystywany przez przemysł filmowy (vide MF Nikkor 300/2), o przepływie w drugim kierunku nie słyszałem. Wyjątek - można było kiedyś w US kupić końcówki rolek taśmy, aby samemu konfekcjonować to kasety 35 mm.
Kolekcjoner
25-11-2008, 16:40
To się zaczyna robić komiczne: RED making "Big Change" announcement on December 3rd (http://www.engadget.com/2008/11/25/red-making-big-change-announcement-on-december-3rd/)
http://www.engadget.com/2008/12/03/reds-big-change-announcement-is-big-for-pros-disappointing-f/
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.