PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe profile krakowskiego labu przy Mazowieckiej 60



Czornyj
13-11-2008, 01:35
Ukręciłem nowe profile dla papierów używanych w krakowskim labie przy Mazowieckiej 60. Miłej zabawy!

http://quanteam.pl/nkp/

Borowa
13-11-2008, 10:34
Podziękować to za mało

THX

wilus
13-11-2008, 11:11
Ukręciłem
to znaczy sam zrobiłeś czy zdobyłeś?
Potrzebuję stworzyć profil ale nie wiem jak się do tego zabrać.

yetik
13-11-2008, 15:02
profile - sprawdzone dają piękne efekty.....

na wszystkich papierach

pozdrawiam

yetik
13-11-2008, 19:37
Małe wyjaśnienie
papier satynowy to MAT JEDWABISTY !!!!

pozdrawiam


Ukręciłem nowe profile dla papierów używanych w krakowskim labie przy Mazowieckiej 60. Miłej zabawy!

Błyszczący
http://members.chello.pl/m.kaluza/mazowiecka60_kodak_endura_gloss.zip

Satynowy
http://members.chello.pl/m.kaluza/mazowiecka60_kodak_endura_satin.zip

Metaliczny
http://members.chello.pl/m.kaluza/mazowiecka60_kodak_endura_metalic.zip

Czornyj
13-11-2008, 20:04
to znaczy sam zrobiłeś czy zdobyłeś?
Potrzebuję stworzyć profil ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Zrobiłem własnoręcznie, czy raczej własnospektrofotometrycznie ;) Są to profile ukręcone na 1728 próbkowych wzorcach, dla luminantu D50/obserwatora std. 2°, z mapowaniem gamutu metodą LOGO Colorful, powinny być dość dokładne.


profile - sprawdzone dają piękne efekty..... na wszystkich papierach

Małe wyjaśnienie papier satynowy to MAT JEDWABISTY !!!!

Dziękuję za informację - i przepraszam za drobną nieścisłość, nie znam się cholera dokładnie na tej nomenklaturze :D

swider
13-11-2008, 21:12
Wielkie dzieki! Juz sprawdzam :)

P.S.
Powiedzcie mi jeszcze taka rzecz. Jak zmieniam profil (na ten z mazowieckiej) w Proof Colors z zaznaczona opcja "Preserve RGB Numbers" to widze zdjecie na monitorze w takiej tonacji jak na odbitce - jest pieknie - ale... w momencie kiedy chce przekonwertowac zdjecie do tego profilu (Edit->Convert to Profile) cobym je wraz z nim zapisal, fotka ma calkiem inny wyglad. Czemu sie tak kurna dzieje? Co zle robie?

ArtX
13-11-2008, 22:33
... cobym je wraz z nim zapisal

moze cos mi umsknelo... ale po co masz to robic?

swider
13-11-2008, 22:38
No z tego co zauwazylem to zdjecie zapisane z profilem z labu wychodzilo lepiej (bez dominanty magentowej). Mowie o tych wzorcowych wydrukach co zrobil Marcin. No chyba, ze mi sie pomieszaly bo w sumie sobie ich nie oznaczylem :)

Czornyj
13-11-2008, 22:53
Wielkie dzieki! Juz sprawdzam :)

P.S.
Powiedzcie mi jeszcze taka rzecz. Jak zmieniam profil (na ten z mazowieckiej) w Proof Colors z zaznaczona opcja "Preserve RGB Numbers" to widze zdjecie na monitorze w takiej tonacji jak na odbitce - jest pieknie - ale... w momencie kiedy chce przekonwertowac zdjecie do tego profilu (Edit->Convert to Profile) cobym je wraz z nim zapisal, fotka ma calkiem inny wyglad. Czemu sie tak kurna dzieje? Co zle robie?

Bo to są trochę inne rzeczy.
Opcja "Preserve RGB Numbers" służy symulacji wyglądu tego, co wyjdzie (albo już wyszło) z danego pliku na danym urządzeniu wyjściowym.

Konwersja zdjęcia do profilu ma na celu jego optymalizację pod kątem uzyskania możliwie dużej zgodności pomiędzy wyglądem oryginalnego zdjęcia, a uzyskanym na danym urządzeniu wyjściowym rezultatem.

Mam teraz kupę roboty, ale w wolnej chwili postaram się szerzej omówić te wszystkie zagadnienia i krok po kroku opisać optymalną metodę przygotowywania plików do labu.

swider
13-11-2008, 23:13
Bo to są trochę inne rzeczy.
Opcja "Preserve RGB Numbers" służy symulacji wyglądu tego, co wyjdzie (albo już wyszło) z danego pliku na danym urządzeniu wyjściowym.

