Zobacz pełną wersję : przepał nieba - da się coś zrobić?
lukpiecz
13-11-2008, 00:31
Witam,
mam fotkę na której jest przepalone tło.
Da się to jakoś naprawić?
jeżeli tak to może jakiegoś małego tutka poproszę :)
poniżej zdjęcie na którym wyszedł przepał...
http://www.chomikuj.pl/lukpiecz/Dokumenty/listopad+12+spacer+z+Korbielkami_1388.NEF
Witam,
mam fotkę na której jest przepalone tło.
Da się to jakoś naprawić?
jeżeli tak to może jakiegoś małego tutka poproszę :)
poniżej zdjęcie na którym wyszedł przepał...
http://www.chomikuj.pl/lukpiecz/Dokumenty/listopad+12+spacer+z+Korbielkami_1388.NEF
a może podaj hasło, aby to ściągnąć :D
lukpiecz
13-11-2008, 00:43
sprawdź tak
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=lukpiecz
i w folderze galeria
Weż po ludzku wrzuć foty, a nie jakieś łamigłówki. Szkoda czasu.
lukpiecz
13-11-2008, 00:51
po ludzku tzn?
Tak jak większość forumowiczów
lukpiecz
13-11-2008, 00:56
a gdzie mogę wrzucić 8 mb nefa?
bo powiem szczerze nie wiem jak inaczej (zdjęcia daję z fotosika ale tam jest ograniczenie)
nie wrzucaj, zrób zdjęcie ponownie lub po prostu wklej niebo z innego zdjęcia - tutaj można dłubać, ale odzyskasz tylko lekko szare niebo (które potem szybko można zmienić na niebieskie) i marną chmurkę
możesz pobawić się również w "hdra", ale niezbyt będziesz raczej zadowolony z efektu
lukpiecz
13-11-2008, 01:05
a jak robić foto w takich warunkach?
da się w ogóle złapać taki kontrast?
lepiej tam wróć - bo zdjęcie się do dłubania nie nadaje..
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://i36.tinypic.com/4iiihe.jpg]źródło ([IMG)[/IMG]
edit: tak jak napisał Erie - szaro i kawałek chmurki - lepiej powtórzyć - i jak dopalasz lampą to zadbaj o poprawnie naświetlone tło...
eeeee - sorry za rozmiar - jak coś to może ktoś z modów potem wywali fotę - jak się autor przyjrzy co i jak ;)
a jak robić foto w takich warunkach?
da się w ogóle złapać taki kontrast?
Najprościej to filtr polaryzacyjny, później szare połówki, później filtry cokin ( np: 121, lub 122, lub inne wg. uznania), a później PS.
lukpiecz
13-11-2008, 01:12
niestety nie ja foty robiłem tylko szwagierka :(
ale na szczęście mam też kilka udanych :)
chciałem jedynie sprawdzić czy da się coś z tym zrobić...
ciekawe, że inne foty wyszły w miarę OK, tzn widać niebieskie niebo a parametry i miejsce prawie identyczne
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/fotos/listopad-12-spacer-z-Korbielkami_1388.jpg)
a jak robić foto w takich warunkach?
da się w ogóle złapać taki kontrast?
dopal lampa...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img512.imageshack.us/img512/1947/listopad12spacerzkorbiepv5.jpg)
kontrast celowo dość obniżony - to jest zawsze łatwo poprawić (łącznie z lokalnymi)
Kolego, masz cyfrowy aparat, robisz "spacerową" fotkę i zastanawiasz się co zrobić z przepalonym niebem? Przyznam, że nie rozumiem. Może to błąd, ale ja najzwyczajniej skopane zdjęcia wywalam i koncentruję się na udanych kadrach. Podziwiam Erie. Pokazał, że można. Sam fotografuję niebo w różnych kombinacjach, bo się przydaje, na tym podobne okazje. Ale jeśli zdjęcie nie jest z jakiegoś powodu ważne lub wyjątkowe, to szkoda czasu na łamigłówki. W dobie aparatów cyfrowych, kiedy mamy zero kosztów przy negatywnie chyba nie warto.
Swoją drogą ciekawe ile zdjęć, na każde 100 pstryków, zaprząta waszą uwagę. U mnie nie więcej jak 10-12 i to jak dobrze pójdzie.
Witam,
mam fotkę na której jest przepalone tło.
Da się to jakoś naprawić?
jeżeli tak to może jakiegoś małego tutka poproszę :)
poniżej zdjęcie na którym wyszedł przepał...
http://www.chomikuj.pl/lukpiecz/Dokumenty/listopad+12+spacer+z+Korbielkami_1388.NEF
Zrobiłem tak na szybko niebo w 10 min.ale nie umiem wkleić.Mogę ci podesłać na pocztę jeżeli jesteś jeszcze zainteresowany to daj adres na pw
lukpiecz
15-11-2008, 23:45
ta fotka ani ważna jest, ani nic w sobie ważnego nie ma. Po prostu chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość naprawy czegoś takiego gdyby zdarzyło się to na ważnej fotce i jak uniknąć podobnych problemów w przyszłości :)
także serdeczne dzięki za czas poświęcony na edycję tego zdjęcia
Możesz skierować obiektyw na niebo, wcisnąć i trzymać AE/AL, ale bez lampy zapomnij :)
choć tu widać że jakby fota była dopalana, (przynajmniej takie wrażenie odnoszę) więc
to chyba nie problem.
w ten sposób powinieneś mieć ładnie widoczne niebo (i to nawet bez używania filtra).
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.