PDA

Zobacz pełną wersję : Londyn -gdzie warto pstrykac?



Przyjazny.Eu
09-11-2008, 14:11
Jak w temacie. Mam na to duzo czasu zna ktos jakies fajne miejsca??
Albo pobliza Londynu zeby dojechac pociagiem:-)

hallucinogen
09-11-2008, 15:56
moze architektura City w weekend jak jest pusto, pogoda zgorzkniala to parkow niepolecam ale Richmond Park z stadem jeleniopodobnych jest niezly , polecam rowniez na wiosne ogrod botaniczny Kew Garden, warto wejsc na taras widokowy domu burmistrza przy Tower Bridge gdzie ma sie panorame na ww most oraz City, jak masz jakies szersze szklo to warto sie wybrac na Canary Wharf takze po ujecia szklanej architektury. fajne strzaly sa tez na battersea power station a na koniec jak chcesz ekstremalne klimaty "street" to zapraszam na Brixton market albo Hackney :) co do okolic to moze Windsor i lokalny zamek? za 15£ masz swietna wycieczke plus setki ciekawych kadrow bo zamek sam w sobie jest niezly a i miasteczko ladne.

Mikis525
09-11-2008, 18:42
Polecam na przykład :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

hallucinogen
09-11-2008, 19:46
wiesz wlasciwie co fotografowales? :)

vASQ
09-11-2008, 20:01
Na powyzszym zdjeciu jest wszystki i nic, brak ladu ..

Mikis525
09-11-2008, 20:45
Zmiana warty przy BC ot co ! :)

DonMaliniacco
09-11-2008, 23:49
Zmiana warty przy BC ot co ! :)

Ciężko to na tym zdjęciu zobaczyc... trzeba sobie wyobrazić

Jeger
10-11-2008, 09:20
Jak w temacie. Mam na to duzo czasu zna ktos jakies fajne miejsca??
Albo pobliza Londynu zeby dojechac pociagiem:-)

czy to jest żart, czy pytasz naprawdę ?

Przyjazny.Eu
10-11-2008, 14:26
Pytam poważnie. Będziesz przewodnikiem??
Myśle że jak ktoś się podzieli doświadczeniem będzie bardzo miło. Miałem niedobór czasu a z doswiadczenia wiem że właśnie zwiedzanie,spacer tak szuka sie kadrów. W każdym mieście są pewne miejsca przyciągające uwage:-)

Przyjazny.Eu
10-11-2008, 14:27
moze architektura City w weekend jak jest pusto, pogoda zgorzkniala to parkow niepolecam ale Richmond Park z stadem jeleniopodobnych jest niezly , polecam rowniez na wiosne ogrod botaniczny Kew Garden, warto wejsc na taras widokowy domu burmistrza przy Tower Bridge gdzie ma sie panorame na ww most oraz City, jak masz jakies szersze szklo to warto sie wybrac na Canary Wharf takze po ujecia szklanej architektury. fajne strzaly sa tez na battersea power station a na koniec jak chcesz ekstremalne klimaty "street" to zapraszam na Brixton market albo Hackney :) co do okolic to moze Windsor i lokalny zamek? za 15£ masz swietna wycieczke plus setki ciekawych kadrow bo zamek sam w sobie jest niezly a i miasteczko ladne.

dziękuje ci bardzo mi pomogłeś

Jeger
10-11-2008, 16:44
"Przyjazny.Eu" w miejscu jakim jest Londyn masz problem z wyborem miejsca do fotografowania!, błagam, rozejrzyj się choćby na twojej ulicy, na pewno jest coś ciekawego co możesz pokazać, twoja najbliższa okolica na pewno będzie ciekawa dla innych jeśli tylko pokarzesz to w odpowiedni sposób. Proszę pomyśl o tym, plisss. Nie zawsze jest tak, że tam gdzie nas nie ma jest najlepiej i najwięcej się dzieje, pamiętaj o tym. Po prostu wyjdź ze swoim aparatem w ręku nie w torbie i szukaj, na pewno coś znajdziesz.

Przyjazny.Eu
10-11-2008, 17:49
Tak też robie. Nie uważasz że są pewne miejsca nie mówie już o samym Londynie które nie są bardzo popularne i ktoś chciałby sie podzielić wrażeniami?? Nie wszystko znajdziesz na mapie. Dla mnie fotografowanie to podróżowanie odpoczynek i zwiedzanie nowego miejsca. To w pewnym stopniu jak z łapaniem ryb:-) Wszystko zależy od podejścia.
A nie chodzenie całymi dniami w poszukiwaniu kadru. Lubie zaplanować dzień iść w dane miejsce i spędzić tam kilkanaście godzin.
Moim zdaniem wiedzy nigdy za wiele a szczególnie nie takiej. Myśle że troche inaczej to postrzegamy.

Zrobił się już drugi raz off topic

Zna ktoś jeszcze jakieś fajne rejony w UK/Londynie?? biorąc pod uwage mróz

gALL
14-11-2008, 16:16
1. Seaford,
2. Hever Castle,
3. St Albans,
4. Cambridge,
5. RHS Wisley,
6. Seven Sisters
7. Eastbourne,
8. Rye,
9. Hatfield House w Hatfield (ale juz ogrody sa zamkniete).
...

Moge dlugo wymieniac gdzie warto pojechac.
Na pewno nie warto do Brighton czy Oxfordu.

hallucinogen
15-11-2008, 00:19
a do czego sie odnosi punkt 6sty - seven sisters? mowa o polnocnej stronie victrori line..? bo jesli tak to ja chcialbym sie dowiedziec jakie ciekawe kadry tam sa :) ?

DonMaliniacco
15-11-2008, 11:17
a do czego sie odnosi punkt 6sty - seven sisters? mowa o polnocnej stronie victrori line..? bo jesli tak to ja chcialbym sie dowiedziec jakie ciekawe kadry tam sa :) ?

Seven Sisters sa to niesamowite klify niedaleko Seaford i Eastbourne. Wystarczy w szukajke to zapodac i mozna przebierac w obrazkach. Nawet tutaj na forum juz byly (z tego co pamietam) 4 watki je przedstawiajace

hallucinogen
15-11-2008, 14:36
aaa...:) myslalem ze mowa o londynskiej dzielnicy seven sisters :)

gALL
18-11-2008, 01:04
a do czego sie odnosi punkt 6sty - seven sisters? mowa o polnocnej stronie victrori line..? bo jesli tak to ja chcialbym sie dowiedziec jakie ciekawe kadry tam sa :) ?

Wszedzie sa ciekawe kadry, tylko trzeba umiec je znalezc. Nie sztuka pojechac w oklepane miejsce, w super pogode i przywiezc pocztoweczki jakich sa tysiace. Sztuka jest pojsc w dowolne miejsce i pokazac w niebanalny sposob, tak ze jak ktos nawet je zna, to bedzie mial zagadke.

Seven Sisters to klify najblizej Londka. Jedne z ciekawszych w UK i bardziej znanych.

Inne ciekawe klify to Old Harry's Rock. Od biedy ujda tez te w Dover.

Ale i tak najpiekniejsze sa Cliffs of Moher na zachodzie Irlandii oraz zejscie z nich do Doolin.

Pozdrawiam
Klaudiusz