PDA

Zobacz pełną wersję : D1 nie czyta karty



bakao
10-11-2008, 12:33
Witam mam taki problem, aparat pracuje bez kart CF, po jej włozeniu nie da sie wykonywać zdjec blokuje migawke, a kontrolki migaja jak w przypadku zapełnienia karty stan karty pokazuje 0, formatowałem ją już spod kompa i aparatem i nic, 2 objaw dziwny dosyć, nie moge wejsc w menu aparatu ;/ ma ktoś jakieś pomysły ?? aparat jest mocno leciwy i przydało by sie go wymienić, ale moze ktos mi pomoże.

Bonthyc
10-11-2008, 12:39
Z tym, że nie da się wejść w menu to może być objaw padającej baterii, testowałeś może na innej? Następna rzecz to napisz co to jest za karta pamięci? Może nie jest dedykowana i/lub lichego producenta i dlatego są takie problemy, pozatym D1 nie czyta dowolnie dużych kart pamięci.

bakao
10-11-2008, 15:46
mam 3 baterie, ładowałem i nic, chyba ze wszystkie 3 są takie słabe, bądź jest coś z stykami np , a karta to 1G SanDisk ultra II do tej pory śmigała jak głupia.

asit
11-11-2008, 00:16
moze zablokowales karte przed zapisem tym prztyczkiem?

Pepper
11-11-2008, 12:03
Asit karty cf nie mają "prztyczka" do blokady zapisu.

Bonthyc
11-11-2008, 22:22
A nie uszkodziłeś czasem któregoś z pinów w aparacie? Albo może karta zakończyła swój doczesny byt?

foveon
12-11-2008, 09:24
Witam. Mam D1, czyta wszystkie karty do 2Gb. Spróbuj nagrać coś na kartę i sformatować ją w aparacie wtedy można będzie wykluczyć złącze karty. Po drugie czy możesz oglądać zdjęcia na podglądzie? Czy to stało się w jakiejś ekstremalnej sytuacji np wilgoć mróz upadek etc, czy po prostu tak sam z siebie?

bakao
12-11-2008, 20:38
a wiec tak wziąłem najmocniejszą baterie porządnie sformatowałem i naładowałem , trzyma mocno, ale nic to nie pomogło więc kwestia zasilania odpada, dla pewnosci czy karta nie jest zła zorganizowałem sobie inną i też nic nie pomaga, też na moją wgrywałem zdjecia i jej ich nie widział, po formatowaniu to samo, ni można wejsc w menu, nic nie otwiera nawet bez karty, gdy wsadze karte jest komunikat o karcie jakdybybyła zapełniona i blokuje migawke, co do pinów czytajacych karte nie widze by któryś był ułamany bądź skrzywiony, urządzenie przestało szwankować w plenerze, bez upadku zmiany temperatur moczenia, itd. bez wyciągania karty czy baterii, miałem podejrzenie ze sama częsc czytajaca karty jest uszkodzona tymbardzij zę kiedyś widziałem D1 na allegro z tym problemem, ale to nie tłumaczy tego ze nie mozna wejsć w menu aparatu ;/ ratujcie bo chyba czeka mnie zmiana puszki.

foveon
13-11-2008, 11:20
Obawiam się że padła elektronika. Może coś na stykach między płytkami trudno powiedzieć. Do serwisu chyba nie opłaca się oddawać zwłaszcza że za samo sprawdzenie można kupić d1X :) Szkoda bardzo fajnego sprzętu (sam go używam chyba częściej niż d2X).

Pepper
13-11-2008, 11:59
Mam podobną przypadłość na D2X, aczkolwiek pojawia się - a po wyłączeniu i włączeniu znika.
Nie jest to usterka cykliczna, przynajmniej u mnie, generalnie dłuższy czas zastanawiałem się czym to jest spowodowane i poległem. Może do serwisu oddam na ekspertyzę. Może ktoś zna cenę takiej usługi w SNP?

foveon
13-11-2008, 12:08
W d2x podobne przypadki objawiają się kiedy pada migawka. D1 to pancernik z ery filmowców i tam elektroniki tylko tyle co by obsłużyć 2,7 mp. Nawet menu ograniczyli do podstawy a resztę zaawansowanych funkcji uruchamia się przez tajne kody. Nie wiem czy w D1 jest samo testująca migawka tak jak w d2x.

ekonet
13-11-2008, 15:58
urządzenie przestało szwankować w plenerze
Przestało szwankować - czyli już jest wszystko dobrze?

bakao
14-11-2008, 01:20
nie, nie przestało, coś mi sie tam w literkach namieszało, zawiozłem dzisiaj Nikona do serwisu bo szkoda cegły troche, miał zostać jako 2 gi korpus i do tygodnia pan serwisant mnie poinformuje co jest grane i jaka może być przyczyna ... mam nadzieje ze uda sie go podratować.