Konwersja zdjęcia do profilu ma na celu jego optymalizację pod kątem uzyskania możliwie dużej zgodności pomiędzy wyglądem oryginalnego zdjęcia, a uzyskanym na danym urządzeniu wyjściowym rezultatem.
Ok, to juz kumam o co chodzi. Zdziwienie pojawilo sie u mnie - a za nim pytanie - dlatego, ze podglad/symulacja (czyli Ctrl+Y z opcja "Preserve RGB Numbers") tego co wypluje lab jest praktycznie identyczny z ta odbitka ktora trzymam w lapie przed slepiami, natomiast po konwersji to jest calkiem inne zdjecie wlasciwie malo co rozniace sie od wersji przed jej dokonaniem, a juz napewno nie podobne do odbitki na ktora spozirom. Myslalem (jak widac zle), ze efekty powiny byc podobne.


Mam teraz kupę roboty, ale w wolnej chwili postaram się szerzej omówić te wszystkie zagadnienia i krok po kroku opisać optymalną metodę przygotowywania plików do labu.
To byloby bardzo przydatne :) Z gory dzieki za fatyge!

yetik
13-11-2008, 23:21
podane profile naprawdę się sprawdzają,

kolory na monitorze odpowiadają odbitce,
za wyjątkiem papieru metalicznego (dokładnie rzecz ujmując, chodzi o "metaliczny połysk") którego nie da sie odwzorować na monitorze.

ogólnie "supcio"

pozdrawiam

Czornyj
13-11-2008, 23:38
natomiast po konwersji to jest calkiem inne zdjecie wlasciwie malo co rozniace sie od wersji przed jej dokonaniem, a juz napewno nie podobne do odbitki na ktora spozirom. Myslalem (jak widac zle), ze efekty powiny byc podobne.

Otóż to. Konwersji należy dokonać PRZED wykonaniem odbitki - i właśnie po to, by efekt jaki uzyskamy (na tyle, na ile to możliwe) nie odbiegał od orginału.

Zuzus
15-11-2008, 12:11
Hej.
Przepraszam, jezeli pytanie wyda sie Was banalne.. Ale powiedzcie mi prosze/wytlumaczcie gdzie mam wgrac te profile? w ktorys konkretny program? na jakiej zasadzie to funkjonuje?
Na Mazowiecka mam blisko, i przyznam, ze chetnie bym nauczyla sie "obslugiwac" te profile :)

Serdeczne dzieki za pomoc!
Z.

Czornyj
15-11-2008, 12:44
Profile po prostu kopiujesz do katalogu
c:\windows\system32\spool\drivers\color\

Po skopiowaniu do tego katalogu stają się widoczne dla Photoshopa i można ich zacząć używać do konwersji (edit>convert to profile) oraz do softproofingu (view>proof setup>custom)

Postaram się wszystko dokładnie opisać, tylko mam teraz do środy hardkor i zapierniczam 24/7, a konieczny jest dłuższy elaborat.
Tymczasowo (osobom posługującym się tym barbarzyńskim narzeczem) polecam doskonałe seminarium digitaldoga:
https://admin.adobe.acrobat.com/_a227210/p84783897/

Antonina
15-11-2008, 13:45
Ile sobie liczysz za zrobienie profilu dla papieru no-name dwustronnego

yetik
15-11-2008, 14:11
Ile sobie liczysz za zrobienie profilu dla papieru no-name dwustronnego


Profile do papierów " no-name" mogą być problematyczne w użytkowaniu - jeśli papier nie gwarantuje powtarzalności podłoża - skład chemiczny papieru, biel, ewentualne powleczenie - jeśli te parametry nie są powtarzalne to profil nie będzie dokładny, a o to tu chodzi.

Pozdrawiam

Zuzus
15-11-2008, 14:14
Serdeczne dzieki Czornyj - jednym zdaniem rozjasniles sprawe :)
I oczywiscie bede czekac na ten elaborat :)

autograf
15-11-2008, 18:04
Orientujecie się, czy można im zlecić zdjęcia przez internet - i by odbitki wysłali do mnie?


Edit-

U mnie przy zmianie profilu zdjęcie wygląda tak samo jak przed :/

yetik
15-11-2008, 18:09
tak można
najprościej przez
https://drukarniacyfrowa.com.pl/soft/fs_dc.zip

reszta na http://drukarniacyfrowa.com.pl/index.php?navi=004,011

pozdrawiam

swider
16-11-2008, 00:34
U mnie przy zmianie profilu zdjęcie wygląda tak samo jak przed :/


Otóż to. Konwersji należy dokonać PRZED wykonaniem odbitki - i właśnie po to, by efekt jaki uzyskamy (na tyle, na ile to możliwe) nie odbiegał od orginału.
Ze pozwole sobie zacytowac Marcina :)

autograf
16-11-2008, 03:26
Świder - coś mi tu nie pasuję.

