PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma kupiła Foveona



prz3mo
11-11-2008, 14:51
http://optyczne.pl/1392-nowo%C5%9B%C4%87-Sigma_kupi%C5%82a_Foveon%27a.html

Czyżby Sigma miała aspirację do powalczenia na rynku DSLR.... Kto wie...

avallardi
11-11-2008, 16:38
Może zaczną produkować matryce 30mpix co da efektywnie 10mpix lub nawet 36mpix (czyli efektywne 12mpix).

Swoją drogą to by nieźle wyglądało marketingowo: "Sigma SD36. Rewolucyjna technologia Foveon. Aż 36 megapikseli!"

Paprycjusz
11-11-2008, 16:47
Taki FiuFiu to byłby masakrator, foveony przez brak interpolacji mają niesamowicie ostry obrazek, do tego duży DR. Tylko porządnych szkieł nie ma.

xMAREKx
11-11-2008, 18:16
Fajnie że kupili może uda im się rozwinąć tą technologie.
FF 36Mpix to są trzy warstwy jedna pod drugą czyli piksele takie jak w matrycy D3.

th3big
14-11-2008, 19:54
Szkoda, że Foveon Inc. nie została kupiona przez Olympusa :-(

corckie
15-11-2008, 16:00
Bardzo dobrze - foveon nie bedzie sztucznie ograniczony przez rozmiar 4/3. Juz teraz kompakt sigmy ma wieksza matryce niz lustrzanki olego...

fridrih
15-11-2008, 21:22
szkoda tylko że nie mogą poradzić sobie z paskudnym szumem

corckie
15-11-2008, 23:21
e tam, kolega ma DP1 i na iso 100 i 200 wymiata. bylem pod kolosalnym wrazeniem, ostrosc, rozpietosc tonalna i kolejne polacie EV w rawie sprawily, ze teraz sie zastanawiam - brac DP1 czy czekac na DP2 :mrgreen:

avallardi
16-11-2008, 21:41
teraz sie zastanawiam - brac DP1 czy czekac na DP2 :mrgreen:

To zależy czy wolisz mieć ekwiwalent 28mm (DP1) czy 41mm (DP2).

meliszipak
16-11-2008, 23:39
Ja również bardzo wysoko oceniam obrazowanie tej matrycy na niskich czułościach.

fridrih
18-11-2008, 23:47
Zgadzam się co do jakości na iso 100 czy 200 ale po przekroczeniu iso 400 robi się sieczka i nie mówię tu o spadku ostrości, kolorowym szumie czy cyfrowym ziarnie bo z tym można sobie poradzić. Tam poprostu zanikają kolory lub zamiast jednego koloru pojawie sie inny. W połączeniu z niewielką rozdzielczością matrycy dostajemy raczej amatorski sprzęt do studia za grubą kasę