Zobacz pełną wersję : Pentax
Czas na mnie. Postanowiłem zmienić system. Co myślicie rozglądam się za K100.
Potrzebuję jakiegoś fajnego szkła. Myslę że zacznę od jakiejś stałki. Co koledzy radzicie do 500 zł. Niestety musi byc nowa bo używek sie boję.
Pozdr Adas
diZaster
09-11-2008, 18:42
k2oo lepiej :)
uszczelniony, magnezowy, a do tego 50ka 1.7
to jak będziesz wyprzedawał stary system to zrób wyprz u ziomków z lublina :wink:
Pomógł byś a nie warujesz. Choć racja najlepiej się spod trupa kupuje:mrgreen::mrgreen:
joke:wink:, w pentagramie ci niestety nie pomogę...
diZaster przepyrałem internet i nic nie piszą że takie coś istnieje. Jest tylko w manualu.
diZaster
09-11-2008, 20:07
no bo to manual ;)
zajrzyj na pentaxowe forum, bardzo przyjazne i bardzo pomocne.
Przechodzisz z d300 na k100 ?
A co byś poradził z AF do 500.
Piotr_ek
09-11-2008, 20:22
Przechodzisz z d300 na k100 ?
coś mi tu nie gra...
Przechodzisz z d300 na k100 ?
Właśnie na Ciebie liczyłem że sie nabierzesz - za Kozłówkę:)
A tak na serio chcę zrobić koledze prezent i przeznaczyłem na ten cel 500 zł. Niestety ma PENTAXa.
Właśnie z moim onanizmem nikonowskim to sobie nawet tego nie wyobrażam.
ale mi Adas strachu napedziles:mrgreen:
To choć coś doradżcie, bo z manualem to raczej wolałbym go nie atakować. Może pomyśli, że nie działa.
Mają jakieś stałki AF
Bo na stromie pentaksa to tylko drogie.
nie doradzajcie mu - niech nie straszy ludzi klątwami canonowskimi i pentagramowskimi :wink:
Lampa lampa !
Padło na lampę.
Sa w systemie trzy. majtańsza za słaba potem za drgo.
Jak myśllicie co można podczepić jako młotek do tego systemu by było kompatybilne?
Metz 48 AF-1 Digital /Pentax ? Nie napisałeś jaka liczba przewodnia Cię interesuje..
Cena jego jest zbliżona do pentaksowej lampy.
Mam max 500 zł na ten cel.
Obawiam się, że takie rzeczy to tylko w Erze! :wink:
Stałki w Pentaxie też nie najtańsze niestety, przynajmniej te nowe z AF, za 500 to chyba nic nie znajdziesz...
Najtaniej to chyba to:
http://www.sklepfotograficzny.pl/lampy-blyskowe/sigma/EF530-DGST/
Mam na myśli model, może trafi się gdzieś w sieci taniej niż w tym sklepie.
Sowulus12
24-11-2008, 20:48
Właśnie na Ciebie liczyłem że sie nabierzesz - za Kozłówkę:)
A tak na serio chcę zrobić koledze prezent i przeznaczyłem na ten cel 500 zł. Niestety ma PENTAXa.
Adas, byłem bliski rozległego zawału - duża prośba żebyś tak więcej nie pisał!!!!!
i ja doznałem małego szoku rozpoczynając czytanie wątku zważywszy na stopkę Adasa :-)
Sam jestem po przesiadce z Pentaxa i powiem, że do 500 zł jeśli chodzi o nową stałkę czy w miarę sprawdzającą się lampę to raczej nie znajdziesz czegokolwiek.Za ok 500 zł jeśli chodzi o lampę dostać powinieneś Pentaxową AF-360. Nowa ok 700. Podobnie jak powyższa sigma o podobnych parametrach. Ale z nową łatwo o zdobycie nie będzie. Mimo wszystko też polecam zajrzeć na forum pentaxowe. W stu procentach znajdziesz tam pomoc ;-)
Pozdrawiam!
wyrwiflak
25-11-2008, 14:03
k2oo lepiej :)
uszczelniony, magnezowy, a do tego 50ka 1.7
magnezowy? żaden z dSLR w aktualnej ofercie Pentaxa nie ma magnezytowego korpusu
Zgadza się. Pentax nie jest magnezowy, ale jednak szkielet wykonano z walcowanej stali (K200D), a aparat jest dobrze uszczelniony, to lepiej niż jego konkurencja u Nikona, czy Canona.
superkomornik
25-11-2008, 15:39
Poszukaj Sigmy Ef 500, można tanio znaleźć. Tylko uwaga! Niektóre egzemplarze nie współpracują z nowymi cyfrowymi Pentaxami (dot. lamp do któregoś tam numemru seryjnego). Podobna sytuacja dotyczyła chyba też Nikona.
Adas, byłem bliski rozległego zawału - duża prośba żebyś tak więcej nie pisał!!!!!
To temat z grupy, przeklejony :)
A jak już pisałem to ma być prezent, więć tylko nówki. Co dopomysłu rozwiązania to dokładam te 200zł.
Dziękuję wszystkim, dzięki którymudało mi się podjąć jedynie słuszną decyzję.
Dzięki Wamnie błądziłem po omacku. Pozdr Adas
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.