Zobacz pełną wersję : Sigma kupiła Foveona
http://optyczne.pl/1392-nowo%C5%9B%C4%87-Sigma_kupi%C5%82a_Foveon%27a.html
Czyżby Sigma miała aspirację do powalczenia na rynku DSLR.... Kto wie...
avallardi
11-11-2008, 16:38
Może zaczną produkować matryce 30mpix co da efektywnie 10mpix lub nawet 36mpix (czyli efektywne 12mpix).
Swoją drogą to by nieźle wyglądało marketingowo: "Sigma SD36. Rewolucyjna technologia Foveon. Aż 36 megapikseli!"
Paprycjusz
11-11-2008, 16:47
Taki FiuFiu to byłby masakrator, foveony przez brak interpolacji mają niesamowicie ostry obrazek, do tego duży DR. Tylko porządnych szkieł nie ma.
Fajnie że kupili może uda im się rozwinąć tą technologie.
FF 36Mpix to są trzy warstwy jedna pod drugą czyli piksele takie jak w matrycy D3.
Szkoda, że Foveon Inc. nie została kupiona przez Olympusa :-(
Bardzo dobrze - foveon nie bedzie sztucznie ograniczony przez rozmiar 4/3. Juz teraz kompakt sigmy ma wieksza matryce niz lustrzanki olego...
szkoda tylko że nie mogą poradzić sobie z paskudnym szumem
e tam, kolega ma DP1 i na iso 100 i 200 wymiata. bylem pod kolosalnym wrazeniem, ostrosc, rozpietosc tonalna i kolejne polacie EV w rawie sprawily, ze teraz sie zastanawiam - brac DP1 czy czekac na DP2 :mrgreen:
avallardi
16-11-2008, 21:41
teraz sie zastanawiam - brac DP1 czy czekac na DP2 :mrgreen:
To zależy czy wolisz mieć ekwiwalent 28mm (DP1) czy 41mm (DP2).
meliszipak
16-11-2008, 23:39
Ja również bardzo wysoko oceniam obrazowanie tej matrycy na niskich czułościach.
Zgadzam się co do jakości na iso 100 czy 200 ale po przekroczeniu iso 400 robi się sieczka i nie mówię tu o spadku ostrości, kolorowym szumie czy cyfrowym ziarnie bo z tym można sobie poradzić. Tam poprostu zanikają kolory lub zamiast jednego koloru pojawie sie inny. W połączeniu z niewielką rozdzielczością matrycy dostajemy raczej amatorski sprzęt do studia za grubą kasę
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.