Mam obrobione zdjęcie. Chciałbym je wywołać. Więc dokonuję konwersji przed wykonaniem odbitki - tak jak napisał Czornyj.

yetik
17-11-2008, 17:02
Świder - coś mi tu nie pasuję.

Mam obrobione zdjęcie. Chciałbym je wywołać. Więc dokonuję konwersji przed wykonaniem odbitki - tak jak napisał Czornyj.

dokładnie tak
na monitorze powinna pojawić się "symulacja" tego co "wypluje" z siebie LAB (zakładając poprawna kalibracje monitora)

pozdrawiam

swider
03-03-2009, 23:29
Marcinku kochany... czemu usunales te profile? Wrzucil bys jeszcze raz bo zapodzialem gdzies swoje :(

MikeP
04-03-2009, 10:49
Marcinku kochany... czemu usunales te profile? Wrzucil bys jeszcze raz bo zapodzialem gdzies swoje :(


no, no ja tez poprosze :)

Fenek
04-03-2009, 13:06
W sumie to właśnie chciałem z ciekawości pobrać a tu ni chu chu. :D Ktoś może je znowu zuploadować?

Czornyj
04-03-2009, 13:16
Wrzuciłem na miejsce - piep.... chello zmniejszyło limity użytkowników na serwerze i ciągle brakuje mi miejsca, widać kiedyś przy sprzątaniu je wywaliłem.

swider
04-03-2009, 13:27
100-krotne dzieki.

nysander
04-03-2009, 13:50
Czornyj jeśli pozwolisz mogę je hostować u siebie ... limit miejsca i transferu aż nadto :)

Adam Trzcionka
08-03-2009, 12:49
oprofilowałem się labowymi profilami Czornyja, przygotowałem set ślubny do wywołania - pierwszy raz na Mazowieckiej 60. jakość wyrywa z butów, bez żadnych sugestii klienci zwrócili uwagę na klasę odbitek. szybko, miło na bardzo dobrych warunkach i w fantastycznej jakości.
serdecznie polecam i niniejszym otwieram fanklub tego labu :)

Fenek
08-03-2009, 13:21
Jak Adam chwali to faktycznie chyba zacznę tam nosić pliki... :D

Czornyj
08-03-2009, 13:36
Czornyj jeśli pozwolisz mogę je hostować u siebie ... limit miejsca i transferu aż nadto :)
Nie mam nic przeciwko temu - serdeczne dzięki!


oprofilowałem się labowymi profilami Czornyja, przygotowałem set ślubny do wywołania - pierwszy raz na Mazowieckiej 60. jakość wyrywa z butów, bez żadnych sugestii klienci zwrócili uwagę na klasę odbitek. szybko, miło na bardzo dobrych warunkach i w fantastycznej jakości.
serdecznie polecam i niniejszym otwieram fanklub tego labu :)
Znaczy się maszyna jest bardzo stabilna, bo profile robiłem już jakiś czas temu. Tym bardziej godne polecenia, jak powszechnie wiadomo z powtarzalnością w labach bywa baaardzo różnie.

nysander
08-03-2009, 17:31
niech no ja tylko skalibruje sobie monitor to sam zaczne korzystać :)

@Czornyj: tu jest tymczasowa lokalizacja u mnie http://quanteam.pl/nkp możesz podlinkować w pierwszym poście jako mirror. Jak będzie aktualizacja adresu dam znać.

Czornyj
08-03-2009, 17:32
niech no ja tylko skalibruje sobie monitor to sam zaczne korzystać :)

@Czornyj: tu jest tymczasowa lokalizacja u mnie http://quanteam.pl/nkp możesz podlinkować w pierwszym poście jako mirror. Jak będzie aktualizacja adresu dam znać.

Wielkie dzięki, już zaktualizowałem!

Campo
14-04-2009, 15:48
Małe wyjaśnienie
papier satynowy to MAT JEDWABISTY !!!!

pozdrawiam

Do wyboru w labie mamy: błysk, matowy i matowy jedwabisty. Czym sie roznia ostatnie dwa?

piom
28-04-2009, 15:29
Kodak Endura jest półmatowy nie pełny mat (jak kiedyś kodak royal) a jedwabisty jest bardzo fajny do zdjęć ślubnych (przyjemny miekki obrazek z widoczną fakturą jak na dawniejszych zdjęciach).

piom
28-04-2009, 15:40
A tak swoją drogą się wtrące a co :) niestety ludzie zaczeli szukać ceny nie jakości i większość minilabów nie udostępnia profili/próbek itp. bo po co zawracać sobie gitare fotografią amatorską... męczyć sie i tłumaczyć, osobiście znam mało osób które umieją skorzystać z profili icc (wiem smutne to) ja zawsze zapraszam osobiście na puszczanie próbek z poprawkami i bez, daje zdjęcia testowe i profil icc, ale prosze iść sobie do saturna albo gdzieś indziej to zrobią wieelkie oczy :) A można spytać jaką maszynę ma konkurencja? tak z ciekawości!

