PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor 55 2.8 AIS i popychacz przyslony



Aberrator
12-11-2008, 19:49
Mam problem z ww. obiektywem, a mianowicie po podpieciu do body i ustawieniu parametrow na manual tzn. najnizsza przyslona oraz ogniskowa i wykonaniu kilku zdjec okazalo sie ze sa one totalnie przeeksponowane (biel) dopiero po skroceniu czasu o "1000 EV" zdjeice jest poprawnie naswietlone. Nie wiedzialem co to jest ale gdy robilem z roznymi przyslonami od 2.8 do 22 okazalo sie takze ze nie ma owgole glebi ostrosci czyli caly czas jest 2.8!
Sprawdzilem bagnet i stwierdzilem ze maly trzpien jest luzny i czyba to jest przyczyna. Ktos mial juz z tym problem i czy da sie to naprawic, szkoda mi go bo reszta jest perfekt.
pozdrawiam

Aberrator
13-11-2008, 02:57
WIdze za zazarta a zarazem bezplodna dyskusja na temat N 24-70 2.8 trwa a na moje pytanie sam bede musial znalezc odpowiedz no coz tak bywa, tematy zastepcze jak widac nie tylko w polityce...
pozdrawiam

zakwas
13-11-2008, 12:09
WIdze za zazarta a zarazem bezplodna dyskusja na temat N 24-70 2.8 trwa a na moje pytanie sam bede musial znalezc odpowiedz no coz tak bywa, tematy zastepcze jak widac nie tylko w polityce...
pozdrawiam

Bardzo Cię przepraszam w imieniu wszystkich, za to, że zajmujemy się swoimi sprawami zamiast rzucić wszystko i wyruszyć Ci na pomoc. Wybacz nam naszą głupotę i zaślepienie, nie dostrzegliśmy Twojego problemu, który jest tym jednym, prawdziwym Problemem. Albowiem za sprawą Twojego postu łuski spadły nam z ócz naszych plugawych, niegodnych czytania postów Twoich, zostawiamy sprawy nasze nieczyste, Nikony nasze, Nikkory nasze, i inne rzeczy nikczemne, i podążymy teraz za Tobą, i sprawimy by Twój popychacz popychał, od czasu do czasu, przysłonę Twoją ku radości Twojej.

Aberrator
13-11-2008, 13:09
Witam
No uśmiałem się setnie Waści! chociaż to osłodziło nastrój mój posępny zepchnięty na bezdroża beznadziei przez ten popychacz nikczemny! :)

axer
13-11-2008, 13:14
Oczekujesz, że każdy, obecny bądź były, właściciel tego szkła napisze standardową formułkę informatyka: "dziwne, u mnie działa"? Skoro nikt nic nie pisze to znaczy, że albo nikt się nie spotkał z takim problemem w manualnym Nikkorze, albo ktoś po podobnych przejściach nie trafił na ten wątek.
Twój obiektyw jest wybitnie walnięty - a o to czy da się naprawić pytaj jakiegoś mechanika precyzyjnego.

snuti
18-11-2008, 23:42
Też miałem taki problem w tokinie 70-210. Wziąłem kawałek śrubokręta, rozkręciłem bagnet i następnie odkręciłem dwie śrubki, które trzymały ów "bolec" popychacz. Skręciłem bagnet i było git.