Czornyj
28-04-2009, 17:25
Kodak Endura jest półmatowy nie pełny mat (jak kiedyś kodak royal) a jedwabisty jest bardzo fajny do zdjęć ślubnych (przyjemny miekki obrazek z widoczną fakturą jak na dawniejszych zdjęciach).
To fakt - znajomi fotograficy ślubni bardzo ją polubili ;)


A tak swoją drogą się wtrące a co :) niestety ludzie zaczeli szukać ceny nie jakości i większość minilabów nie udostępnia profili/próbek itp. bo po co zawracać sobie gitare fotografią amatorską... męczyć sie i tłumaczyć, osobiście znam mało osób które umieją skorzystać z profili icc (wiem smutne to) ja zawsze zapraszam osobiście na puszczanie próbek z poprawkami i bez, daje zdjęcia testowe i profil icc, ale prosze iść sobie do saturna albo gdzieś indziej to zrobią wieelkie oczy :) A można spytać jaką maszynę ma konkurencja? tak z ciekawości!
Ludzie nie bardzo wiedzą jak tego cholerstwa używać - bo trzeba się nauczyć kilku nowych sztuczek, mają padliniaste LCD-ki na których wyświetlają się herezje i przyzwyczaili się, że z minilabu wychodzą im United Colours of Benetton - a do tego ludowa mądrość głosi, że minilaby są to maszyny drukujące na zielono w środę, na różowo w sobotę, obsługiwane przez sabotażystów niszczących ich dzieło autokorektą i stosowanie profili wogóle nie ma sensu.
Jednakowoż jak spopularyzowałem wśród kilku osób colormanagementowy styl życia, to nagle się okazało, że jakaby ta maszyna nie była wstrętna, to nagle dlaczegoś wychodzi lepiej :twisted: Więc kwestia czasu - na początku też wszyscy kupowali kompakty, a teraz nagle chcą mieć DSLR z pełną klatką i stałki maksimum f/1,2, powolutku nauczą się, że wykonywaniu powiększeń też trzeba poświęcić nieco uwagi, żeby miało to ręce i nogi :D

A co do minilabu p. Marka, to z tego co widziałem jest to nowiutki KIS.

4est
09-06-2009, 16:44
otrzymałem dziś odbitki z Kserokopu. Potwierdzam świetną jakość (Pliki oprofilowane wg przepisu )

MadameTulip
24-06-2009, 07:45
Witajcie,
czy moglibyscie przeslac mi na PW oferte Kserkopu? Z gory dziekuje!
P.S. Od 2 tyg nie moge sie doprosic K. o przeslanie oferty :(

MadameTulip
24-06-2009, 16:18
Uff, dzis udalo mi sie uzyskac oferte telefonicznie :)

pierote
27-07-2009, 20:15
Czy te profile można zastosować w LabHD - reklama na str gł forum. Tam też mają kodaka endura w błysku, macie i jedwab.

pierote
04-08-2009, 13:16
Po zastosowaniu profili na wywołanego jpga obrazki wydają się mi jaśniejsze a kolorki ciutkę żywsze.
A więc powinienem to skorygować, chociaż jasność.

Czornyj
04-08-2009, 13:28
1) Sprawdź, czy masz poprawnie skalibrowany monitor, plansza ma być neutralnie szara:
http://members.chello.pl/m.kaluza/rzeznik_lcduf.png
2) jpega oglądaj z włączonym softproofingiem przestrzeni minilabu
3) przyciemnij monitor
4) użyj mocniejszego oświetlenia odbitki (najlepiej podejdź z nią do okna i oglądaj w świetle dziennym)

br3
11-04-2011, 12:45
ja dalej czekam na ten elaborat :)

wigi
11-04-2011, 13:05
1) Sprawdź, czy masz poprawnie skalibrowany monitor, plansza ma być neutralnie szara:
http://members.chello.pl/m.kaluza/rzeznik_lcduf.png
To ciekawe, na jakiej zasadzie to działa (dlaczego ma być całe szare, skoro nie jest? ;))? U mnie niestety są blade pionowe pasy.

Czornyj
11-04-2011, 13:13
Nie chodzi o to, czy widać pionowe pasy, tylko o to, czy widać kolorowe pionowe pasy (czerwone, zielone, niebieskie, albo błękitne, purpurowe, żółte). Na poprawnie skalibrowanym monitorze mikrowzory (przy powiększeniu 100%) są neutralnie szare.